Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kosbud opinie


Recommended Posts

Cześć,

mam do wykonania elewację ok 250 m2.

 

Jakie obecnie macie opinie o producencie systemu elewacyjnego Kosbud.

 

Zależy mi na wykonaniu elewacji zgodnie z systemem ETICS a wykonawca zaproponował swojego dostawcę (Kosbud).

I teraz jestem w kropce.

Zestaw:

Styropian grafitowy Swisspor EPS 031 Lambda White 20 cm,

klej systemowy Premium

siatka systemowa

grunt systemowy

tynk silikonowy

łączniki do styropianu 270-300 mm

 

Jest możliwość zakupu komponentów do systemu osobno ale wykonawcy nie bardzo chcą się angażować w roboty elewacyjne bez materiału.

 

Optymalnie chciałem robić elewację na Sempre lub Weberze ale niewielu wykonawców w tym robi.

Wykonanie okolice Szczekocin.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam do wykonania elewację ok 250 m2.

 

Jakie obecnie macie opinie o producencie systemu elewacyjnego Kosbud.

 

Zależy mi na wykonaniu elewacji zgodnie z systemem ETICS a wykonawca zaproponował swojego dostawcę (Kosbud).

I teraz jestem w kropce.

Zestaw:

Styropian grafitowy Swisspor EPS 031 Lambda White 20 cm,

klej systemowy Premium

siatka systemowa

grunt systemowy

tynk silikonowy

łączniki do styropianu 270-300 mm

 

Jest możliwość zakupu komponentów do systemu osobno ale wykonawcy nie bardzo chcą się angażować w roboty elewacyjne bez materiału.

 

Optymalnie chciałem robić elewację na Sempre lub Weberze ale niewielu wykonawców w tym robi.

Wykonanie okolice Szczekocin.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

z deszczu pod rynne.

kosbud no comment

lambda white - teraz jest bez sensu - nie ma uzasadnienia ekonomicznego , parametrow, ceny

sempre :D no powaznie ...

 

masz taki zestaw zaproponowany przez jedna z firm ktora nazywa sie hurtownią styropianu w PL i sadzisz ze wygrales zycie

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z deszczu pod rynne.

kosbud no comment

lambda white - teraz jest bez sensu - nie ma uzasadnienia ekonomicznego , parametrow, ceny

sempre :D no powaznie ...

 

masz taki zestaw zaproponowany przez jedna z firm ktora nazywa sie hurtownią styropianu w PL i sadzisz ze wygrales zycie

 

Dzięki za odpowiedź.

Ale rozwiałeś moje wątpliwości tylko w jednej kwestii - systemu, który zaproponowała mi hurtownia.

Dlaczego "lambda white - nie ma uzasadnienia ekonomicznego" ? Nie rozumiem.

Co byś zaproponował zamiennie do takiego styropianu.

Co z sempre jest nie tak?

Myślałem o sempre, bo znajomy poleca (sam robił dom na tym systemie).

Ale bardziej byłbym skłonny wykonać, to na weberze, bo dryvit jest dla mnie trochę za drogi.

Co do ostatniego, to nic nie myślę. Szukam rozwiązań i łączę czynnik ekonomiczny z praktycznym.

Poza tym, w regionie, gdzie będzie robiona termoizolacja nie ma zbyt wielu wykonawców, którzy mają do czynienia z "lepszymi" systemami, niż budżetowe.

Szukam Firmy do realizacji, która wie, co to jest ETICS i miała, z tym styczność. Bo gro wykonawców nawet nie wie, co to jest i nigdy, o tym nie słyszała.

Druga sprawa, że o ile jestem w stanie sprowadzić sobie materiał na budowę, to ze świecą szukać wykonawcy, który chce robić na materiale powierzonym.

Kolejna sprawa to umowa, jak widzą więcej niż dwie strony umowy, to już trzęsą porami, bo Inwestor wymaga gwarancji, certyfikatów itd, o fakturze nie wspomnę.

Jakie masz ceny styropianów:

• Styropian grafitowy Swisspor EPS 031 Lambda White

• Styropian grafitowy Swisspor EPS 031 LAMBDA MAX

• Styropian grafitowy Swisspor EPS 032 LAMBDA PLUS

• Styropian grafitowy Austrotherm EPS 031 FASSADA PREMIUM

Jak u Ciebie z dostępnością.

Ile za transport?

Sumaryczna ilość docieplenia około 238 m2 (ilość bez otworów). Powierzchnia okien 25,6m2.

Styropian 20 cm 118,542408 m2 ~125

Styropian 15 cm 46,7737 m2 ~50

Styropian 10 cm 35,7912 m2 ~40

Styropian 5 cm 36,7692 m2 ~40

Styropian 2 cm XPS ościeżnice 8,29725 m2 ~10 - okna 56mb ościeży. Obwód 77,6mb.

 

Jaki system byś polecił.

Ilości dokładne z natury:

LISTWA COKOŁOWA 67,51 [mb]

KĄTOWNIK ALUMINIOWY DO OŚCIEŻY OKIEN 57,72 [mb]

NAROŻNIK Z TAŚMĄ 32,2 [mb]

NAROŻNIK WKLĘSŁY Z TAŚ. 24 [mb]

TAŚMA DO DREW. OKIEN PVC 5 [cm] szer., 50 [mb], 10 [szt]

SIATKA ELEWACYJNA 285,4518 [m2] (z dodatkiem 15%)

KLEJ DO SIATKI (9kg/m2) 2569,066 [kg], 2,569066 [t]

KOŁKI z trzpieniem stalowym 1141,807 [szt]

 

kontakt bezpośredni [email protected]

 

PS.

Jestem związany z branżą budowlaną od 20 lat ale inaczej, jak robisz dla kogoś a inaczej, jak szukasz najlepszych rozwiązać dla siebie.

Nie chcę po 5 latach robić elewacji od nowa albo patrzeć na nią i zagryzać język z nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej Termolep S Premium jest bardzo preferowany wśród klientów i wykonawców. Z klejem premium dajemy na nasz system ociepleń 10 lat gwarancji https://kosbud.com.pl/gwarancja Jeżeli obawia się Pan nieprofesjonalnych wykonawców, możemy polecić kogoś sprawdzonego.

Zalecamy również zastosowanie styropianu EPS 38 70 - im wyższa klasa styropianu, tym lepsza przyczepność.

Edytowane przez KOSBUD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Klej Termolep S Premium jest bardzo preferowany wśród klientów i wykonawców. Z klejem premium dajemy na nasz system ociepleń 10 lat gwarancji https://kosbud.com.pl/gwarancja Jeżeli obawia się Pan nieprofesjonalnych wykonawców, możemy polecić kogoś sprawdzonego.

Zalecamy również zastosowanie styropianu EPS 38 70 - im wyższa klasa styropianu, tym lepsza przyczepność. breakout game

Firma posiada dość zróżnicowane portfolio produktów i stabilną jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...