Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

obudowa wkładu


tabarly

Recommended Posts

Witam,

 

mam białą cegłę za darmo (jako akumulacja) i chciałbym obudować wkład a na to płyty krzemianowo-wapniowe. Nigdzie nie czytałem aby ktoś używał białej cegły więc chciałbym dowiedzieć się od specjalistów czy jej użycie rodzi jakieś problemy w użytkowaniu kominka?

Używałem bloczków silikatowych do obudowy kominka czyli taka grubsza "biała cegła" ;).

Nad to przyszły płyty akumulacyjne a na silikaty marmur.

Działa to już od wielu lat bez zastrzeżeń ale kominek odpalany od święta albo jak chce mi się w weekend zrobić nastrój :)

 

Zresztą na "plecach" kominka też są silikaty ale jako ściany ;)

Po drugiej stronie ściany, jak jest odpalony kominek, czuć przyjemne ciepełko po dotknięciu.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Buduj z białej cegły, tylko po kiego grzyba krzemian wapnia?!

 

Wtrącę się do dyskusji... Piotrze negujesz obudowywanie cegły, w sensie sama cegła wystarczy, czy negujesz rodzaj płyt?

Pytam bo sam chce naprawić/przebudować kominek za pomocą białej cegły i zastanawiam się czy i jakie dodatkowe okładziny zastosować od środka, czy cegła wymaga dodatkowej ochrony od środka ze względu na temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do dyskusji... Piotrze negujesz obudowywanie cegły, w sensie sama cegła wystarczy, czy negujesz rodzaj płyt?

Pytam bo sam chce naprawić/przebudować kominek za pomocą białej cegły i zastanawiam się czy i jakie dodatkowe okładziny zastosować od środka, czy cegła wymaga dodatkowej ochrony od środka ze względu na temperaturę?

 

 

Cegła to doskonały materiał budowlany. Po co ją izolować? Niech wciąga ciepło, potem niech je trzyma długo i jeszcze dłużej oddaje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...