Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z odpowietrzaniem grzejników Terma Nemo instalacja z rozdzielaczem


djk_one

Recommended Posts

Witam,

mam problem z odpowietrzeniem grzejników Terma Nemo po ich napełnieniu wodą. Mam 7 grzejników wszystkie podłączone do rozdzielacza zasilanego z kotła kondensacyjnego dwufunkcyjnego Vaillant VCW306/5-5. Trzy z grzejników są pionowe z głowicą montowaną przy zaworze (wiszą najwyżej) i bardzo sprawnie się odpowietrzyły. Problem dotyczy 3 grzejników żeberkowych pod oknami, z głowicami z boku i zaworami odcinającymi na dole grzejników (1 z nich udało się odpowietrzyć). Zlałem już dziesiątki litrów wody podczas odpowietrzania a powietrze ciągle się wydobywa z odpowietrzników. Grzejniki grzeją raczej na całej powierzchni, ale ciągle słychać w nich przelewanie się wody podczas pracy pompy pieca.

 

W związku z tym mam kilka pytań:

W jaki sposób powinno się przeprowadzać odpowietrzanie w instalacji z rozdzielaczem?

Czy pompa powinna pracować?

Czy woda powinna być nagrzana czy też zimna?

Czy podczas odpowietrzania powinienem na rozdzielaczu mieć otwarte zawory do zasilania i powrotu tylko dla odpowietrzanego grzejnika czy dla wszystkich?

Jakie powinno być ciśnienie przy odpowietrzaniu?

Czy głowica podczas odpowietrzania powinna być otwarta?

Czy zawory odcinające powinny być maksymalnie odkręcone na zasilaniu i powrocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...