Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pieca na pellet


flayed

Recommended Posts

Czuć, że wyrodny syn i może brat okaże się bardziej kumaty, tym bardziej dla rodziców...

Gdybyś myślał głową a nie główka,również przy wyborach, to być wydumał,że rodzice mogą mieć pompę ciepła nie 12kW a z 9kW ,z dofinansowaniem za parę groszy.

Ale jak się myśli, że 500zl od łba to Ameryka to trudno wymagać od Ciebie więcej :D

 

Nie rozumiem w ogóle twojej zaczepki. Gdyby mi nie zależało na tym aby rodzice mieli lżej na stare lata to bym ich nie namawiał na wymianę kopciucha. Pompa 12kw a nie 9kw bo takie dostałem wyliczenia, tu na prawdę nie chodzi o różnicę w cenie 9kw a 12kw. Nie ja finansuje wymianę źródła ciepła lecz rodzice i brat, który tam mieszka. Ja jedynie pomagam w doborze kotła więc nie mam większego wpływu na to co wybiorą. Oni chcą po prostu wymienić kocioł na drewno na coś mniej pracochłonnego ale również taniego w zakupie i ekonomicznego w eksploatacji. Więc daruj se ten nietrafiony przytyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w ogóle twojej zaczepki. Gdyby mi nie zależało na tym aby rodzice mieli lżej na stare lata to bym ich nie namawiał na wymianę kopciucha. Pompa 12kw a nie 9kw bo takie dostałem wyliczenia, tu na prawdę nie chodzi o różnicę w cenie 9kw a 12kw. Nie ja finansuje wymianę źródła ciepła lecz rodzice i brat, który tam mieszka. Ja jedynie pomagam w doborze kotła więc nie mam większego wpływu na to co wybiorą. Oni chcą po prostu wymienić kocioł na drewno na coś mniej pracochłonnego ale również taniego w zakupie i ekonomicznego w eksploatacji. Więc daruj se ten nietrafiony przytyk.

Już Ci odpowiedziałem raz.

Gaz.

Ale drążyłes temat z powodu Tobie znanego jedynie i chcąc przy okazji znowu obarczać rodziców w dalszym ciągu dokładaniem do pieca...

Wniosek nasunął się z automatu.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci odpowiedziałem raz.

Gaz.

Ale drążyłes temat z powodu Tobie znanego jedynie i chcąc przy okazji znowu obarczać rodziców w dalszym ciągu dokładaniem do pieca...

Wniosek nasunął się z automatu.

 

Jedynym powodem dla którego dalej drążę temat jest to, że ciężko mi jest ich przekonać na coś innego niż drewno/ekogroszek lub pellet. Gdybym to ja miał decydować to byłaby to pompa ciepła. Spróbuję jeszcze z tym gazem... Sam nie byłem pewny jak to wypada na tle pelletu więc zapytałem tutaj. Na tym zakończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym powodem dla którego dalej drążę temat jest to, że ciężko mi jest ich przekonać na coś innego niż drewno/ekogroszek lub pellet. Gdybym to ja miał decydować to byłaby to pompa ciepła. Spróbuję jeszcze z tym gazem... Sam nie byłem pewny jak to wypada na tle pelletu więc zapytałem tutaj. Na tym zakończę.

Gaz jest tańszy niż pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz jest tańszy niż pellet.

Kłamstwo.

Spróbuję jeszcze z tym gazem... Sam nie byłem pewny jak to wypada na tle pelletu więc zapytałem tutaj.

Koszty ogrzewania pelletem są niższe niż gazem ziemnym. Średnio za 1 kWh trzeba zapłacić około 17 groszy. W przypadku gazu ziemnego koszt ten wzrasta do 23 groszy, a gazu LPG aż 40 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo.

 

Koszty ogrzewania pelletem są niższe niż gazem ziemnym. Średnio za 1 kWh trzeba zapłacić około 17 groszy. W przypadku gazu ziemnego koszt ten wzrasta do 23 groszy, a gazu LPG aż 40 groszy.

To napisał sprzedawca kotłów na pellet ;)

Spokojnie, ludki mają kalkulatory, mają gazy, także policzą sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła dyskusja się stworzyła. Liczyć umiem więc cenę 1kwh z gazu z butli czy pelletu policzę. Jeśli chodzi o pellet to się zastanawiałem nad defro gamma 15kw. Co do gazu to na razie zbieram informacje z forum. W moich okolicach cena dobrego ekogroszku to 850zł/paleta. Gaz - tak jak pisałem wcześniej, mój znajomy w tamtym roku latem, kupował po 1,2zł/l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni chcą po prostu wymienić kocioł na drewno na coś mniej pracochłonnego ale również taniego w zakupie i ekonomicznego w eksploatacji.

Najtańsze źródło ogrzewania w zakupie i użytkowaniu to kocioł zgazowujący na drewno i węgiel.

bufor-rys.jpg

Jeśli chodzi o wygodę i ekonomię najlepszy jest kocioł pelletowy tylko że trzeba spełnić kilka podstawowych warunków:

1. Dobrze ocieplone mieszkanie z naciskiem na dach

2. Dobry i oszczędny kocioł z mało awaryjnym palnikiem

3. Prawidłowo wykonana instalacja z naciskiem na ochronę powrotu

4. Dobrej jakości pellet którego ceny z dostawą zaczynają się od 1000 zł.

Niedomaganie któregoś z tych warunków powoduje wzrostem kosztów utrzymania danego układu.

 

Na tym samym układzie jeden kocioł spali 4 tony a inny kocioł może spalić 6 ton. Różnica w spalaniu jest zależna od konstrukcji kotła (wnętrze - wymiennik) a nie jego wyglądzie zewnętrznym czy zastosowanym sterowniku. Ludzie kupują kotły na wygląd bo jest ładny zapominając o tym że powinien być mało awaryjny i oszczędny.

Edytowane przez DUNIA.MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze źródło ogrzewania w zakupie i użytkowaniu to kocioł zgazowujący na drewno i węgiel

Dlaczego mijasz się z prawdą ?

Ile kosztuje:

1.Komin

2.Kociol

3.Zasobnik cwu

4.Infrastruktura hydrauliczna do tego czyli pompki obiegowe, zawory itp ?

5.Montaz tego wszystkiego

Konkretnie poproszę, może być z linkami do produktów gdzie występują ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mijasz się z prawdą ?

Ile kosztuje:

1.Komin

2.Kociol

3.Zasobnik cwu

4.Infrastruktura hydrauliczna do tego czyli pompki obiegowe, zawory itp ?

5.Montaz tego wszystkiego

Konkretnie poproszę, może być z linkami do produktów gdzie występują ceny.

 

Komin kosztuje prawie tyle ile zrobienie i prawidłowy montaż podstawy pod jednostkę zewnętrzna pompy (krawężniki to nie jest hi-end)

Dobry kociol kosztuj 6-7tys. Zbiornik cwu plus bufor będzie kosztował tyle ile dobry zbiornik cwu do pompy ciepła (nie biorę pod uwagę rzeźby z szeregowy podłączeniem zbiornika z 2W) Reszta tyle samo ile przy pompie.

Przy pelecie napewno wyższy koszt kotła ale troszkę zrekompemsuje jego wyposażenie i brak potrzeby posiadania bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mijasz się z prawdą ?

Ile kosztuje:

1.Komin

2.Kociol

3.Zasobnik cwu

4.Infrastruktura hydrauliczna do tego czyli pompki obiegowe, zawory itp ?

5.Montaz tego wszystkiego

Konkretnie poproszę, może być z linkami do produktów gdzie występują ceny.

Ad.1 Przy każdym nowym kotle trzeba modernizować komin. Kocioł zgazowujący daje możliwość współpracy ze starymi kominami przez wyjęcie zawirowywaczy co skutkuje zwiększeniem temp. spalin.

Ad.2 Kocioł zgazowujący o mocy 18 kW to koszt ok. 6000 zł.

Ad.3, 4 A co inne kotły tego nie wymagają?.

Ad.5 Instalacja buforowa z kotłem zgazowującym to nie kara tylko oszczędność, wygoda i nie uzależnienie od jakiegoś paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...