Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do marze?... a raczej do dziennika budowy wwioli


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 366
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bo "inwestorka" to najpiękniejsze dziecko na świecie :D :D :D (wiem wiem, każda matka tak o swoim dziecku mówi).

 

A kierowniczka budowy...... Hm zwykle to ona pstryka zdjęcia a sobie to jakoś tak... głupio :D .

 

Nauczyłam sie wklejac zdjęcia i strasznie mnie to bawi, stąd więc tyle tych wpisów dziś :). Obiecuje jednak poprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo "inwestorka" to najpiękniejsze dziecko na świecie :D :D :D (wiem wiem, każda matka tak o swoim dziecku mówi).

 

A kierowniczka budowy...... Hm zwykle to ona pstryka zdjęcia a sobie to jakoś tak... głupio :D .

 

Nauczyłam sie wklejac zdjęcia i strasznie mnie to bawi, stąd więc tyle tych wpisów dziś :). Obiecuje jednak poprawę :)

 

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te ściankę kazaliśmy murować na końcu, bo wciąz nie bylismy pewni jak bedzie lepiej.

 

Mysle jednak, ze tak juz zostanie. No chyba, ze okna stanie sie uciązliwe kiedys - juz w trakcie zamieszkania - wtedy je można szybko zasłonic np płyta g/k. Wyciąc otwór w gotowej ścianie byłoby o wiele trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras piękny, ale mnie chyba by szyja bolała bo ciągle bym patrzała na ten piękny sufit nad tarasem. No takie cudo dawno nie widziałam, bardzo mi się podoba.

Co do kuchni, ja wole otwartą.(chyba, że po użytkowaniu takiej zmienię zdanie) To pierwsze zdjęcie kuchni z jadalnia bardzo mi przypominało moja kuchnie z jadalnia (właściwie miejscem na stół jadalny w pokoju dziennym) ale potem dorobiłaś to okno i się zmieniło...A jak to właściwie będzie? Co tam planujesz w miejscu tego okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre słowo na temat tarasu :D - tez mi sie on podoba.

 

A oknu w kuchni bedzie takim a'la barkiem prawdopodobnie, właściwie to wiecej nawet półką na jakies bibeloty. Ma ono łączyc kuchnie z pokojem raczej w sposób akustyczny ( jestem dość gadatliwa i nawet jak robię gosciom herbatę nie przestaje mówic :oops: ) niz wizualny. Ale jak to naprawde bedzie jeszcze nie jest do końca przesądzone, mozliwe, ze i "okno" zostanie zaslonięte i kuchnie będzie zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty... Za drewno konstrukcyjne płaciliśmy 650zł/m3. Dach jest "odeskowany" boazerią tzn. zamiast zwykłych desek na deskowanie została użyta boazeria kupiona w tartaku za 30zł/m2. Krokwie wyrzeźbił cieśla w ramach ceny 24zł/m2 za konstrukcję dachu z deskowaniem i pokryciem papą. Dodatkowo to wszystko zostało pomalowane drewnochronem 3x. Wyliczyłam, że kompletny dach ceramiczny ( w tym więźba, pokrycie ceramiczne, okna rynny, obróbki, okapy i taras z boazerii ) kosztował mnie ok 170zł/m2. W tym jest też zawarta konstrukcja tarasu (słupy itp.). Nie jest to pewnie mało, na pewno taniej wyszłaby membrana zamiast deskowania i papy, ale efekt wydaje się wart swojej ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wwiolciu

 

tarasik rzeczywiście robi super wrażenie, ektra masz wykońcozne te deski.

 

Jednak szczerze mówiąc na mnie - jako na świeżo upieczonej mamie największe wrażenie robi mała inwestorka :D :D :D :D

 

Co do okin dachowych - to podzielam Twój niepokój. U nas okna dachowe wstawili dopiero po zamknięciu budynku. Mieliśmy zamiar wstawiać je od razu, ale nasz dekarz nas nastraszył jak można je w kilkanaście sekund................ :o :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...