Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do marze?... a raczej do dziennika budowy wwioli


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 366
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiola, serdeczne współczucia z tymi tynkarzami. To tylko przykład na to, jak różne mogą być ekipy. Ja najbardziej byłam zadowolona właśnie z tynków i ich wykonawców. Cały domek wytynkowali w ciągu 6,5 dnia. Trzeba więc albo uzbroić się w świętą cierpliwość albo ich pogonić. Tylko jak znależć przyzwoitą ekipę w środku sezonu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wwiola, mamy ten sam klopot. U nas tez tynkow skonczyc nie moga. Mialo byc gotowe do 10.05. a tu jeszcze wiekszosc pracy przed namy.

Malo tego, nasze okna juz od 2 tygodni czekaja na te tynki i to w takim srednio dobrym miejscu... :-? Tez mnie to wszystko denerwuje...A moj maz, taki szybko tracacy cierpliwosc w zyciu codziennym, tutaj jakos mu sie nie spieszy i specjalnie ich nie pogania... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wwiolu mam prosbe czy mozesz dokladnie opisac proces zacierania tynku piaskiem kwarcowym tzn z czym go sie rozrabia, jak go sie nanosi na tynk, czy po naniesieniu trzeba go jeszcze jakos przeszlifowac itp. Jesli mozna prosic o zdiecia bylbym wdzieczny. Sam zastanawiam sie nad takim wlasnie wykonaniem tynkow cem-wap. a moj wykonawca nigdy ich tak nie robil.

 

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele Ci powiem , bo sama też tego nie robiłam, ale z tego co wiem to nie jest to jakośc zbyt skomplikowane. Moi wykonawcy tez pierwszy raz robia takie tynki u mnie. Z tego co wiem to po prostu do ostatniej warstwy tynku zamiast zwykłego piasku dodają tego kwarcowego. I wychodzi samo :). Podejrzewam, że cały problem lezy w jakości piasku i skoro on jest idealnie równy to i tynki "same" takie wychodzą przy zwykłym zacieraniu. Ktoś tutaj na formum kiedyś pisał, ze niektórzy te ostatnią warstwe robia z samego piasku z wapnem. Cos jest na rzeczy, by tynki faktycznie po wyschnięciu są niamal białe. Zdjęcia postaram sie zrobic jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec dobra dla mnie informacja :D :D :D . Udało mi się załatwć pozytywnie pewną bardzo istotną dla mnie rzecz. Napisze więcej jak sprawa się sfinalizuje :D :D :D .

 

No tak...ciekawość babska jest nieograniczona...teraz umierać będę w oczekiwaniu na finał :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Wiola, jednak wkrótce pozbędziesz się ekipy tynkarzy. wizja zamieszkania z nimi jest rzeczywiście straszna :wink: . Teraz czeka Cię fajny etap budowy: wybieranie podłóg, płytek, farb (strasznie stresujący wszystkich członków rodziny, którzy mają coś w tej kwestii do powodzenia, bo jak tu dogodzić każdemu). Ale najważniejsze, że pozbywasz się w końcu tynkarzy i praca posuwa się do przodu.

Cena piasku kwarcowego zwaliła mnie z nóg - u nas 18 zł za tonę najcieńszej frakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile, ta wizja przeprowadzki w tle, zabrzmianła dość optymistycznie, tak ostatni post o powszechnym, "podświadomym" niedoszacowaniu budowy, jest, przyznam, dość przytłaczający. Ale racja jest w tym, że człowiek chce bardzo wierzyć, że wyrobi się z kasą, a jak w ostateczności jej zabraknie, to tak zakombinuje, że będzie ją miał. I w ten własnie sposób realne staje się to, co do niedawna było nieuchwytnym marzeniem...

 

A tak stąpając już po ziemi, czy możesz Wwiolu podać dotychczasowe koszty budowy Waszego domu? To dla takich ludzików, jak ja bardzo istotne, co by ta niedoszacowana kwota nie była ZBYT wysoka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś, gdzieś powiedział:FORSA MA TO DO SIEBIE ŻE ZAWSZE MOŻNA JĄ SKOMBINOWAĆI to chyba prawda!! Myślę że nikomu nie starcza, zawsze zabraknie! I Tym co budują za niewiele ponad 100 000, i tym co ponad 500 000 pln przeznaczają na budowę!! Wybiera się wtedy inne rozwiązania, urządzenia, technologie, ekipy....Ten typ już tak ma!! Ale że budowa to jakby naszę dziecie, nikt kasy nie żałuje, co trza kupuje....

Ale ja , nawet teraz, gdy dpoiekla mi wykończeniówka, ZA NIC BY NIE CHCIAŁA ZMIENIĆ SWIOCH DECYZJI O BUDOWIE!!!

Nęci nas, kusi, mami swoim urokiem.....a my jak te ćmy do światła lecimy!!!A co mi tam..

Przeprowadzka..To jest to magiczne słowo.... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie całe szczęście, ze tę kasę w taki czy inny sposób można "skombinować :D :D :D

 

Ewa, co do kosztów do teraz to nie powiem, bo nie wiem :o :o :o .

W domu mam kalkulację z wyliczonym każdym gwoździem, ale naprawdę nie pamiętam jaka suma tam się pokazuje na końcu. Wiem jedno : mój dom będzie mnie kosztował z dzałką 300tys i nie ma siły, by było mniej (140m2 plus garaz i kotłownia + taras) niestety.

 

Tak, macie rację przeprowadzka to magiczne słowo i ma WIELKĄ moc :D :D :D

 

Artur, dziś tynkarze kończą (w koncu !!!!!!!) więc będę mogła na spokojnie zrobic zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Wiecie co?

Skończyli tynki !!!!

Naprawde skończyli !!!!!!!

 

Co prawda zostały jakies poprawki, ale cóz to poprawki skoro robota skończona. No nie moge chyba się z radości upiję !!!

 

 

powiedz tylko kiedy?

 

Mówiąc szczerze to wczoraj :oops: :oops: :oops: .

 

Zorganizowalismy z sąsiadami na budowie grila. Tak z zaskoczenia i z rozpędu, ale było super !!! Polecam !!!

 

I wiecie co. Udali nam się sąsiedzi (tfu, ftu odpukać :D ), dogadujemy sie super i stosunki sa dobre, moze dlatego, ze nie wchodzimy sobie w drogę , nie wtrącamy sie sobie nawzajem a tylko w razie potrzeby pomagamy. Plecam takie rozwiązanie z całego serca !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...