Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ThesslaGreen AirPack4 czy Komfovent Domekt 300?


Recommended Posts

  • 1 month później...
nie jest to standard. U mnie na 100% mocy nie slychac absolutnie nic. Tylko ja mam parterówke i instalację zrobioną na spiro, duże przekroje są.

 

Trzeba też wziąsć pod uwagę że dla każdego w innym stopniu coś będzie głośne lub ciche. Jak wyłącze reku to w domu jest jak makiem zasiał, ale jak już się uruchomi to nie jest to dzwięk samego reku, a szumiącego powietrza. W codziennym użytkowaniu w ogóle to nie przeszkadza i nawet o tym nie myślę i wydaje mi się że z kanałów zawsze będzie słychać szum. Wkońcu powietrze jest w tłaczane i nie ma siły że nie było słyszalne.

 

Ja mam też antresolę i kanały "dalekiego zaięgu" (tak to się chyba nazywa) więc może dlatego słychać bardziej powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest cisza cisza a nie trochę cisza. Nie ma różnicy pomiędzy włączonym a wyłączonym rekuperatorem.

 

Im większa średnica rur tym mniejsza szybkość przepływu powietrza aby go dostarczyć tyle samo. Nie ma bata żeby instalacja zrobiona na cienkich rurkach 75 była cichsza niż zrobiona na spiro. Oczywiście zakładam, że obie są zrobione najlepiej jak się da. Dodatkowo opory takich cienkich rurek wymagają pracy reku na wyższych obrotach co też zwiększa głośność.

 

U mnie nawet tłumików nie było i reku był podłączony na sztywno. Teraz dla wygody jak zamieniałem rekuperator podłączyłem na elastycznych, w sumie brak różnicy w domu. Na zewnątrz jest ciszej kosztem hałasu w garażu co mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...