Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dach bezokapowy z ogniomurami, problem z wodą na elewacji


miro_86

Recommended Posts

Niestety...na etapie wyboru projektu uaprłem się na dom z dachem bezokapowym i jeszcze do tego z ogniomurami- bo tak mi się to wizualnie skłądało. Teraz już bym tego błędu nie popełnił i spać przez to nie mogę. Bedę na dniach kończył elewację ale mam problem ponieważ po kazdym deszczu pomiedzy polacią a ogniomurem leci mi woda na elewację. Był dekarz, wymienił nawet całe obachowanie na ogniomurze aby zakład wystawał co najmniej 3-4cm a "łuna" wody po każdym deszczu i tak zostaje. Dekarz oczywiście zrzuca to na odwieczny problem ogniomurów, a ja twierdzę że coś jednak spier***. Wydaje mi się że rynne zrobił za krótką i później musiał rzeźbić z opierzeniem blachą. Zerknijcie proszę na te zdjęcia. Może jest jakiś sprywtny patent, mała rynna którą można pod ogniomury podłożyć i skierowaćwodę do rynny. Z góry dzięki za sugestię.

nad garazem.jpg

nad garazem 1.jpg

nad garazem 2.jpg

nad garazem 3.jpg

druga strona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest źle wykonane i tyle. Można jeszcze więcej dać silikonu czy innej masy i to nic nie pomoże. Ilość użytego silikonu jest odwrotnie proporcjonalna do wiedzy dekarza. To że dach jest bezokapowy nie oznacza, że należy stosować taki system rynnowy. Rynna powinna być za ścianą np. tak jak na moich realizacjach. Pozdrawiam.

02.jpg

P1080774.jpg

P1080813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...