Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


fripp

Recommended Posts

trzeba walczyć o swoje, mi uzyskanie warunków zabudowy zajęło 10miesięcy! kilka razy byłem na audiencji u p. naczelnik

 

mam pytanie w kwestiach papierologii w urzędzie:

wreszcie mam projekt wewn. instalacji gazowej (już po uzgodnieniach w gazowni) oraz opinię kominiarza - to wystarczy do pozwolenia na budowę? gdzie to złożyć i ile średnio zajmuje uzyskanie zgody?

 

mlk nie wiem czy dobrze pamietam ale ja dawałam jeszcze papiery wykonawcy, - uprawnienia ( tak jak z kierownikeim budowy)hmm, tylko czy składałam to z projktem czy przy odbiorze powykonawczym to muszę sprawdzić.

 

a nie dostałes rozspiski z gazowni, jakie papiery sa potrzebne? Ja w Józefowie dostałam wykaz dokumentów jakie musza byc zlożone.

dzięki Marta - zadzwonię do gazowni

 

mam jeszcze pytanie nt. lakierów do parkietu:

mam jakieś 95m2 parkietu dębowego - wykonawca proponuje capon a potem dwie warstwy:

- scala (chemiczny 2-składnikowy??), wg niego koszt to ok. 1300zl

albo

- bona (wodny 2-składnikowy?), koszt 2000zl

 

ile litrow 'powinni' zużyć na moją podłogę?

 

wykonawca twierdzi, że lakier chemiczny jest twardszy, a wodny elastyczniejszy (odpryski, upadki ciężkich przedmiotów, "praca drewna")

po tygodniu, maksymalnie 10dniach od lakierowania muszę się przeprowadzić - czy można po takim czasie jeśli użyję scali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja wrócę do Wawra :-)

 

Czy ktoś coś może wie na temat planowanych prac na ul. Poprawnej ?

Chodzi o kanalizację, wymianę wodociągów no i nową nawierzchnię

Bo swego czasu jak dowiadywałem się w urzędzie to mówili że mają już wszystko przygotowane i mają niebawem ruszyć z robotą.

 

Ale wypatrujemy koparek a tam nic

 

A my na wiosnę mamy tam się sprowadzić

 

pozdrawiamy

MandM

 

No wlasnie, Poprawna. Wlasnie kupilem dom w stanie surowym w tej okolicy i temat Poprawnej jest mi bliski. Ja nic nie wiem, ale nikt nie odpowiedzial, a temat moglby byc rozwiniety. Ponadto, ma byc nowa, rownolegla ulica do Poprawnej. Tez nic nie slychac.

"Ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie bardzo wyobrażam sobie, gdzie tam mają powstać te ścieżki rowerowe i chodniki. Przecież tam zabudowania są prawie przy samej ulicy. :roll:

 

Wydaje mi się, że na trakcie zabudowania nie są przy samej ulicy. A już na pewno nie jest tak w miejscu, gdzie ja buduję (pomiędzy lucerny i bronowską).

 

Ja się zastanawiam jak do domu dojadę (ew. jak z niego wyjadę) jak zamkną trakt... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

macie jakieś namiary na fachowców do zrobienia/zabudowy szafy wnękowej (suwane drzwi+półki)??

 

mam jedną wycenę mojej szafy (285x277 cm, trzy częściowe suwane drzwi w tym jedne z lustrem, wykończone listwami aluminiowymi, w środku normalne półki i relingi na wieszaki - bez żadnych bajerów) na kwotę 3000zł (oczywiście z montażem i bez 'kwitków') i wydaje mi się że to drogo, a może się mylę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

mam jedną wycenę mojej szafy (285x277 cm, trzy częściowe suwane drzwi w tym jedne z lustrem, wykończone listwami aluminiowymi, w środku normalne półki i relingi na wieszaki - bez żadnych bajerów) na kwotę 3000zł (oczywiście z montażem i bez 'kwitków') i wydaje mi się że to drogo, a może się mylę??

Cześć

Czyli wychodzi tak ok. 380zł/m2.

U mnie ok. 440zł/m2. :-? - z tym że ja mam szafy o wys.300cm, dwa duże lustra i do tego dochodzii 16 "wózków" :-?.

Przy kuchni to i tak "mały pikuś"

Aha fakturę za materiał będę miał, czyli za 6 miesięcy dostanę z US 12% bonus 8).

pzdr. M.

PS. Kiedy się wprowadzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

mam jedną wycenę mojej szafy (285x277 cm, trzy częściowe suwane drzwi w tym jedne z lustrem, wykończone listwami aluminiowymi, w środku normalne półki i relingi na wieszaki - bez żadnych bajerów) na kwotę 3000zł (oczywiście z montażem i bez 'kwitków') i wydaje mi się że to drogo, a może się mylę??

Cześć

Czyli wychodzi tak ok. 380zł/m2.

U mnie ok. 440zł/m2. :-? - z tym że ja mam szafy o wys.300cm, dwa duże lustra i do tego dochodzii 16 "wózków" :-?.

Przy kuchni to i tak "mały pikuś"

Aha fakturę za materiał będę miał, czyli za 6 miesięcy dostanę z US 12% bonus 8).

pzdr. M.

PS. Kiedy się wprowadzasz?

biorac pod uwage ze masz w tej cenie wózki oraz fakture, to Twoje wychodzi taniej - możesz podesłać namiar? dzięki

 

ps.

na Święta, a Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage ze masz w tej cenie wózki oraz fakture, to Twoje wychodzi taniej - możesz podesłać namiar? dzięki

ps.

na Święta, a Ty?

Namiary podeślę jak skończy u mnie, bo też się zamierzam wprowadzić na Święta :wink: .

 

nie zabiorę Ci ich!! a wolałbym mieć tą szafę przed Świętami

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po tygodniu, maksymalnie 10dniach od lakierowania muszę się przeprowadzić -

 

No ładnie, już przeprowadzka??

A ja mam drzwi wejściowe nowe, identyczne jak Twoje. Łazienki już prawie zrobione.

 

:o :o :o :o wymieniłaś drzwi ??????

a tak źle było z tamtymi?

 

O tamtych to już mi się nie chce nawet myśleć, a raczej o firmie K&P. UWAGA NA OSZUSTÓW Z TEJ FIRMY. Gdyby nie fakt, że od przeciągu pękła w drzwiach szyba, to chyba, żylibyśmy w przekonaniu, że to szyba P4. Poza tym po raz trzeci nawalił zamek. Obrzydły nam te drzwi. A Twoje były bardzo fajne, więc postanowiliśmy wymienić.

 

U mnie też wyjdzie na Święta, ale już Wielkanocne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ludzie, podobno mam warunki zabudowy do odebrania. Zlozylam dokladnie 24 lipca a pani z gminy zadzwonila w piatek 22 grudnia. Czyli 5 miesiecy. Teraz trzeba sie przygotowac do walki o pozwolenie. To znaczy najpierw moze odbiore te warunki bo nie daj Boze napisali ze dzialka nie nadaje sie pod zabudowe.

Czy to prawda ze jest tak fatalnie z fachowcami bo wszyscy na emigracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...