Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


fripp

Recommended Posts

Przestrzegam przed panem Zarzecznym, który ma ekipy od tynków wewnętrznych i zewnętrznych.

 

O ile same ekipy wspominam bardzo dobrze (nie mam większych zastrzeżeń do ich pracy), to niestety sam pan Zarzeczny ostatnio bardzo nas zawiódł.

 

Otóż po dobrych doświadczeniach u nas na budowie, poleciłem tego pana mojemu tacie, który właśnie remontuje segment. Pan Zarzeczny przyjechał, trochę pomarudził (że niby ciasno dla rusztowań) ale zgodził się na ocieplenie elewacji i położenie tynku. Umówił się na konkretny dzień. Tydzień przed terminem tata zadzwonił jeszcze do niego, żeby się upewnić, czy nic się nie zmieniło. Zarzeczny potwiedził wtedy termin. Od tamtego momentu przestał odbierać telefony. W umówionym dniu oczywiście nikt się nie pojawił. A telefonów Zarzeczny nadal nie odbierał. Dopiero jak zadzwoniliśmy do niego z numeru, którego nie znał, odebrał za pierwszym razem (!!!). Zaczął coś tłumaczyć, że go nie ma w mieście a jego ekipa miała wypadek (swoją drogą to już drugi rzekomy wypadek ekipy w historii mojej budowy) i że będzie za parę dni to coś wymyśli. Oczywiście telefon znów zamilkł. Po mniej więcej tygodniu wreszcie łaskawie odebrał, ale zbył nas informacją, że szuka ekipy zastępczej. Nie dawaliśmy za wygraną więc po kolejnych telefonach powiedział, że znalazł inną ekipę, która za tydzień przyjedzie obejrzeć co i jak.

 

Jak łatwo się domyślić nikt nie przyjechał...

 

Tak więc od tej pory stanowczo odradzam tego Pana - wszystko mogę zrozumieć, też to, że ekipa może mieć wypadek (w co wątpie), ale nie mogę zrozumieć, jak można nie zadzwonić i nie poinformować o problemach, a co więcej jak można z premedytacją nie odbierać telefonów... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj, wbrat, bo to jest tak, że my wszyscy naiwni jesteśmy.....

No i jeszcze jakieś wymagania mamy.

To, że stoi i dach się trzyma, okna się mieszczą i zamykają - z tego powinniśmy się cieszyć, a chcemy jeszcze terminowości, kontaktowości i, żeby prosto było. A, no i ukochanych zaliczek nie lubimy płacić, tylko po robocie...

No i jak tu pracować?

Pozdrawiam.

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed panem Zarzecznym, który ma ekipy od tynków wewnętrznych i zewnętrznych.

 

O ile same ekipy wspominam bardzo dobrze (nie mam większych zastrzeżeń do ich pracy), to niestety sam pan Zarzeczny ostatnio bardzo nas zawiódł.

 

Otóż po dobrych doświadczeniach u nas na budowie, poleciłem tego pana mojemu tacie, który właśnie remontuje segment. Pan Zarzeczny przyjechał, trochę pomarudził (że niby ciasno dla rusztowań) ale zgodził się na ocieplenie elewacji i położenie tynku. Umówił się na konkretny dzień. Tydzień przed terminem tata zadzwonił jeszcze do niego, żeby się upewnić, czy nic się nie zmieniło. Zarzeczny potwiedził wtedy termin. Od tamtego momentu przestał odbierać telefony. W umówionym dniu oczywiście nikt się nie pojawił. A telefonów Zarzeczny nadal nie odbierał. Dopiero jak zadzwoniliśmy do niego z numeru, którego nie znał, odebrał za pierwszym razem (!!!). Zaczął coś tłumaczyć, że go nie ma w mieście a jego ekipa miała wypadek (swoją drogą to już drugi rzekomy wypadek ekipy w historii mojej budowy) i że będzie za parę dni to coś wymyśli. Oczywiście telefon znów zamilkł. Po mniej więcej tygodniu wreszcie łaskawie odebrał, ale zbył nas informacją, że szuka ekipy zastępczej. Nie dawaliśmy za wygraną więc po kolejnych telefonach powiedział, że znalazł inną ekipę, która za tydzień przyjedzie obejrzeć co i jak.

 

Jak łatwo się domyślić nikt nie przyjechał...

 

Tak więc od tej pory stanowczo odradzam tego Pana - wszystko mogę zrozumieć, też to, że ekipa może mieć wypadek (w co wątpie), ale nie mogę zrozumieć, jak można nie zadzwonić i nie poinformować o problemach, a co więcej jak można z premedytacją nie odbierać telefonów... :evil:

 

To widzę, że mi się z Panem Zarzecznym udało - tynki wewnętrzne terminowo i jakościowo dopuszczalnie, ocieplenie właśnie kończą - może Twój tata był umówony z materiałem? - Zarzeczny narzekał, że materiału nie ma i w ogóle przestaje robić z materiałem, bo po pierwsze primo go nie ma, a po drugie, jak już jest to ta cena.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Piszę pierwsz raz i od razu z prośbą. Jestem a etapie załałatwiania pozwolenia na budowę i szukam ekipy budowanej ( WAWER - ZERZEŃ ). Od 3 tyg. słysze same odmowy. Będę wdzięczny za każdy namiar i każdą radę. MS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Piszę pierwsz raz i od razu z prośbą. Jestem a etapie załałatwiania pozwolenia na budowę i szukam ekipy budowanej ( WAWER - ZERZEŃ ). Od 3 tyg. słysze same odmowy. Będę wdzięczny za każdy namiar i każdą radę. MS

 

A gdzie dokładnie w Zerzniu się budujesz ??

Kilka namiarów wysyłam na priv. Ja w zasadzie mojego murarza już wypuściłem ale wiem że terminy ma przyszłoroczne :(

 

Taka lajfa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Piszę pierwsz raz i od razu z prośbą. Jestem a etapie załałatwiania pozwolenia na budowę i szukam ekipy budowanej ( WAWER - ZERZEŃ ). Od 3 tyg. słysze same odmowy. Będę wdzięczny za każdy namiar i każdą radę. MS

 

A gdzie dokładnie w Zerzniu się budujesz ??

Kilka namiarów wysyłam na priv. Ja w zasadzie mojego murarza już wypuściłem ale wiem że terminy ma przyszłoroczne :(

 

Taka lajfa :)

 

Dzięki za pomoc, napiszę jak mi poszły negocjacje.

Buduję się przy Zwoleńskiej 50 ( będzie pewnie literka D ) - 4 linia zabudowy od ulicy

pozdrawiam MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morrwa
Witam . Piszę pierwsz raz i od razu z prośbą. Jestem a etapie załałatwiania pozwolenia na budowę i szukam ekipy budowanej ( WAWER - ZERZEŃ ). Od 3 tyg. słysze same odmowy. Będę wdzięczny za każdy namiar i każdą radę. MS

 

A gdzie dokładnie w Zerzniu się budujesz ??

Kilka namiarów wysyłam na priv. Ja w zasadzie mojego murarza już wypuściłem ale wiem że terminy ma przyszłoroczne :(

 

Taka lajfa :)

 

Dzięki za pomoc, napiszę jak mi poszły negocjacje.

Buduję się przy Zwoleńskiej 50 ( będzie pewnie literka D ) - 4 linia zabudowy od ulicy

pozdrawiam MS

 

No to witam sąsiada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że mi się z Panem Zarzecznym udało - tynki wewnętrzne terminowo i jakościowo dopuszczalnie, ocieplenie właśnie kończą - może Twój tata był umówony z materiałem? - Zarzeczny narzekał, że materiału nie ma i w ogóle przestaje robić z materiałem, bo po pierwsze primo go nie ma, a po drugie, jak już jest to ta cena.

 

Paweł

 

Materiał jest u na działce od półtora miesiąca i czeka na ekipę. Niestety już nie Zarzecznego, gdyż ta do tej pory się nie odezwała :evil:. Na szczęście znaleźliśmy inną, której akurat zrobił się wolny termin.

 

Coś Zarzeczny ostatnio na wszystko narzeka i wygląda to jakby wielką łaskę robił, że pracuje (tzn. pracują jego ekipy a nie on).

 

ps. to ciekawe że kończą u Ciebie ocieplenie, skoro jak się zarzekał pan Zarzeczny mieli poważny wypadek i leżą w szpitalu!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do otrzymania numeru porządkowego budynku muszę mieć skończoną budowę?

 

Ponoć bez numeru nie podpiszę umowy o przesył gazu... :-?

 

nie musisz skończyć budowy, wystarczy wybrać się do urzędu i wypełnić jakiś kwitek, potem przysyłają info pocztą

 

A na jaki adres przyślą?? :D :wink:

 

ps. dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć formularz na stronie internetowej urzędu. Niestety wynika z niego, że muszę dołączyć inwentaryzację powykonawczą budynku, której jeszcze nie mam. No nic... trochę się to odwlecze. Najgorsze, że bez tego numeru nie podpiszę umowy o odbiór gazu... ech... jakie to wszystko skomplikowane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć formularz na stronie internetowej urzędu. Niestety wynika z niego, że muszę dołączyć inwentaryzację powykonawczą budynku, której jeszcze nie mam. No nic... trochę się to odwlecze. Najgorsze, że bez tego numeru nie podpiszę umowy o odbiór gazu... ech... jakie to wszystko skomplikowane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć formularz na stronie internetowej urzędu. Niestety wynika z niego, że muszę dołączyć inwentaryzację powykonawczą budynku, której jeszcze nie mam. No nic... trochę się to odwlecze. Najgorsze, że bez tego numeru nie podpiszę umowy o odbiór gazu... ech... jakie to wszystko skomplikowane...

 

w połowie 2006r. nie było potrzeba inwentaryzacji, nie wiem co było wtedy napisane na stronie urzędu - sugerowałbym zadzwonić do urzędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrat - o przyznanie numeru wystapilam tuz po uzyskaniu PNB. Dostalam w ciagu paru dni :)

 

Glowac - jezeli nie masz jeszcze namiatu na kierownka to polecam swojego (byl u mnie przed polozeniem zbrojenia, przed zalaniem zbrojenia law, do kontroli izolacji fundamentow). Place mu od wizyty - 200zl. Jest mega upierdliwy :lol: co mnie niezmiernie cieszy i ma bzika na punkcie izolacji domu przed woda (ja tez jestem uczuloa na tym punkcie, wiec sie szybko dogadalismy). Takze na podstawie dotychczasowej wspolpracy moge go polecic!

 

Mam do Was pytanie - ile placiliscie hydraulikowi za tzw. "punkt" (czyli ciepla woda, zimna woda i odplyw). Dostalam od hydraulika cene 180 (zszedl z 200 :o ) i czy to nie jest jakos przesadnie drogo? Cos mi sie kolacze, ze czytalam na forum o cenach rzedu 110 do 150zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...