Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


fripp

Recommended Posts

Mlk, Mikol dzieki za kierownika budowy.

 

Nie wiem jak was, ale mnie dziadek pod koniec już męczył, jak dzwonił raz - dwa razy dziennie z releacją co się dzieje na budowie, co ekipie kazał poprawic.

 

Zostały mi stemple, blaty szalunkowe, troche cegły pełnej.

Oddam w dobrej cenie.

 

To sprawka tego, że Pan Tadeusz ma darmowe wieczory i weekendy :-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgodnie z koncepcją że sprawdzone kontakty należy polecać (korzyśc dla wszystkich) pragne tym razem polecić Pana który dziś wywiózł mi gruz. Dysponuje on dużą Scania (11m sześć gruzu weszlo) wraz z HDS wyposażonym w łyżkę dwustronną do załadunku. Soldnie, szybko. Bezproblemowo.

Niestety nie pamietam imienia (złapałem go na CB - radio a tam same Mobile :D )

602-355-390

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności na forum, mam nadzieję, że teraz częściej odwiedzę grupę wawerską. Od wczoraj mam telefon stacjonarny, a więc i internet. W sprawie Bramstal - bardzo polecam firmę. Solidna firma. Ogrodzenie (słupki), furtki, brama - ich dzieło. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję też murarza do słupków klinkierowych....

 

Co prawda nie mam murarza i nie pomogę w tej kwestii, ale proszę wcześniej ustalić kto będzie robił bramę i furtkę. Ma to o tyle spore znaczenie, że przy słupach konstrukcyjnych (bramy na zawiasach) oraz do furtek należy wcześniej przygotować pewne elementy konstrukcyjne tak aby później nie było problemu z ich montażem - przy porządnej robocie powinien być w środku wmurowany słupek metalowy z wyciągniętymi od razu zawiasami na odpowiednią długość i obmurowany klinkierem. Jeśli ma być tam później napęd do bramy (cały czas mowa o dwuskrzydłowych) tym bardziej warto to skonsultować by odległość od krawędzi słupka do zawiasy była odpowiednia, a w konsekwencji można było założyć tańszy sprzęt a nie koniecznie kosztowne napędy bądź późniejsze modyfikacje słupków. Proszę też nie zapomnieć o okablowaniu już na etapie murowania słupków - chodzi głównie o domofon/widofon (tutaj nie pomogę jakie jakble położyć bo się na tym akurat nie znam), do elektromagnesu furtki, ewentualnej lampy sygnalizacyjnej czy anteny do automatu bramowego... a także o położeniu zasilania do w/w sprzętu. Na tym etapie prac jest to znacznie łatwiej zrobić, a do tego estetyczniej niż później poprawiać po murarzach. Niewielu murarzy przykłada do tego wszystkiego wagę - najcześciej wsadzają pręty w słupek i zalewają betonem - a później zdarza się oglądać popękane na dole słupki i "kręcące" się wokół własnej osi... Polecam konsultacje z firmą, która to będzie w przyszłości robiła by nie dublować niektórych kosztów...

 

Mam nadzieję, że w Waszym przekonaniu nie zapiszę się jako MĄDRALIŃSKI a jako osoba chcąca pomóc uniknać pewnych dodatkowych kosztów... Gdyby jednak bylo inaczej dajcie znać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania/prośby:

1. Czy ktoś z Was budowała kiedyś z firma Złotniccy?

2. Mam ekipę górali polecona przez MIKE jednak pytanie, czy taką ekipę ktoś musi pilnować. Nie chodzi mi tutaj o kierownika budowy, który przyjedzie 4 x i zrobi wpis w dzienniku, ale o codzinną kontrolę jakości ich prac. A może kierownik Wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morrwa

Pani brama została zamontowana w tym samym dniu w którym wjechała na magazyn producenta - staramy sie dbać o naszą reputację. Powiem więcej - jak będzie problem z napędem do bramy wjazdowej na osiedle (brama skrzydłowa) to też można się z nami kontaktować lub z developerem - my robiliśmy tą instalację i choć jest po gwarancji cały czas ją obsługujemy. Niemniej udało nam się przekonać mieszkańców na właściwy sprzęt dlatego jesteśmy spokojni o jakość i niezawodność (pracuje ok. 2-3 lat przy bardzo dużym obciążeniu ruchem bezawaryjnie). Oczywiście jedna i druga brama może być sterowana tym samym pilotem (taki był zamysł i daltego pilot do bramy na osiedle ma dwa przyciski). Życzę miłego odpoczynku :) Pozdrawiam.

 

Pilota skoordynujemy z bramą wjazdową już po naszym wprowadzeniu się do domu. Teraz piloty krążą po róznych wykonawcach. Potem zrobimy to na czysto.

 

Czy Państwo stawiają też ogrodzenia - tzn. słupki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my bardzo lubiny karczmę (malutka ale bardzo przytulna) na trasie do Garwolina.

Chyba jest to rondo "Na Zakręcie" :roll: ?

W połowie drogi między Warszawą a Garwolinem.

Jedzonko palce lizać -ceny naprawdę małe jak za takie pyszności.

a i napić się można

http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify30/012.gif

 

Druga moja ulubiona knajpka to ursynowska Deska.

Mieści się przy Galerii Ursynów - placek z kurkami - mistrzostwo świata :D

Ceny - warszawskie - ale uwielbiam tam wpadać z ukochanym raz na jakiś czas na dobre jedzonko w kameralnej atmosferze.

 

Na linii otwockiej nic nie przychodzi mi do głowy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie burzę, która przechodziła nad Wawrem w sobotę wieczorem? Okazało się, że piorun trafił w komin sąsiada - wyglądało to tak, jakby ktoś wielkim młotem w niego przywalił - cegła klinkierowa rozleciała się w drobny pył. Poza tym nie działa blat elektryczny w kuchni, telewizor, zestaw hi-fi, dvd, instalacja alarmowa itp. Co lepsze niektóre sprzęty poszły też u drugiego sąsiada, którego dom oddalony jest od tego trafionego o jakieś 50 metrów... w czwartek oboje montują u siebie instalacje odgromową...

 

Niestety nie zrobiłem zdjęcia rozwalonego komina, a w chwili obecnej jest już naprawiony :-?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie burzę, która przechodziła nad Wawrem w sobotę wieczorem? Okazało się, że piorun trafił w komin sąsiada - wyglądało to tak, jakby ktoś wielkim młotem w niego przywalił - cegła klinkierowa rozleciała się w drobny pył. Poza tym nie działa blat elektryczny w kuchni, telewizor, zestaw hi-fi, dvd, instalacja alarmowa itp. Co lepsze niektóre sprzęty poszły też u drugiego sąsiada, którego dom oddalony jest od tego trafionego o jakieś 50 metrów... w czwartek oboje montują u siebie instalacje odgromową...

 

Niestety nie zrobiłem zdjęcia rozwalonego komina, a w chwili obecnej jest już naprawiony :-?.

 

WOW :o :o :o

 

dobrze że mam piorunochron

 

ale musze go przedłużyć, bo antena jest wyżej :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

WOW :o :o :o

 

dobrze że mam piorunochron

 

ale musze go przedłużyć, bo antena jest wyżej :oops:

 

Od tamtego dnia pilnie studiujemy wszystkie sprawy związane z ochroną odgromową. I wniosek jest taki: piorunochron ochroniłby komin przed rozwaleniem, ale instalacja w domu i tak by się zepsuła. Jedyny sposób na ochronę instalacji w domu to ochrona przeciwprzepięciowa (czy jak to się nazywa) w skrzynce elektrycznej i ewentualnie przy gniazdkach (np. przy komputerze), choć i ona nie jest skuteczna w każdym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...