Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


fripp

Recommended Posts

 

Od tamtego dnia pilnie studiujemy wszystkie sprawy związane z ochroną odgromową. I wniosek jest taki: piorunochron ochroniłby komin przed rozwaleniem, ale instalacja w domu i tak by się zepsuła.

 

Prawdopodobnie - choć niekoniecznie, zależy co mają w skrzynce (czy robili z myślą o takim zabezpieczeniu).

Ale i najlepsze zabezpieczenia w wielu przypadkach nie dadzą rady.

Dobre ograniczniki przepięć dodatkowo sporo kosztują niestety ale IMO warto w nie zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

WOW :o :o :o

 

dobrze że mam piorunochron

 

ale musze go przedłużyć, bo antena jest wyżej :oops:

 

Od tamtego dnia pilnie studiujemy wszystkie sprawy związane z ochroną odgromową. I wniosek jest taki: piorunochron ochroniłby komin przed rozwaleniem, ale instalacja w domu i tak by się zepsuła. Jedyny sposób na ochronę instalacji w domu to ochrona przeciwprzepięciowa (czy jak to się nazywa) w skrzynce elektrycznej i ewentualnie przy gniazdkach (np. przy komputerze), choć i ona nie jest skuteczna w każdym przypadku.

 

Wstawiłem sobie coś takiego do rozdzielni - Moellera - nie pamiętam dokładnie, ale coś koło 4 lub 5 stówek kosztowało :-(. Trzeba brać pod uwagę również fakt, że po uderzeniu z nieba coś takiego trzeba wymieniać, więc może lepiej zabezpieczenia przy urządzeniach końcowych ?

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o knajpy w wawrze. Ostatnio byłem w pizzerii na ul. Lucerny (obok poczty). Nie zachwyciłem się. Pewnie raz na jakiś czas można zjeść, choć koniecznie z osobą towarzyszącą, bo nie ma u nich czegoś takiego jak mała pizza. Ponadto ciasto jest jakby słodkawe, co mi nie za bardzo odpowiada. Kolejna wada to bardzo skromne menu - lista dostępnych wariantów pizzy jest ok, ale bardzo brakuje innych dań. Poza pizzą dostępne były trzy rodzaje sałatek (z czego jednej akurat nie mieli) i nic więcej.

 

Kiedyś jadłem raz w knajpie na skrzyżowaniu Lucerny i Widocznej (przy torach). Samego dania nie pamiętam (ale było chyba ok), natomiast zapamiętałem, że czas oczekiwania na danie wyniósł coś ok. 40 min. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dwie sprawy - pizzeria - jeszcze nie jadłem, ale wypatrzyłem przed skrzyżowaniem Patriotów i Panny wodnej, jadąc w stronę Otwocka, tak wnętrze, jak i cennik nie zxwalał z nóg, ale nie próbowaliśmy jeszcze, przejeżdżaliśmy na rowerach.

No i sprawa druga - internet wzięliśmy razem z telefonem od sferii. Telefon - bez wątpliwości i zastrzeżeń - mówili, że musi działać - no i tak jest. Co do netu, to powiedzieli, że nie ma możliwości i podpisaliśmy klauzulę, dzięki której możemy zrezygnowć w każdej chwili bez opłat karnych. No i działa. Sprawdzimy jeszcze, jak będzie dalej, ale na razie - porywająco nie jest, ale w końcu to tylko antenka. No i jest 10 dni na sprawdzenie całości i możliwość zwrotu sprzętu do punktu bez żadnych konsekwencji. W sumie polecam sprawdzenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Międzylesie - przy stacji PKP międzylesie - Niespodzianka (pamiętam ją z lat młodości). przy rondzie na Al Dzieci Polskich jest jakaś sieciowa pizzeria = pizza dominium czy jakoś tak.

Anin - V Poprzeczna Gospda do Syta - też pamiętam, ale wtedy to był inny lokal i inna nazwa, ale w rodzinie pozostało...

Ufo - na Rzeźbiarskiej - hmmm - tanio to tam chyba nie jest... też arcy stary lokal...

na IX Poprzecznej jest Pub 9, to samo na Bronisława Czecha - Pub Alibi :) - nazwa sama chyba wszystko tłumaczy....

Wawer - na Trakcie Lubelskim jadąc od płowieckiej na pierwszym zakręcie jest chyba Bar Karpik (jakoś tak się nazywa)- głównie ryby z możliwością wędkowania w stawie... jak jest teraz to nie wiem - bo wiele lat nie byłem, a jak byłem to na piwie, lub wódce.

 

raczej polecam (ale do weryfikacji) Gospode do Syta w Aninie na V Poprzecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "Pizza z Radości" ul. Panny Wodnej (przy bazarku) - chyba najlepsza w okolicy.

 

2. i taki lokal nad "Łachą" nazwy niestety nie pamiętam, jedzenie i winko było ok. - tylko chyba ceny nie najniższe, za to widoki super. Dojazd z Wału Miedzeszyńskiego, przez korty tenisowe, na wysokości Michalina jakieś 300-400m za stacją Rafinerii (w stronę Otwocka oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...