Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


fripp

Recommended Posts

kurcze przeraża mnie to bo chciałem zacząć w maju budowę :(

 

mój znajomy kończy budowę w Aleksandrowie (okolice Nieporętu)

czekał na warunki ok. 3 tygodnie :o :o

 

Pozdrawiam

 

Coś obawiam się, że Twój znajomy pomylił warunki z pozwoleniem na budowę.

Nie żebym był złośliwy, ale na mój gust nie zaczeniesz w maju. Ja skladałem wniosek w grudniu, budowę mogłem rozpocząć dopiero pod koniec sierpnia. Fakt, że u mnie doszła kwestia wycięcia drzew, która jakieś 3 tygodnie zabrała, ale na maj i tak bym się nie nastawiał.

Jak złożysz papiery teraz, to moje szacunki są takie:

- warunki zabudowy: czerwiec

- pozwolenie na budowę + uprawomocnienie: lipiec (okres urlopowy i pewnie sąsiedzi nie będą odbierać wniosków)

- faktyczne rozpoczęcie prac: początek sierpnia (powiadomienie inspektoratu tydzień przed rozpoczęciem, ale po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia itp.)

 

... no właśnie mówił o warunkach zabudowy, a także o bardzo dobrej pracy

tamtejszego urzędu. Może wynika to z mniejszej iliości wniosków :-?

 

masz rację, pogodziłem się że to potrwa, ale cały czas szukam jakiegoś

kontaktu w urzędzie, żeby sprawę nieco przyspieszyć.

 

Komuś z was się udało?? Poproszę o info na priv :wink:

 

Pozdrawiam

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nasz urząd jeszcze uznaje sąsiadów za strony?

 

Jak ja załatwiałem, to tak, ale było to w 2005 r. Jak jest teraz to nie wiem. Jeśli nie to przynajmniej jeden kłopot z głowy. Ale i tak rokowań nie zmieniam - moim zdaniem maj nie jest realny.

 

Teraz już przy PNB nie. Przy warunkach zabudowy i owszem informują wszystkich, że będziesz miał zamiar coś takiego zbudować. A PnB to wiadomo, że jest tego konsekwencją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna wymusic/poprosic o odśnieżenie ulicy?

 

moja uliczka nie jest oczywiscie nie zasluguje na pierwszą kolejność odśnieżania, ale dziś już te najważniejsze drogi są w dobrym stanie, więc mogliby przetrzeć także te mniejsze (pod tym względem w Józefowie było o wiele lepiej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna wymusic/poprosic o odśnieżenie ulicy?

 

moja uliczka nie jest oczywiscie nie zasluguje na pierwszą kolejność odśnieżania, ale dziś już te najważniejsze drogi są w dobrym stanie, więc mogliby przetrzeć także te mniejsze (pod tym względem w Józefowie było o wiele lepiej...)

 

Patrząc na to jak w Wawrze traktują odśnieżanie to (obym nie wykrakał) chyba czeka Cię sławetne - "....siły przyrody w służbie człowieka...." :) :lol:

Czyli czekanie na odwilż ;) :lol: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niektórzy już zaczynają wypełniać PITy zachęcam do przekazania 1% na walkę z przemocą w szkole organizacji pozarządowej zamiast Romanowi G.

 

1% dla Stowarzyszenia "Bliżej dziecka" http://www.przemocwszkole.org.pl

 

Od 10 lat zajmujemy się problemem przemocy rówieśniczej w szkole.

Organizujemy Treningi Pewności Siebie dla dzieci-ofiar przemocy.

Pracujemy z agresywną młodzieżą. Pomagamy tworzyć "bezpieczne szkoły".

 

W tym roku znów uczestniczymy w Akcji "1% dla mojej organizacji" organizowanej przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła".

W ramach Akcji mogą Państwo przeznaczyć 1% swojego podatku na dofinansowanie naszej działalności.

 

Pomóż nam wspierać innych!

 

Zasady dokonywania wpłat:

 

Po wyliczeniu całego podatku, jaki za 2006 rok powinniśmy zapłacić do Urzędu Skarbowego, obliczamy 1% tej kwoty.

Odliczenia możemy dokonać nawet wtedy, gdy spodziewamy się zwrotu "nadpłaty". Chodzi o cały podatek należny, zawierający zaliczki, które już zapłaciliśmy lub zrobił to nasz pracodawca.

 

KROK 1: w formularzu PIT (PIT -36 lub PIT-37) w części zatytułowanej "Obliczenia zobowiązania podatkowego" znajdujemy rubrykę "Kwota zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego" (dla PIT-36 jest to pozycja nr 179, dla PIT-37 jest to pozycja 111). Tutaj wpisuje się kwotę obliczonego 1%.

 

KROK 2: podatnik wpłaca wysokość obliczonego i wpisanego w PIT "1%", na konto Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła".

Na dowodzie wpłaty należy wpisać:

Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła", ul. Chopina 2c, 41-400 Mysłowice.

Wpłata na rzecz organizacji pożytku publicznego na podst. art.27 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Numer konta 59 1320 0022 0112 2224 2000 0085 Imię i nazwisko oraz adres wpłacającego podatnika Kwotę dokonanej wpłaty Przypominamy, że rozliczenia podatku za 2006 rok oraz wpłaty 1% należy dokonać do 30 kwietnia 2007 roku.

Należy zachować dowód wpłaty.

 

KROK 3: podatnik wysyła formularz PIT do Urzędu Skarbowego i ewentualnie, (jeżeli ma "nadpłatę") oczekuje na zwrot pieniędzy.

 

Pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu "Bliżej Dziecka", które posiada indywidualne konto w Organizacji Pożytku Publicznego "Przyjazna Szkoła".

Pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom-ofiarom przemocy rówieśniczej.

 

Serdecznie dziękujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Sąsiedzi!

 

coś czuję, że sie tu zadomowię!

 

Kupujemy działkę w Radości i zaczynamy drogę przez mękę, czyli drogę Żegańską :wink:

w przyszłym tygodniu składamy o WZ, nasza 'rejonowa' to pani R.

Pytam Was, doświadczonych w bojach Wawrzan/Wawerczyków/Wawersów :wink: , z przymrużeniem oka: czy pani R. woli czekoladki nadziewane czy raczej ciastka, czy perfumy o nucie kwiatowej czy raczej piżmo :wink: ??? Wiecie? Pomóżcie!

Czytając wszystkie Wasze posty o biurokracji jestem przerażona!

 

Yaneck - może zewrzemy szyki i zastosujemy frontalny zmasowany atak!!!musi być jakaś możliwość przyspieszenia WZ! nie chcę być bezdomna przez następne 2 lata...

Gdybyście mieli jakieś rady/sugestie, jak przyspieszyć ten żenujący proces, bardzo o nie proszę.

I pozdrawiam słonecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Sąsiedzi!

 

coś czuję, że sie tu zadomowię!

 

Kupujemy działkę w Radości i zaczynamy drogę przez mękę, czyli drogę Żegańską :wink:

w przyszłym tygodniu składamy o WZ, nasza 'rejonowa' to pani R.

Pytam Was, doświadczonych w bojach Wawrzan/Wawerczyków/Wawersów :wink: , z przymrużeniem oka: czy pani R. woli czekoladki nadziewane czy raczej ciastka, czy perfumy o nucie kwiatowej czy raczej piżmo :wink: ??? Wiecie? Pomóżcie!

Czytając wszystkie Wasze posty o biurokracji jestem przerażona!

 

Yaneck - może zewrzemy szyki i zastosujemy frontalny zmasowany atak!!!musi być jakaś możliwość przyspieszenia WZ! nie chcę być bezdomna przez następne 2 lata...

Gdybyście mieli jakieś rady/sugestie, jak przyspieszyć ten żenujący proces, bardzo o nie proszę.

I pozdrawiam słonecznie!

 

 

Witaj,

życzę powodzenia w takim razie. W moim przypadku to zadziałało nazwisko, bo o takim nazwisku jak moje Pani R. miała kiedyś nauczycielkę - wspólny temat, przełamanie lodów i dalej jakoś poszło ;)

 

Tak w zasadzie to nie ma chyba jakiegoś uniwersalnego wytrycha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Sąsiedzi!

 

coś czuję, że sie tu zadomowię!

 

Kupujemy działkę w Radości i zaczynamy drogę przez mękę, czyli drogę Żegańską :wink:

w przyszłym tygodniu składamy o WZ, nasza 'rejonowa' to pani R.

Pytam Was, doświadczonych w bojach Wawrzan/Wawerczyków/Wawersów :wink: , z przymrużeniem oka: czy pani R. woli czekoladki nadziewane czy raczej ciastka, czy perfumy o nucie kwiatowej czy raczej piżmo :wink: ??? Wiecie? Pomóżcie!

Czytając wszystkie Wasze posty o biurokracji jestem przerażona!

 

Yaneck - może zewrzemy szyki i zastosujemy frontalny zmasowany atak!!!musi być jakaś możliwość przyspieszenia WZ! nie chcę być bezdomna przez następne 2 lata...

Gdybyście mieli jakieś rady/sugestie, jak przyspieszyć ten żenujący proces, bardzo o nie proszę.

I pozdrawiam słonecznie!

 

Witaj,

 

nie mamy wyjścia musimy zadomowić się na forum bo domy zaczniemy

budować, jak szacują doświadczeni forumowicze około sierpnia :o :o

 

Ciekwai mnie jedno, czy rzeczywiście nie ma prawnie określonego terminu

wydania WZ?? Przecież to paranoja!!! Tylko dlatego, że nie przypadniesz

komuś (urzędnikowi) do gustu możesz czekać dłużej...

 

Przyznam, że szukam wśród znajomych i sąsiadów z Wawra jakiegoś "dojścia"

do urzędu, jak tylko coś ustalę dam znać, narazie pozostaje nam

wywieranie presji na urzędniczki czekoladkami lub innymi precjozami .

 

Pozdrawiam

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZ i inne dokumenty....

UPIERDLIWOŚĆ do bólu.

Dzwonienie i częste bywanie, przypominanie się. Ja w sytuacji, gdy po raz kolejny usłyszałem,że już,już w przyszłym tygodniu w poniedziałek będzie - tak kilka razy- zapytałem, gdzie te dokumenty są. W którym pokoju konkretnie i u kogo. Co się okazało, dostałem po tych 6 ciu miesiącach czekania od ręki :evil: :o :evil: :o . Gonić doroboty, a nie koperty dawać. Czy Wam ludzie też dają koperty za pracę?

Przecież to CHORE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ( albo jak mawia mój szef: wyzwanie :-) )

 

Mam wycenę przyłącza gazowego od ogrodzenia do kotłowni ( w kuchni gazu nie będę miał ). Nie mam jeszcze mapy z wrysowanym budynkiem stąd pewne pozycje są dodatkowe ( no ale żeby aż tyle :-) ). Jest to wycena wykonawcy, który wygrał przetarg na wykonanie przyłącza do ogrodzenia. Wycena przedtawia się następująco:

 

1.Wykonanie map do celów projekt. z naniesieniem budynku + ZUD 1200,00

2.Wykonanie projektu wewnętrznej instalacji gazu z uzgodnieniami 800,00

3.Wykonanie instalacji wewnętrznej gazu ( od przejścia PE/stal przy budynku do kotła C.O i C.W.U) wraz z materiałami i odbiorami 950,00

4.Wykonanie instalacji wewnętrznej gazu od szafki Z-4 do budynku wraz z materiałami 45 m x 35 zł ( wykop + montaż ) i odbiorami 1 575,00

5.Zakup i montaż szafki Z-4 650,00

6.Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza instalacji wewnętrznej 400,00

Razem 5 575,00 :o

UWAGA :Podane ceny nie zawierają opinii kominiarskiej niezbędnej do odbioru ( ok.. 150 zł ) . Inwestor dostarczy aktualne warunki techniczne dostawy gazu, uzyska pozwolenie na budowę instalacji wewnętrznej gazu, dostarczy dziennik budowy oraz zgłosi rozpoczęcie i zakonczenie robót w PINB .

Całkowita wartość oferty 5575 zł +VAT

 

A teraz pytania:

1. Czy tylko mi wydaje się dużo :-)

2. Czy przypominacie sobie, jak to u Was wyglądało

3. Jak wyglądało lepiej, to czy macie namiary na firmy wykonawcze?

4. Jak jest z tą inwentaryzacją geodezyjną - czy po każdym przyłączu będę musiał robić nową mapę, czy można raz przed oddaniem budynku do uzytkowania.

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ze WZ to nie betka :wink: - my dostalismy po 6 m-cach, ale bez zadnych wspomagaczy - jestem temu z zalozenia przeciwna.

 

 

My juz kupilismy wszystkie cegly i bloczki fundamentowe - zdazylismy przed podwyzka na poczatku stycznia. Drewno tez juz zamowione.

Czy orientowaliscie sie w cenach np desek parkietowych czy stolarki - drzwi wew/zew? -> chodzi mi o roznice w cenie W-wa i okolice kontra reszta PL. Czy oplaca sie sciagac towar kilkaset km wliczajac w to transport? Np moj sasiad ma szambo (betonowe) z Radomia - twierdzi, ze nawet z dowiezieniem bylo duzo tansze niz u nas. Macie doswiadczenia w tym temacie?8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZ i inne dokumenty....

UPIERDLIWOŚĆ do bólu.

Dzwonienie i częste bywanie, przypominanie się. Ja w sytuacji, gdy po raz kolejny usłyszałem,że już,już w przyszłym tygodniu w poniedziałek będzie - tak kilka razy- zapytałem, gdzie te dokumenty są. W którym pokoju konkretnie i u kogo. Co się okazało, dostałem po tych 6 ciu miesiącach czekania od ręki :evil: :o :evil: :o . Gonić doroboty, a nie koperty dawać. Czy Wam ludzie też dają koperty za pracę?

Przecież to CHORE!!!!

 

Potwierdzam, ja dosatałam WZ po 2 m-cach dzwonienia i chodzenia do Urzędu z dzieckiem na ręku ale zadziałało.

Pewnie dostałam tak szybko bo już nie mogli na mnie patrzeć albo im dziecko przeszkadzało.

Nic nie dałam (żadnego ptasiego mleczka), bo jestem temu przeciwna. To jest ich praca.

Mam nadzieję, że przy PNB też się tak uda.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania napisała :

Czy orientowaliscie sie w cenach np desek parkietowych czy stolarki - drzwi wew/zew? -> chodzi mi o roznice w cenie W-wa i okolice kontra reszta PL. Czy oplaca sie sciagac towar kilkaset km wliczajac w to transport? Np moj sasiad ma szambo (betonowe) z Radomia - twierdzi, ze nawet z dowiezieniem bylo duzo tansze niz u nas. Macie doswiadczenia w tym temacie?

owszem, warto sprawdzać. Czasem reszta Polski to jest już Sulejówek albo Radzymin (tam kupowaliśmy drzwi wewn - od producenta) namiarem mogę się podzielić za jakiś czas, jak przeżyją montaż ikrótkąchociaż eksploatację. Cena w każdym razie była bardzo atrakcyjna...

Warto też kontrolować allegro i net w ogóle, zdarza się, że niższe ceny są tuż za rogiem ,albo można trafić na bezpłatny transport przy okazji większego transportu do wawy (jeśl imożemy zaczekać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZ i inne dokumenty....

UPIERDLIWOŚĆ do bólu.

Dzwonienie i częste bywanie, przypominanie się. Ja w sytuacji, gdy po raz kolejny usłyszałem,że już,już w przyszłym tygodniu w poniedziałek będzie - tak kilka razy- zapytałem, gdzie te dokumenty są. W którym pokoju konkretnie i u kogo. Co się okazało, dostałem po tych 6 ciu miesiącach czekania od ręki :evil: :o :evil: :o . Gonić doroboty, a nie koperty dawać. Czy Wam ludzie też dają koperty za pracę?

Przecież to CHORE!!!!

 

Potwierdzam, ja dosatałam WZ po 2 m-cach dzwonienia i chodzenia do Urzędu z dzieckiem na ręku ale zadziałało.

Pewnie dostałam tak szybko bo już nie mogli na mnie patrzeć albo im dziecko przeszkadzało.

Nic nie dałam (żadnego ptasiego mleczka), bo jestem temu przeciwna. To jest ich praca.

Mam nadzieję, że przy PNB też się tak uda.

Powodzenia.

 

trzeba przyznać że TE SAME panie z urzędu na Żegańskiej potrafią być niezwykle szybkie i "nie widzące żadnych problemów" .... gdy chodzi o inwestycje dewelopera (udziały ma pan radny R.......) ! :evil: :evil: :evil:

Właśnie grozi mi że będę 'obudowany' osiedlami ("kołchozami")

Wniosek dewelopera o warunki zabudowy jest bardzo niekonkretny: nie ma zaznaczonego przebiegu mediów, ani szamb, które obawiam się że wypadną zaraz obok mojej studni - jak to SKUTECZNIE oprotestować?

macie jakiegos godnego polecenia prawnika albo dziennikarza?

 

Dziękuję, Mayyak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...