Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


fripp

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ech... długa droga przed wami.

....

 

Ktoś zastanawiał się jak to jest z gazem jak już zamontują licznik - u mnie moment montażu licznika był tożsamy z możliwością korzystania z gazu. Ale żeby nie było zbyt łatwo - do montażu licznika trzeba podpisać umowę na dostarczanie gazu (nie ma to nic wspólnego z budową przyłącza gazowego). A żeby podpisać umowę na dostarczanie gazu trzeba mieć przydzielony numer budynku. A żeby mieć przydzielony numer budynku, musi się on znajdować na mapach geodezyjnych powykonawczych. A żeby znajdował się na mapach.... :o :o :o

nie, nie musi znajdowac sie na mapach geodezyjnych powykonawczych - po pozwoleniu na budowe wystarczy zlozyc w urzedzie kwitek o nadanie numeru i juz!

 

ja za to nie moge zmienic taryfy energetycznej z budowlanej na 'normalna', bo jakas czesc nowopociagnietego w ulicy kabla nie jest jeszcze odebrana :(

 

ps.

dzis wreszcie przemedlowalem sie do nowego domu - pierwsza noc bede spal legalnie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, że poruszę temat zupełnie nie-budowlany, ale czy ktoś zna jakiegoś weterynarza w Wawrze? Mam telefon do kliniki na Trakcie Lubelskim 300, ale tam nikt nie odbiera, a "poczta głosowa dla tego abonenta jest przepełniona". Szukam więc innego miejsca, albo konkretnej osoby, bo tu mnie już zrazili na początek.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, że poruszę temat zupełnie nie-budowlany, ale czy ktoś zna jakiegoś weterynarza w Wawrze? Mam telefon do kliniki na Trakcie Lubelskim 300, ale tam nikt nie odbiera, a "poczta głosowa dla tego abonenta jest przepełniona". Szukam więc innego miejsca, albo konkretnej osoby, bo tu mnie już zrazili na początek.

A.

ja chodze do weterynarza w Radosci (ul. Panny wodnej, prawie przy samym rondzie): 22 615 79 03

jest tez wet na Zwolenskiej: 22 497 6988

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, poradźcie kiedy co załatwiać (w realiach Wawra). Mam obecnie projekt, architekt pracuje nad działką (zagospodarowanie) i odebrałem warunki przyłączenia ze STOENu. Warunki przyłączenia z gazowni na początku listopada. Czy to wystarczy do pozwolenia na budowę???

Jak wygląda sprawa z gazem, czy po otrzymaniu warunków przyłączenia szukam firmę gazowniczą i dalej oni załatwiają (tzn. projekt i dalsze pozwoleństwa czy co tam jeszcze potrzeba)? Czy budowę przyłącza gazowego można wykonać w dowolnym momencie budowy? I czy projekt sieci wewnętrznej w budynku zawarty w gotowym projekcie domu jest wystarczający, czy trzeba robić odrębny projekt?

Przepraszam, jeśli pytania wydają się głupie, ale jak człowiek zaczyna, to skąd ma niby wiedzieć. :wink:

Macie może jakiś link do "poradnika dla początkujących inwestorów w Wawrze"? Wszystko na co udało mi się do tej pory natknąć w tym temacie, to są ogólne rozważania o sensie istnienia zamiast konkretnych porad, najlepiej typu "krok po kroku".

 

Pozdrawiam

WaldekZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończymy budowę zostało trochę materiału. Tanio odstapię, szkoda wywalić. Sulejówek.

Proszę o ew. kontakt na priva - podam namiary.

 

Styropian:

ok. 2m3, Nie frezowany, 14cm, FS-15 fasada. Większa część nierozpakowana.

 

Płyty gipskartonowe:

wymiary: 2400x1200x9,5

11 szt. + duże pozostałości (mogę oddać w ramach oferty specjalnej)

dłuższa krawędź jest spłaszczona, krawędź krótka jest równo obcięta.

 

Worek 25 kg Goldbandu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kontakt do dobrego koparkowego (oczywiście z własną koparką).

Jeśli znacie takowego, który pracuje lub pracował na terenie Wawra, to proszę o kontakt na priv.

w tym wątku już było to podawane wiele razy, ale podam jeszcze raz:

koparka/piach: p. Kadej 601801403

 

elektryk: p. Ptasinski 605068007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...