Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


fripp

Recommended Posts

Dobry wieczór

Zamierzam budować dom w Wawrze. Mam nadzieję, że będę mogła korzystać z Państwa doświadczeń. Jestem na początku drogi, jaka jest zbieranie odpowiednich dokumentów do WZ.

Dlatego niektóre z moich pytań, które mogę zadać na Państwa forum mogą czasami wydawać się delikatnie określając naiwne.

Korzystają z możliwości tego forum, chciałam spytać, czy przy WZ trzeba skonkretyzować się co do projektu domu? To znaczy, czy jeśli wybiorę do WZ wstępnie projekt domu wolnostojącego, a ze względu na zabudowę domu sąsiada w ostrej granicy (przylega garażem do mojeje działki) mogłabym otrzymać pozwolenie na budowę swojego domu w ostrej granicy, to czy zgłaszając projekt domu wolnostojącego zaprzepaszczę taka możliwość.

Na razie zastanawiam się nad projektem domu w orchideach, ale ze wzgledu na małe gabaryty działki, wybór taki może okazać niezasadny. Szczególnie gdyby gmina wyraziła zgodę na zabudowę w oddaleniu od granicy posesji w jedynie odległości 6 m.

Pozdrawiam grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobry wieczór

Zamierzam budować dom w Wawrze. Mam nadzieję, że będę mogła korzystać z Państwa doświadczeń. Jestem na początku drogi, jaka jest zbieranie odpowiednich dokumentów do WZ.

 

U nas w Debem trzeba bylo...

Najlatwiej podjechac do swojej gminy i wziac wniosek - wiadomo wtedy jakie decyzje trzeba podjac juz na etapie WZ.

Niektore gminy narzucaja inwestorom pewne parametry budynku - np. w Cisiu jest to kat nachylenia polaci dachu.

Trzeba tez wiedziec jak chcemy rozwiazac problem zaopatrzenia w wode i odprowadzenia sciekow.

Decyzje mozna potem nieco zmienic - mi sie to udalo, ale musialam sie bardzo slodko usmiechac, a na temat swojej niefrasobliwosci tez troche uslyszalam ;)

Co do budowy w granicy, decyzja o WZ obejmuje rowniez mapke, na ktorej wrysowany jest budynek. W moich WZ nie ma ani slowa o tym, ze garaz bedzie w ostrej granicy, ale... na etapie pozwolenia na budowe, sasiad mogl moj projekt oprotestowac i zazadac odsuniecia sie od granicy dzialki. Mozna sie odwolywac, ale to trwa miesiacami. Lepiej pogadac z sasiadem przed podjeciem takiej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Grupo,

 

Proszę pomóżcie: szukam kogoś do wykonania zabudowy kominka za rozsądną cenę. Byłem na ul. Marsa ale tam zabudowy nie kosztują mniej niż 10K !

Prosze może macie jakieś firmy lub wykonawców. Do zabydowy mam kominek z płaszczem firmy Ulrich.

Dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Grupo,

 

Proszę pomóżcie: szukam kogoś do wykonania zabudowy kominka za rozsądną cenę. Byłem na ul. Marsa ale tam zabudowy nie kosztują mniej niż 10K !

Prosze może macie jakieś firmy lub wykonawców. Do zabydowy mam kominek z płaszczem firmy Ulrich.

Dzieki za pomoc...

 

mam dwa namiary:

1. p. Pyra: 601274660

2. punkt z kominkami na terenie Ładexu przy rondzie Wale Miedzeszyński - Trakt Lubelski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa skończona! (Wiązowna). Sprzedam zaplecze na budowę - barak z piecem elektrycznym i wygódka. Cena 3000zł. Drabina gratis.

http://lh3.google.pl/rg.2005.pl/R9GhBq6bjfI/AAAAAAAAABQ/Wwz_HjKm3Mg/s144/1.jpg http://lh3.google.pl/rg.2005.pl/R9GhBq6bjgI/AAAAAAAAABY/qMVPxGvbPP0/s144/2.jpg http://lh4.google.pl/rg.2005.pl/R9GhB66bjhI/AAAAAAAAABg/8VasOjoXXNw/s144/3.jpg

Zainteresowanych proszę o kontakt na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Grupo,

 

Proszę pomóżcie: szukam kogoś do wykonania zabudowy kominka za rozsądną cenę. Byłem na ul. Marsa ale tam zabudowy nie kosztują mniej niż 10K !

Prosze może macie jakieś firmy lub wykonawców. Do zabydowy mam kominek z płaszczem firmy Ulrich.

Dzieki za pomoc...

 

Spróbuj w firmie Gromek i synowie http://www.granitymarmury.pl/ - mają siedzibę na Trakcie Lubelskim.

U mnie wykonywali okładzinę z kamienia na już zabudowanym kominku - szybko, czysto, estetycznie w rozsądnej cenie (w porównaniu z innymi).

Natomiast samą zabudowę wykonała firma z Konstancina, której szczerze nie polecam (p.Teresa Ciszewska).Nawet sobie nie wyobrażałam, ze można to zrobić tak krzywo!! :o

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szambo szczelne betonowe, ale nie wiem jakiej firmy. Podajcie proszę jakieś namiary. Czy przed zasypaniem , to ktoś to szambo sprawdza, "odbiera"?

Ktoś z grupy będzie kupował, to ja bardzo chętnie się dopiszę , może transport będzie tańszy?

 

Mam do sprzedania pozostałości po budowie: stemple dł. 2,8-3m, kilka 3,5m.

Pustak szary(gazobeton) z Prefabetu- 24 i 12(całe i połówki).

Są też kawałki pustaków np. połówki całego, to oddam za darmo, to nie trzeba będzie docinać z całego pustaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szambo szczelne betonowe, ale nie wiem jakiej firmy. Podajcie proszę jakieś namiary. Czy przed zasypaniem , to ktoś to szambo sprawdza, "odbiera"?

Ktoś z grupy będzie kupował, to ja bardzo chętnie się dopiszę , może transport będzie tańszy?

 

Mam do sprzedania pozostałości po budowie: stemple dł. 2,8-3m, kilka 3,5m.

Pustak szary(gazobeton) z Prefabetu- 24 i 12(całe i połówki).

Są też kawałki pustaków np. połówki całego, to oddam za darmo, to nie trzeba będzie docinać z całego pustaka.

 

Witaj Daga, też sie przymierzam do kupna szamba w najbliższym czasie. Także

mozemy zjednoczyć siły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim minskim forum Jaro napisal:

Mam pytanie do starych forumowiczów odnośnie szamba. Czy ma ktoś może szambo ze Stolbudu (to chyba firma z Cegłowa). Jak się sprawdza itd. Nie kontrolowałem tematu ściekowego więc nie orientuję się jaki jest koszt 10-metrowego szamba z posadowieniem. Mi gość zaproponował 3100 zł netto za szczelne, grube żelbetowe szambo plus 1100 zł za robotę. Czy ta cena jest rozsądna? Proponował też 6-metrowe za 1600 zł ale byłby problem z najazdem (cieńsza górna płyta) jeśli miałoby być umieszczone pod podjazdem. Co sądzicie o tej cenie? Ktoś w okolicach mińska produkuje szczelne szamba?

Moze do was dolaczy, zapytajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nieco głupie pytanie. Ponieważ niedawno zameldowałem się już u siebie, wypełniam właśnie NIP-3.

Niestety po zmianach administracyjnych zupełnie nie orientuje się co i jak. Nasz powiat to "warszawski"? Co wpisać w polu "gmina"??

 

ps. zna ktoś może adres US dla wawra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nieco głupie pytanie. Ponieważ niedawno zameldowałem się już u siebie, wypełniam właśnie NIP-3.

Niestety po zmianach administracyjnych zupełnie nie orientuje się co i jak. Nasz powiat to "warszawski"? Co wpisać w polu "gmina"??

 

ps. zna ktoś może adres US dla wawra?

US Warszawa Wawer 04-379 Warszawa ul. Mycielskiego 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę. Jestem już po wykonaniu tynków wewnętrznych i z czystym sumieniem mogę polecić ekipę, która je robiła. Polecana jest też przez grupę Chotomów, naprawdę są dobrzy w tym co robią i cena wydaje mi się też przyzwoita. Jak do tej pory spotykałam się z opóźnieniami, a tu ups, tynkarze skończyli 6 dni przed terminem . Spokojnie można powołać się na mnie(Aga).

Myślę, że pan Waldek nie pogniewa się, że na forum podam jego telefon 601-208-018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Jako że od 2 miesiecy jestesmy z żoną szczęśliwymi właścielami działki w Aleksandrowie dołączamy do szanownej grupy

 

Budowa jeszcze daleko przed nami, ale zabieramy się za porządkowanie działki. Mam do wyburzenia małą komórkę (która i tak już ledwo stoi...) + piwnicę . Jesli ktoś potrzebuje trochę gruzu to chętnie odstąpię

Oprócz tego muszę wyciąć/wyrwać kilkanaście małych drzewek i na koniec wyrównać teren.

 

Czy ktoś może polecić ekipę, która mogłaby się zająć takimi sprawami?

 

Przy okazji dopytam - czy na forum jest ktoś z osiedla "Artystów" spółdzielni Verdom (róg Izbicka-Zagórzańska)? Ciekawy jestem czy wiadomo coś na temat utwardzenia dróg osiedlowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nieco głupie pytanie. Ponieważ niedawno zameldowałem się już u siebie, wypełniam właśnie NIP-3.

Niestety po zmianach administracyjnych zupełnie nie orientuje się co i jak. Nasz powiat to "warszawski"? Co wpisać w polu "gmina"??

 

ps. zna ktoś może adres US dla wawra?

US Warszawa Wawer 04-379 Warszawa ul. Mycielskiego 21

 

Dzięki :)

A jaki u nas powiat i gmina?? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...