Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


fripp

Recommended Posts

maciekp

jeżeli musisz się pozbyć gruzu to najlepiej jak wynajmiesz jakiegoś Pana Koparkowego, który ma łamaną przednią łychę. - w ten sposób wyrwie Ci z pnie drzew.

załaduje Ci też to wszystko czego nie potrzebujesz na jakiś samochód.

ja tak robiłem.

kontakty - swoich nie polecam....

ale na forum na bank coś znajdziesz - na zwoleńskiej są też jakieś koparki i tablice odnośnie tego typu spraw.

 

ale - jeżeli ta komórka jest drewniana, to zastanów się na zachowaniem drewna - bo ono (w zależności od stanu oczywiscie) zawsze podczas budowy się przydaje, a gruz to możesz w jakiś taras wrzucić, lub na drogę jak z sąsiadami masz ok.

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

glowac

dzięki za info. Na Izbickiej widziałem jakąś tablicę z namiarami na firmę która zajmuje się takimi "porządkami" na działkach - więc dopytam o ich usługi.

 

komórka jest murowana - ale ta cegła raczej mi się nie przyda. Zresztą będę miał później więcej gruzu bo na działce do wyburzenia stoi jeszcze mały domek. Zostawię go jednak ekipie na czas budowy.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekp

przed rozwaleniem własnego domku (8mx5m) też obdzwaniałem takie firmy - ceny były kosmiczne...

od 10 tysięcy do góry.... skończyło się tak że wszytsko zostąło rozwalone ręcznie...

 

najdroższy jest wywóz gruzu.

poszukam namiau na koparkę z opcją wywozu - oni u mnie ładowali na samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was korzystał z usług firmy od dachów "dachplus" z Józefowa, mieszczącej sie przy ul.Piłsudskiego 150 ?

 

Madziorka, trzymaj sie jak najdalej od nich. Mialam fatalne przejscia, ktore sie jeszcze nie skonczyly :( wiecej

w tym watku

Duzym minusem (poza moimi przejsciami) jest to, ze nie przyjmuja (jako chyba jedyna firma w kraju :roll: ) zwrotu niewykorzystanego, nieuszkodzonego materialu. A nigdy nie da sie tak wyliczyc ilosci dachowki, aby starczylo na styk.

 

Za to goraco polecam DachLux z Miłosnej (Trakt Brzeski) bylam naprawde bardzo pozytywnie zaskoczona podejciem do klienta i jakoscia obslugi - porownujac z dachplu Bis - niebo a ziemia. U nich mozna tez obejrzec towar jak juz przyjedzie zamowienie i nawet z niego zrezygnowac (jezeli - odpukac - okazaloby sie, ze towar nie wyglada tak, jak na wystawce. Oczywiscie oddaja wtedy zaliczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was korzystał z usług firmy od dachów "dachplus" z Józefowa, mieszczącej sie przy ul.Piłsudskiego 150 ?

 

Madziorka, trzymaj sie jak najdalej od nich. Mialam fatalne przejscia, ktore sie jeszcze nie skonczyly :( wiecej

w tym watku

Duzym minusem (poza moimi przejsciami) jest to, ze nie przyjmuja (jako chyba jedyna firma w kraju :roll: ) zwrotu niewykorzystanego, nieuszkodzonego materialu. A nigdy nie da sie tak wyliczyc ilosci dachowki, aby starczylo na styk.

 

Za to goraco polecam DachLux z Miłosnej (Trakt Brzeski) bylam naprawde bardzo pozytywnie zaskoczona podejciem do klienta i jakoscia obslugi - porownujac z dachplu Bis - niebo a ziemia. U nich mozna tez obejrzec towar jak juz przyjedzie zamowienie i nawet z niego zrezygnowac (jezeli - odpukac - okazaloby sie, ze towar nie wyglada tak, jak na wystawce. Oczywiscie oddaja wtedy zaliczke.

 

kurcze ale musiałas zjeść przez nich nerwów, trzymam kciuki żeby sprawa zakończyła sie dla ciebie poztywnie;).

 

Dziękuje za namiar i ostrzeżenie napewno nie skorzystam z zakupu materiałow w Dach bis , do DachLuxu podjade w poniedziałek :wink:

 

pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mogło być taniej to może i ja bym się podłączył pod to szambo .

Według mnie powinno mieć około 10 m3 i najlepiej dwie komory .

 

10m3 OK a dlaczego dwie komory?

Jakichś specjalnych powodów nie ma .

Wydaje mi się jednak , że takie 10 m3 to kawał zbiornika i dekiel musi na nim być zarąbisty . Na 5-metrowym może być cieńszy - może bardziej wytrzymały ( ja prawdopodobnie będę jeżdził po pokrywie szamba )

Znalazłem na Allegro takie coś http://www.allegro.pl/item330684402_zbiorniki_betonowe_na_szambo_szamba_gnojowke.html

Może by tak spytać za ile przywiozą do Warszawy : kto jest ewentualnie chętny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was korzystał z usług firmy od dachów "dachplus" z Józefowa, mieszczącej sie przy ul.Piłsudskiego 150 ?

 

Madziorka, trzymaj sie jak najdalej od nich. Mialam fatalne przejscia, ktore sie jeszcze nie skonczyly :( wiecej

w tym watku

Duzym minusem (poza moimi przejsciami) jest to, ze nie przyjmuja (jako chyba jedyna firma w kraju :roll: ) zwrotu niewykorzystanego, nieuszkodzonego materialu. A nigdy nie da sie tak wyliczyc ilosci dachowki, aby starczylo na styk.

 

Za to goraco polecam DachLux z Miłosnej (Trakt Brzeski) bylam naprawde bardzo pozytywnie zaskoczona podejciem do klienta i jakoscia obslugi - porownujac z dachplu Bis - niebo a ziemia. U nich mozna tez obejrzec towar jak juz przyjedzie zamowienie i nawet z niego zrezygnowac (jezeli - odpukac - okazaloby sie, ze towar nie wyglada tak, jak na wystawce. Oczywiscie oddaja wtedy zaliczke.

 

 

Szkoda, że nie trafiłam na ten wątek wcześniej. Podpisalismy już umowę z Dachplusem i to na dachówkę Creatona taką samą jak twoja :(

Czy czeka nas to samo? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekp

przed rozwaleniem własnego domku (8mx5m) też obdzwaniałem takie firmy - ceny były kosmiczne...

od 10 tysięcy do góry.... skończyło się tak że wszytsko zostąło rozwalone ręcznie...

 

najdroższy jest wywóz gruzu.

poszukam namiau na koparkę z opcją wywozu - oni u mnie ładowali na samochody.

 

Dziś był u mnie jeden gość i wycenił prace (wyburzenie małej rozpadającej się komórki, piwnicy "ziemianki", skucie starych fundamentów i wyrównanie terenu z wyrwaniem kilkunastu małych drzew) na coś w okolicach 5 tys (90zł za 1h koparko-ładowarki x ok 3 dni+ 450zł za dużą wywrotkę x 3 lub 4).

 

W poniedziałek będzie jeszcze jeden, ale jak poda podobną cenę to chyba się zdecyduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądze ze tak - bo nikt nie będzie Ci go mierzył, ale zastanów się i dowiedz się jak jest z ceną wywozu.

beczki asenizacyjne mają najczęściej 5, 7 lub 10 m3 (7 jest chyba najmniej) jak bedziesz miała 8 metrowy zbiornik, to czy nie będziesz płaciła za całą beczkę 10 metrową - mimo że wywiozą Ci faktycznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno z ciężkim sercem podjęliśmy decyzję o przełożeniu terminu budowy.

 

Dlatego chętnie podam numer do naszej zamówionej ekipy do stanu surowego. Jest to sprawna, sprawdzona grupa fachowców, polecona przez przyjaciela. Ani kierownik budowy ani inspektor budowlany, który kilka razy sprawdzał ich pracę nie mieli poważniejszych uwag. Wszysko robią w terminie i zostawiają po sobie porządek.

 

Mają zarezerwowany wolny czas na przelomie maja i czerwca. Osoby zainteresowne proszę kontakt na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...