Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


fripp

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jakoś bez echa minęły tu Święta, więc póki to ma sens na Nowy Rok podziele się z Wami taką wizją:

 

- napalić w zimowy wieczór w kominku gdy już wszyscy śpią i jest cicho,

- otworzyć butelkę piwka (lub innego ulubionego trunku)

- włączyć fajną muzykę

- wyłączyć światła

- zasiąść w (bujanym) fotelu prze kominkiem we własnym domu i rozkoszować się 'świętym spokojem' :lol:

 

Poprostu odlot, szczególnie dla zmęczonego inwestora - przetestowałem 2 tygodnie!

Samych takich miłych chwil życze Wam w 2007 i następnych latach! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiło nas się wiecej, budujacych tu i przymierzających się do budowy. Może tak o(u)tworzyć nową grupę?

Co Wy na to?

Zapraszam

Grzesiek

 

 

Witam wszystkich

 

Jesteśmy w trakcie kupna działki przy ul. Kosmatki i planujemy budowę na wiosnę. Myślałam, że będą problemy ale że aż takie to się nie spodziewałam. Jedno co mi się udało, to szybko ( jak czytam to forum to nawet bardzo szybko) załatwić warunki zabudowy - 2 miesiące.

Chcemy dom z poddaszem i wstępnie wybraliśmy YTONG ale teraz to już sama nie wiem. Proszę o opinie ( najchętniej już" mieszkających w ytongu" )

 

Dziękuję

Agnieszka i Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś bez echa minęły tu Święta, więc póki to ma sens na Nowy Rok podziele się z Wami taką wizją:

 

- napalić w zimowy wieczór w kominku gdy już wszyscy śpią i jest cicho,

- otworzyć butelkę piwka (lub innego ulubionego trunku)

- włączyć fajną muzykę

- wyłączyć światła

- zasiąść w (bujanym) fotelu prze kominkiem we własnym domu i rozkoszować się 'świętym spokojem' :lol:

 

Poprostu odlot, szczególnie dla zmęczonego inwestora - przetestowałem 2 tygodnie!

Samych takich miłych chwil życze Wam w 2007 i następnych latach! :)

 

Przyłączam się do życzeń.

Wszystko się zgadza, z tym że ja

- nie mam jeszcze kominka :wink:, zastępuje mi go kociołek :wink:

- mam nie podłączone głośniki :wink:

- i na razie padam na twarz ze zmęczenia - oczwiście po wypiciu piwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grupo,

 

Mam prośbę: poszukuje pilnie namiarów na architekta wnętrz oraz na ekipy: elektryka, hydraulika, tynkarze (gips) oraz elewacje...

dzięki

 

Halo...

 

coś rozleniwienie noworoczne zapanowało w Grupie...

no hej...pomóżcie...

przecież mieliście juz tynkarzy itd...

 

Namiary były już podawane - wystarczy przeszukać stare posty.

Tynki robiła u mnie ekipa pana Zarzecznego: 608517657.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qumoter - ja bym polecił Pana Kubuja - hydraulik z bardzo sprawną ekipą tel. 0 601 391 034

 

Czy ktoś może polecić fachowca wykonującego schody drewniane? najchętniej dębowe. Jakie są koszty?

 

Uwaga na złodziei!!! weekend w nocy odkopali moją studnię, sforsowali sztabę blokującą wieko i ukradli mi pompę.

Jak by wam ktoś oferował tanio "prawie nowego" Grundfosa, to dajcie mi/policji porszę znać.

 

Pozdawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KREZUSIK Napisał:

Dostałem namiar na Zbigniewa Cieplaka. Ktoś tu z nim współpracował? Polecacie? (w archiwum nic nie znalazłem)

To za moją sprawą ten pan pojawił się na Forum, po upływie pewnego czasu mogę obiektywnie ocenić jego pracę i nie polecam. Robił u mnie tynki wewn i wylewki. Wylewki zrobił na 4, tynki na 3, pieniądze - po wykonaniu mówił, że wszystkiego było więcej, niż umówione, sciany krzywe. Owszem może trochę były, ale, to, co pozostało po jego tynkowaniu - NIE polecam :evil:

Żałuję, że podałem ten namiar :oops:

Schody mogę polecić.

Robiła u mnie firma GAWA parkiety.

Siedziba na KŁobuckiej:

http://www.gawaparkiety.pl/

Można się powołać,że namiar z wawra, tam, gdzie podstopnice z białego jesionu robili (stopnie dębowe). Powinni być przychylnie nastawieni :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić fachowca wykonującego schody drewniane? najchętniej dębowe. Jakie są koszty?

 

 

Ja i Vivaldi z otwockiej - schody robił nam gość: http://schodyzdrewna.com.pl/index.htm

Cenowo był najbardziej atrakcyjny ze wszystkich co robili wyceny.

Póki co wszystko wygląda dobrze (prawie rok) i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

kończymy stan surowy i powoli szukamy jakiegoś specjalisty od wykończeniówki - tynki itd. Wszelkie namiary mile widzine. :wink:

 

Dostałem namiar na Zbigniewa Cieplaka. Ktoś tu z nim współpracował? Polecacie? (w archiwum nic nie znalazłem)

 

Ja ZDECYDOWANIE NIE polecam.

Tynki miały być robione 3 tygodnie - ciągnęly się 2,5 miesiąca.

Mieli je robić sprawdzeni fachowcy - a robili goście z łapanki, którzy rozgrzebali robotę i zniknęli po tygodniu jak złoty sen. Cały dom tynkował potem jeden człowiek (włącznie z przygotowaniem zaprawy) - bo więcej tynkarzy p. Cieplak po prostu nie ma.

 

Wbrew zapewnieniom p. Cieplak nie dysponuje też żadnym własnym zasobem w zakresie wylewek - po prostu wyszukuje ekipy na rynku. W efekcie wylewki też robili mi losowo sprowadzeni ludzie, których jakości nie byłem w stanie sprawdzić wcześniej (ekipa miała byc ta sama co u znajomego). Zalali betonem rurę od kibla, mieli w nosie spadki w garażu, z wylewki w łazience wystaje rura i kawałki siatki.

 

P. Cieplak wziął zaliczkę, której w zamieszaniu nie rozliczyliśmy przy końcowych płatnościach i z której już najwyraźniej nie zamierza się rozliczyć - mimo wielu telefonów z mojej strony. Standardowa odpowiedź to 'nie ma mnie w Warszawie ale jak tylko wrócę..." niestety jakoś nie wraca. Oby. Może już więcej w Warszawie nikomu nie narobi kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tynki robiła ekipa p. Zarzecznego (namiar kilka postów wyżej). Polecam - szybko, sprawnie, dość równo (choć pewnie jakbym ich mocniej przycisnął, to byłoby równiej - np. pilnowaliby kątów, czego "normalnie" nie robią twiedząc, że jak ściany krzywe, to szkoda materiału na równanie kątów tynkiem - kątów pilnują tylko w miejscu przyszłej kabiny itp.). Inna ekipa od Zarzecznego robiła mi elewację zewnętrzną: styropian+klej+siatka+tynk - wrażenia podobne - naprawdę szybko i na moje oko solidnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qumoter - ja bym polecił Pana Kubuja - hydraulik z bardzo sprawną ekipą tel. 0 601 391 034

 

 

Mogę się podpisać pod tym nazwiskiem, również jestem zadowolona ze współpracy z tym panem.

 

Tak, trzeba przyznać, że ekipę ma naprawdę fajną - niby nigdy ich nie widziałem, bo zawsze jak coś robią u mnie, to ja jestem w pracy, ale jak się patrzy na efekty to aż miło dla oka - czyściutko, schludnie - po prostu rewelacja.

Niestety póki co nic z hydrauliki nie mam jeszcze funkcjonującego, więc wstrzymam się z opiniami, ale z tego co widziałem do tej pory muszę powiedzieć, że ekipa robi naprawdę wyjątkowo dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Niestety póki co nic z hydrauliki nie mam jeszcze funkcjonującego, więc wstrzymam się z opiniami, ale z tego co widziałem do tej pory muszę powiedzieć, że ekipa robi naprawdę wyjątkowo dobre wrażenie.

 

FUNKCJONUJE, wszystko będzie dobrze! :D . Tylko, czy szambo funkcjonuje jak trzeba??. Oto jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

kończymy stan surowy i powoli szukamy jakiegoś specjalisty od wykończeniówki - tynki itd. Wszelkie namiary mile widzine. :wink:

 

Dostałem namiar na Zbigniewa Cieplaka. Ktoś tu z nim współpracował? Polecacie? (w archiwum nic nie znalazłem)

 

Żałuję, że podałem ten namiar :oops:

 

Ja ZDECYDOWANIE NIE polecam.

 

Jeśli o mnie chodzi to zamyka sprawę.

Dziękuję za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUNKCJONUJE, wszystko będzie dobrze! :D . Tylko, czy szambo funkcjonuje jak trzeba??. Oto jest pytanie.

A szambo może nie funkcjonować jak trzeba? :D

 

Owszem, może być niestety nieszczelne, o takich przypadkach już pisano na forum. Firma, w której zakupiłam swoje właśnie dostała kilka negatywów. Więc mogę mieć powody do niepokoju. Ale pożyjemy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połowa Twoich sąsiadów ma niesczelne szambo....i dla nich to nie wada ale ważna cecha szamba.

 

Kubuja polecałem i będę polecać - u mnie rozprowadził wszystkie rurki i instalacje (Kotłownie kto inny robił, szambo sam podłączałem). Ale u ktos z otwockiej miał do Kubuja kilka uwag a propos kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...