Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

klimatyzacja w domu


Recommended Posts

Od ładnych kilku lat zamierzam wpakowac klimę do domu ale jakoś na tyle tyłków nam nie przygrzało żebym był zmuszony do takiej decyzji ;)

 

Ale gdybym robił to tylko klimę kanałową, raz, że mam już kanały do wykorzystania po DGP a dwa, że nie zdzierżyłbym widoku jednostek wewnetrznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam w zamiarze montarz klimatyzatorow w domu dwa na połpietrze ( dom podpiwniczony )dwa na poddaszu, jakiej firmy klimatyzatorow szukac ? czy wybrac split czy oddzielnie ?

 

Przy 4 jednostkach zrobiłbym dwa multiki po 2szt. Możesz zdecydować się na sensownego chińczyka gree, rotenso lub japonczyki mitsu lub fujitsu. Jak dobrze poszukasz tych drugich to różnica w cenie wcale nie będzie duża.

Swoją droga 4 jednostaki do domu? Ma to służyć tylko do chłodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 4 jednostkach zrobiłbym dwa multiki po 2szt. Możesz zdecydować się na sensownego chińczyka gree, rotenso lub japonczyki mitsu lub fujitsu. Jak dobrze poszukasz tych drugich to różnica w cenie wcale nie będzie duża.

Swoją droga 4 jednostaki do domu? Ma to służyć tylko do chłodzenia?

 

No , czasami jest naprawdę gorąco , już nie mówiąc o poddaszu , jak po kilku dniowych upałach nagrzany jest cały dach... zaproponowano mi dwa rodzaje jeden z firmy Hisense drugi z Sevra ani o jednym ani o drugim nie słyszałem :) split jak najbardziej tylko nie wiadomo czy wyjdą skropliny grawitacyjnie , nie chce montować dodatkowych pompek.... w każdym razie czy firmy typu Hisense i Sevra so w miarę ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Przy takiej ilości klimatyzatorów o jakich Pan pisze, uważam że warto rozważyć urządzenie typu multisplit, które może mieć kilka urządzeń wewnętrznych i jedno zewnętrzne. Poniżej link do odpowiedniej zakładki z materiałami dotyczącymi klimatyzatorów Bosch:https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/ocs/budynki-mieszkalne/klimatyzacja-1221722-c/

 

 

Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością rozwieje Pana wątpliwości i pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/autoryzowani-partnerzy/dealersearch/

 

Pozdrawiam

----------------------------------

Konsultant Bosch Termotechnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo A można wykorzystać kanały DGP do klimatyzacji? Też mam takowe kanały wyprowadzone. Rozmawiałem z Panem od kominków, który montowal cały system, że nie można ich wykorzystać w tym celu. Co ze skroplinami?

Rzadko kiedy robię coś zgodnie z normą zatem nie odpowiem Ci precyzyjnie czy "nie cudzołóż" jest odpowiednie ;)

Aczkolwiek jak będę wpinal klimę kanałową to tylko pod kanały DGP :)

 

Kanały klimatyzacji muszą być izolowane aby zapobiec kondensacji.

Kanały DGP są, a przynajmniej powinny być,najbardziej odizolowanymi kanałami przepływu powietrza w domu.

Tak jest u mnie.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...