Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak się "załapać" na stare zasady rozliczania fotowoltaiki?


js305

Recommended Posts

Planuję dopiero budowę domu i nie sądziłem że pojawią się zmiany na gorsze w temacie OZE. Raczej w tym roku nie zdążę i tutaj mam pytanie czy można uzyskać status prosumenta na innej instalacji (dotychczasowe miejsce zamieszkania) a później po wybudowaniu domu i położeniu paneli nadal się rozliczać po staremu czy to tak nie zadziała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wziąć pod uwagę, że na razie to tylko projekt ustawy, który musi przejść przez szereg konsultacji. Zgodnie z dyrektywą wskazaną w projekcie opusty muszą zostać zlikwidowane do konca 2023 roku, więc branża będzie apelowała o przesunięcie okresu przejściowego o dwa lata. Edytowane przez Konsultant Viessmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosumentem zostajesz na PPE. Trzeba tylko prąd założyć do domku rekreacyjnego czy coś w tym stylu, może garaż przejdzie?

 

Sam garaż nie wystarczy np. w Enei. Być może będę próbował podłączyć fotowoltaikę pod taryfę C i później przejść na G bez utraty tytułu prosumenta. Jeśli się nie uda, to trudno. Jak czytam o wodnej podłogówce i "tanich" PC Haier, to jeszcze bardziej ciągnie mnie do kabli i niezależnej regulacji temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję dopiero budowę domu i nie sądziłem że pojawią się zmiany na gorsze w temacie OZE. Raczej w tym roku nie zdążę i tutaj mam pytanie czy można uzyskać status prosumenta na innej instalacji (dotychczasowe miejsce zamieszkania) a później po wybudowaniu domu i położeniu paneli nadal się rozliczać po staremu czy to tak nie zadziała?

Zapisz się do PIS,liz dupsko, to może coś tam wakurasz. Masz przykład Obajtka, zwykły główny Pcimia,ale haki ma.

I go nie narusza,nawet za walki na kilkaset mln.zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Nikt tego nie wie.

Nawet ci "eksperci" którzy paluje te zmiany.

 

Nawet nie wiadomo czy zmiany zostaną wprowadzone.

 

Jedno jest w Polsce pewnie - nie ma stałości przepisów (różnych).

 

No właśnie też nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy zmiany obowiązujących zasad dotyczących instalacji fotowoltaicznych dla prywatnych inwestorów będą dotyczyć tylko nowych instalacji czy też modyfikacji istniejących. Innymi słowy, jeśli po 31.12.2021 postanowię rozbudować swoją instalację to automatycznie nie zmienią mi zasad rozliczania na nowe niekorzystne (notabene nie wiadomo jakie) czy też pozostanę przy obecnych. Jeśli to pierwsze to w zasadzie ostatni moment żeby zrobić jakąś rozbudowę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz się do PIS,liz dupsko, to może coś tam wakurasz. Masz przykład Obajtka, zwykły główny Pcimia,ale haki ma.

I go nie narusza,nawet za walki na kilkaset mln.zl.

 

Większych pierdół nie czytałem , dlaczego tylko PIS ? to samo tyczy się PO czy AWS czy UW , jedni warci drugich , głupi naród głupi politycy czego ty oczekujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- System rozliczeń prosumentów zmieni się albo od 1 stycznia, albo w trakcie 2022 r. Nie chciałbym wskazywać konkretnej daty - mówi Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE

 

https://www-gazetaprawna-pl.cdn.ampproject.org/c/s/www.gazetaprawna.pl/firma-i-prawo/artykuly/8252658,zyska-zamiast-opustow-przechodzimy-od-razu-na-model-sprzedazowy-wywiad.html.amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- System rozliczeń prosumentów zmieni się albo od 1 stycznia, albo w trakcie 2022 r. Nie chciałbym wskazywać konkretnej daty - mówi Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE

 

Spokojnie żelazny elektorat Pisorów tego nie rozumie oni nadal palą śmieciami bo węgiel to zbędny luksus. A prąd należy kraść, bo drogo to już było.A Hanasia zamieni się na bimber od szwagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz się do PIS,liz dupsko, to może coś tam wakurasz. Masz przykład Obajtka, zwykły główny Pcimia,ale haki ma.

I go nie narusza,nawet za walki na kilkaset mln.zl.

 

Widzę że nic nie zmądrzałeś, jak pisałeś bzdury tak dalej piszesz i zaśmiecasz kolejny temat swoimi chorymi obsesjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nic nie zmądrzałeś, jak pisałeś bzdury tak dalej piszesz i zaśmiecasz kolejny temat swoimi chorymi obsesjami.

 

No panie kolego jak ma TVN w miniaturce że tam tylko prawdę i całą prawdę mówią, a jak włączysz to szczepionka, 3 dawka przypominająca, a 10 będzie cementująca, kolejna 16 upiększająca a 20 zniewalająca. Nie da się tego słuchać, oglądać jeden jedyny temat - na raka nie umierają, wypadków brak. I to jest ta lepsza TV? Wybory w Rosji jakie wybory szczepionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , te zmiany w rozliczaniu ( na gorsze ) są raczej nie uniknione. Parę tygodni temu byłem we Francji i dopytałem jak to u nich wygląda ...Jest to podobne do tego co chcą zrobić w PL , podpisuje sie umowę na 5 lat i dostawca odkupuje energię po nie zbyt atrakcyjnych cenach , natomiast sprzedaje po sporo wyższych.. Z tego co wiem podobny system uwalił fotowoltaikę w Hiszpanii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...