Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wilgoć w mieszkaniu po remoncie balkonu


Recommended Posts

Witam,

 

Jakiś czas temu deweloper poprawiał u mnie usterki wykryte podczas odbioru, m.in. płytki na balkonie oraz na wyjściu na balkon (wcześniej spadek był w kierunku okna i dlatego trzeba było to poprawić). Po jakimś czasie spotkała mnie niemiła niespodzianka. Listwy przypodłogowe na przyległych ścianach odkształciły się, a pod nimi po deszczu ewidentnie da się wyczuć wilgoć (szczególnie tuż pod oknem balkonowym). W kilku miejscach zaczęła odpadać lub pęcznieć farba, a gładź zaczęła się kruszyć. Przed remontem nic takiego się nie działo i w innych pokojach ten problem nie występuje, więc wydaje się, że jest to efekt uboczny nieprawidłowo wykonanych prac.

 

W jaki sposób podejść do tego tematu, żeby nie musieć znów tego poprawiać? Czy w pierwszej kolejności powinno się wyeliminować przyczynę wilgoci (nieprawidłowo wykonana izolacja na balkonie), a potem wysuszyć ściany, położyć gładź gipsową i pomalować? Co powinno zostać zrobione na balkonie, żeby problem za jakiś czas nie powrócił? Wystarczy zdjąć płytki, wysuszyć, położyć hydroizolację i ponownie położyć płytki? Obawiam się, że jeśli nie będę mieć fundamentalnej wiedzy na ten temat, to poprawki zostaną wykonane w taki sposób, że problem prędzej czy później znów powróci. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe wykonanie balkonu to obecnie nie lada wyczyn -niczym lot w kosmos.

Niestety, ale trudno Ci coś dobrze i dokładnie doradzić.

Musisz wiedzieć, że na poprawne wykonanie składa się szereg odpowiednio wykonanych prac, w odpowiedniej kolejności i staranności.

Jeżeli jeden z elementów zawiedzie -to reszta się sypnie jak domino.

Po pierwsze musi być spadek samej płyty balkonowej-betonu (spadek robiony przez płytkarza to jak puder dla nieboszczyka, poprawia wizerunek ale nie ożywi).

Powinna być termoizolacja i hydrozolacja, odpowiednio kotwione balustrady dopiero na samym końcu mogą być płytki.

Poczytaj o poradnik chemii budowlanej np na stronie Ceresit albo Mapei -tam dobrze opisują jak to robić.

Przegądnij projekt i spróbuj zastanowić się jak powinien być zrobiony, czy grubości balkonu są zgodne z projektem -będziesz wiedział czy jest ocieplony itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że to nie taka prosta sprawa i dlatego tym bardziej się tego obawiam. Im mniej będę przygotowany, tym bardziej deweloper spróbuje to zrobić byle jak, żeby tylko pozbyć się mnie jako problemu.

 

Może się mylę i wychodzi tu moja ignorancja, jednakże wydawało mi się, że przed remontem balkon był wykonany prawidłowo, bo nic niepokojącego się nie działo (przez blisko 3 lata). Dopiero naprawa poskutkowała tym, że mogę już zacząć sobie szukać ekipy remontowej która poprawi ściany, listy przypodłogowe, a może nawet trzeba będzie zajrzeć pod panele i zobaczyć czy tam nie ma wilgoci.

 

Dzięki za sugestie o poradnikach. Spróbuję poszukać i chociaż trochę lepiej zorientować się w temacie.

 

Jeśli ktoś z Was przerabiał podobny temat, to będę wdzięczny za dalsze wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...