Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

Czy zrezygnowalibyście w nowobudowanym domu z ogrzewania podłogowego w salonie(z kominkiem i wyjściem na taras) po to by mieć podłogę z desek(tradycyjną na legarach)? Innymi słowy proszę o radę co na podłogę w salonie? Co użytkujecie?Co po przemyśleniach zamierzacie założyć? Jeszcze nie jest za późno-instalatorzy co jescze nie weszli-ale czasu mam niewiele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tylko i wylacznie parkiet i to nie z wyszukanych egzotycznych gatunków drewna lecz naszego polkiego dębu II gat. i wlasnie II bo wyglada ciekawiej.

Podloga z parkietu bedzie zawsze wygladala elegancko i przyjemnie dla domowników. Mozna ja zawsze wycyklinowac jak sie zniszczy i wyglada jak nowa, a jak sie samemu kladzie cyklinuje i maluje (nic trudnego robilem to pierwszy raz i wyglada b.dobrze) to nie wychodzi wcale tak drogo.

Dla mnie plytki kojarza sie wylacznie z kuchnia lazienka i garazem. Nie lubie salonow wylozonych takimi okladzinami wyglada to jak w tanim hotelu na poludniu europy.

Natomiast panele to z kolei nowinka ktora za kilka lat beda wszyscy wymieniac jak sie opatrzy. A ja wycyklinuje tylko i znow bede mial piekna podlogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym te deski zobaczyć po pięciu latach przy dwójce dziedi,psie i gruntowej drodze...

A ogrzewanie podłogowe mam i nigdy z niego nie zrezygnuję.

 

ja kurde nie wiem co Wy robicie z tymi podłogami :-? :o jeździcie ciężkim sprzętem???

miałem deski sosnowe, jakiś polski lakier wytrzymał 7 lat, zmieniłem je tylko dlatego, że mnie na tartaku w chu...a zrobili, że to niby wyschnięte, a po paru latach miałem 1 cm szpary i trochę się powykrzywiały

i zmieniłem na dechy barlineckie sosnowe, które właśnie skończyłem lakierować

 

do Zibicwikla:

podłogi mam część na legarach, część na legarach i OSB (duże różnice poziomów i trzeba było wyrównać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafelki. Zimą w nóżki jest cieplutko, latem chłodno. Można położyć takie w ciepłych kolorkach i jest ok (wizualnie). Nie trzeba wypraszać gościa, który przyszedł w ubłoconych butach i kieruje się w stronę salonu. Najbardziej mnie wkurza, jak w czasie jakiś imienin czy czegoś w tym stylu, siedzę w skarpetkach blee, człowiek stara się wyglądać elegancko a tu mu każą założyć na nogi stara, zawsze za duże kapcie.....W "zwykly" dzień sama ściągam butki, kiedy jestem u kogoś, ale te ceremonie to inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy jeszcze się "dyskutuje", ale to mamy ustalone na 100%: gres! Teraz mam drewniane dechy, bardzo piękne, ale mycie tego jest....ugghhhh! :evil: Nie mówiąc o tym, że po kilku latach dechy domagają się już operacji plastycznej. A co dopiero w domu, gdzie biega się (dzieci, psy i my) z działki na taras i wprost do salonu...

Moja szwagierka ma śliczny parkiet. Jak się do niej wchodzi to po pierwsze w skarpetach :roll: a i tak biega za gościem z miotłą, żeby się piach nie wtarł w podłogę :-? Nie chcę tak.

Gres chciałabym w ciepłym jasnym brązie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...