Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W poprzednim domu miałam w salonie i na całym parterze gres polerowany i ogrzewanie podłogowe. Byłam bardzo zadowolona. Cały dom był utrzymany w nowoczesnym stylu, bez kominka. Gres wyglądał pięknie i pasował do wystroju domu. Parkiet klonowy tylko w sypialniach na górze i też było super. Też był piękny.

Teraz jednak będę budowała na wsi i dom będzie w innym stylu. Bardzo chciałabym mieć w salonie parkiet klonowy , bo jest śliczny , jaśniutki, w kolorze pszenicy. Ale.... prawdopodobnie zmusi mnie sytuacja do ponownego założenia kafli , ponieważ nie ma tam gazu z sieci ,a ogrzewanie podłogowe na prąd jest w miarę ekonomiczne. Podłogówka pod parkietem - oj chyba nie.

Względy praktyczne przemawiają za kaflami. To jest na prawdę wygodne . Sprawdziłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w salonie będzie dębowy parkiet. Lubimy ciepłe, przytulne wnętrza i źle czułabym się w kafelkach. Drewniana podłoga wcale nie jest taka niepraktyczna, jak pochopnie sądzą niektórzy. Mieliśmy w poprzednim domu parkiet i to bukowy, kiepskiej klasy i nic się z nim nie działo mimo, że wycieraliśmy podłogę mopem, na mokro.

Wolę nie mieć podłogówki (bo latem przecież i tak jest wyłączona) na korzyść parkietu. A kafelki imitujące parkiet jakoś do mnie nie przemawiają, może dlatego, że w ogóle nie lubię wszelkich imitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tej mniejszości - zdecydowałam się na terakotę. Jestem więcej niż zadowolona. Mam dwa psy i kota, dom jest parterowy. Psy wchodzą i wychodzą, ja także często bywam w ogrodzie, często pali się także w kominku - terakota przy takim zestawie to idealne rozwiązanie. Łatwo się ją pielęgnuje, nie niszczy się i wygląda naprawdę przyjemnie. Jest w ciepłym brązowym kolorze (taka przecierana, postarzana), nie jest idealnie gładka (żeby nie była śliska) a dzięki płynącym krawędziom i szerokim fugom idealnie pasuje do ogólnego wystroju wnętrza. Korzystam z tego rozwiązania od 6 miesięcy i w porównaniu z drewnem, które miałam wcześniej mieszkajac w bloku, to po prostu niebo a ziemia. IMHO wybór materiału na podłogę powinien być dokonywany w oparciu o styl życia, jaki się prowadzi. Było mi naprawdę trudno podjąć taką decyzję bo kocham drewno na podłodze a obecny rynek wprost kusi ogromną ofertą. Ale cieszcze się, że tym razem postawiłam rozsądek przed sercem ;)

Brawo Marzanka! Ja mam tak samo(3 psy+kot+gres na podłodze!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

DrBudzik- podoba mi się ten pomysł. Moja ślubna uparła sie na drewno w salonie. Twoja propozycja wydaje sie być rozwiazaniem salomonowym. Mam nadzieje ,że nie bedziemy się spierać o gęstość tych dech.

Powiedz tylko jak zamierzasz zniwelowac różnice w grubości kafli i dech(czy parkietu raczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzotyczny parkiet lakierowany -castilia- czyli po prostu panel drewniany firmy Witex (jatoba). Słyszałam opinię, że jeżeli taki panel to już lepszy parkiet itd. Cóż...klamka zapadła i "niech się dzieje wola nieba..."

Taki parkiet - panele ma swoje zalety - łatwo (i taniej) się go układa, raczej nie rozejdzie się, ale nie wycylkinujesz go zbyt wiele razy (jeśli w ogole grubość wierzchniej warstwy pozwala na cyklinowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Ja polecam kamień naturalny np. marmur i granit. Z ogrzewaniem podłogowym sprawuje się znakomicie, bo jak wiemy kamień szybko się nagrzewa i długo trzyma ciepło, szczególnie jeśli grubość płytek wynosi 2 lub 3 cm.

Po kilku lub kilkunastu latach, można go przeszlifować i przeprowadzić proces krystalizacji w celu zabezpieczenia i znów można się cieszyć na długie lata pięknem naturalnego kamienia.

Obecne ceny marmuru i granitu zaczynają się już od 120 zł\m2.

 

Może ten post wygląda na reklamę, bo zajmuje się sprzedażą kamienia naturalnego ale wszyscy moi klienci byli bardzo zadowoleni z posadzek kamiennych w salonie i w całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...