Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

Znajomi mają położoną deskę berlinecką już od ponad roku i wygląda nadal b.dobrze. Byćmoże owe problemy z trwałością to sprawa lakieru bądź doboru samej deski (za miękka w stosunku do warunków eksploatacji – może powinno być położone twarde afrykańskie tali lub badi ). Wiadomo że jak są dzieciaki plus zwierzak to podłoga nie będzie mieć lekiego życia i to trzeba za wczasu przewidzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałbym wtrącić swoje ale do dyskusji...

Drewno może i faktycznie wygląda lepiej od paneli i może dla niektórych daje wrażenie ciepłoty. Osobiście wybrałem panele choć też trochę obawiam się niespodzianek po ich położeniu, tym bardziej że będą w 50% na podłogówce. Ale całkowicie przekonałem się że był to wybór gdy obserwowałem wprowadzanie się rodziców do nowego domu. Wszystko wykończone bajecznie, piękny parkiet .... ale... serce się kraje na widok spadającego przez przypadek wkrętaka przy przykręcaniu nowego kinkietu ups ...dziurka, albo na widok ciotki na parapetówce chodzącej w szpilkach ups...pełno dziurek. Nie wspomnę już o małym gzubie raczkującym po mieszkaniu i stukającym wszystkim we wszystko

Sądzę że to trudny wybór, albo trwałe ale nie drewniane panele lub parkiet drewniany ale niestety podatny na uszkodzenia przy czym oczywiście dużo droższy.

 

Przy okazji zapytam fachowców: czy panel bez klejowy np. classen położony na podłogówce powinien być klejony, jak to ktoś wcześniej na forum stwierdził ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkiet jest zdecydowanie trwalszym materiałem. Jeśli jest z drewna twardego (dąb) i polakierowany odpowiednio lakierem to nawet upadek wkretaka nie powoduje zniszczenia wierzchniej warstwy.

Widziałem panele i miejsce po krzesłach - masakra a nie ma jak tego naprawić jak tylko wymiana.

Parkiet miałem w domu rodzinnym - mam u siebie i paneli nie położył bym z dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m_ch_konto usunięte
A ja uważam, że dyskusja panele czy parkiet jest taka sama jak okna drewniane czy pcv. Proponuję - podziel sobie kartkę na pół wypisuj plusy i minusy zagadnień dla Ciebie ważnych (zachowaj przy tym rozsądną kolejność tzn. najpierw jakość, wygoda, Twoja subiektywna ocena wyglądu, a na końcu cena) i podlicz. Myślę, że jeżeli będziesz się opierać na naszych jednak subiektywnych odczuciach i doświadczeniach nie dowiesz się, czego oczekujesz i na co Cie stać. Ja miałem ten sam problem z oknami. Nie wiedziałem, czy drewno, czy plastik, a po czytaniu forum w temacie myślałem, że zwarjuję. Upierałem się za oknami drewnianymi (parkiet), a ostatecznie mam pcv (jakby panele). Ale moje plusy i minusy liczyłem sam, i co ważne, do nikogo nie mogę mieć żalu, że źle doradził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
A ja powiem tak,też miałam z tym problem czy deski czy terakota,wybrałam terakotę a buduję się w przyszłym roku narazie zakupiłam działkę.Problem rozwiała mi moja znajoma lekarka tak lekarka.Powiedziała żebym w żadnym wypadku nie wstawiała do salonu grzejników ponieważ prąd ciepła z grzejników idzie górą i ogrzewa nam głowę a poza tym ogrzewanie takie jest nierówne co idzie za tym często żle się czujemy i często chorujemy natomiast ogrzewanie podłogowe ogrzewa równomiernie i co najważniejsze nogi natomiast w sypialni nie podłogowe tylko grzejniki bo tam gdzie śpimy nie potrzebne jest od dołu tylko od góry.No i praktyczniejsze są płytki aby utrzymać porządek tym bardziej jak są dzieci które zawsze coś na podłogę wyleją a i zwierzęta też brudaski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej rzadziej sprzątasz z płytek niż z drewna to chyba oczywiste.

 

A to niby z jakiego powodu ? :roll: bo mniej widać ? :lol:

Otóź to, otóź to! :wink:

Przecież nie chodzi o to, żeby było czysto tylko, zeby mniej sprzątać!

O tym, że na płytkach jest czyściej nie było przecież mowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...