Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

Mam płytki - też mi się wydawało że wymagają mniej sprzątania. To nieprawda. Wystarczy wejść do holu w butach a piasek czy błoto błyskawicznie roznoszą się po domu i jest potwornie irytujace chrzęszczenie brudu pod kapciami. Jest to tak denerwujące, że zmusza do codziennego starannego odkurzania - i zmywania. Mam ok 80 m płytek w domu, nie jestem w stanie wszystkiego pozmywać dzień w dzień, ale tak by trzeba było.

Panele laminowane też mam - nie ma wrażenia stukotania, mamy położoną specjalną piankę i folię pod spodem. Jest OK, wygląda fajnie, ale oczywiście co drewno to drewno. Może sobie sprawimy piękną drewnianą podłogę jak dzieci wyrosną z zabawy autkami czy szurania meblami po podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moje płytki nie brudzą się. Gdy je myję raz w tygodniu, woda jest właściwie czysta. To dlatego, że są bardzo gładkie, z połyskiem. Poprzednio miałam inne i było dużo gorzej. Pilnujemy się, aby zmieniać obuwie, zwłaszcza w brzydką pogodę. Z okolic wejścia piasek nie wędruje dalej jeżeli tę własnie część podłogi często się zamiata. Mam nadzieję, że nieoceniona będzie tutaj automatyczna szufelka - przekonam się o tym w styczniu. Ani przez chwilę nie żałowałam, że mam na podłodze kafle z połyskiem . Pod wypoczynkiem mam dywan, planuję jeszcze pod jadalnię - dywany zmiękczają twardy wygląd kafli.

Z paneli laminowanych tez jestem zadowolona. Kurz je lubi :cry: ale nie robię problemu, a mogłabym bo od 4 miesięcy jestem bez jakiegokolwiek odkurzacza :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko nie panele !!

Na poddaszu je ułożyłem i żałowałałem już po pierwszym tygodniu mieszkania. Jak je diabli wezmą położę na wylewkę wykładzinę, taką, jak mam teraz w sypialni. Ciche, miłe pod stopami, ale niestety drogie.

Na parterze parkiet i płytki w holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykańczam nowy dom 98,5m2+40m2 taras+poddasze użytkowe. salon,kuchnia,łazienka,korytarz,przedsionek-podłogówka z systemem rozdzielaczy.To wszystko będzie przykryte GRESEM matowym/żadne polerki dom to nie muzeum/, prasowanym ciśnieniowo /"MILO"polskina lic. włoskiej/ w kolorze jasno beżowo-kremowym imitujaca marmur.REWELACJA!!! bo po 49zł za m2 .rozm40x40

3 pokojo-sypialnie tradycyjnie /grzejniki pod oknami,oraz panele w klasie AC3 + dywaniki

Oprucz tynków wszystko zrobiliśmy sami z teściem!?!/teścia nie pożyczam/.Ja mechanik, a tesć piekarz hahahahahahahahah :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Najbardziej podobają mi się parkiety i podłogi z desek, ale niestety na razie będę się musiał zadowolić panelami.

AdaśP To jest nas dwóch ! :cry: :wink: Zastanawiam się tylko co będzie, jeśli kiedyś zdecydujemy się w części domu połozyć parkiet i powstaną miejsca styku np. z panelami lub płytkami. Różnice mogą być ok. 2cm w poziomach, jak to się póżniej rozwiązuje, moze być problem :-? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnym domu mam w salonie parkiet i jest OK,kuchnia i salon terakota i podłogówka-też jest OK.W nowym domu planuje wszedzie płytki-oprócz sypialni-tam może wykładziny dywanowe.Łatwiej dbać o czystość-w tej chwili mam wyjście z parkietu do ogrodu i wyjście z terakoty do ogrodu-zdecydowanie mniej używania znac na terakocie,żeby nie powiedzieć,ze wcale nie znać.Mieszkam już 11 lat.W salonie przed kanapami dywan-tak bedzie przyjemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie od ponad dwudziestu lat mam deski sosnowe.

Jak zapadnie decyzja o nowej budowie, to jedną z pierwszych rzeczy będzie zakup surowych desek na podłogi. Deski powinny troszeczkę chociaż być wysezonowane. Następnie po kilku miesiącach suszarnia, strugarka i już pod dachem z dwa miesiące leżakowania. Maksymalna szerokość to 10cm.

Tak zrobiłem poprzednio. Nie mam szpar. Nie mam powykręcanych desek. Przetrzymały dzieci, kilkadziesiąt imprez, dużego psa i w dalszym ciągu są piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nie pamietam czy sie tu juz wypowiadalam :lol:

Mam deski sosnowe obecnie a w nowym domu bedzie w salonie deska barlinecka.

Obecne deski byly lakierowane 6 lat temu - nie sa zniszczone -dziecko mam. Nie wiem co ma dziecko do zniszczonych desek - jak raczkuje pazurami niby drapie czy jak?? moje dziecko nie podrapalo :lol: jedynie co sie nieco zniszczylo to spoiny powylazily ale to kwestia pracowania desek na legarach niz niszczenie przez dziecko.

 

Pies za to to inna sprawa - jeszcze zalezy jaki pies - moi dziadkowie mieli dwa boksery - doszczetnie zjechaly sosnowe deski - staly sie szare i ochydne ( deski oczywiscie :p ).

Dlatego ja w nowym domu mam rozwiazanie na wsio :lol: mam dwa wyjscia na ogrod - z salonu i z ogrodu zimowego . Pies ogrodem zimowym zakladam ze sie nauczy wylaziac a tam beda gresy. W salonie deska barlinecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Nie pamietam czy sie tu juz wypowiadalam :lol:

Ja też nie :D Mieszkam od dwóch miesięcy i mogę już odpowiadać z doświadczenia. Mamy parterówkę. Wszędzie poza sypialniami jest gres i jestem super zadowolona. Nic się nie niszczy, w butach można chodzić, przychodzą goście, tańce były, pies łazi...nic mnie nie rusza. Pięknie się myje. To była bardzo dobra decyzja. W sypialniach panele. Łatwo się sprząta i są ładne. Do odgłosu po mału się przyzwyczajam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie poza sypialniami jest gres i jestem super zadowolona. Nic się nie niszczy, w butach można chodzić, przychodzą goście, tańce były, pies łazi...nic mnie nie rusza. Pięknie się myje. To była bardzo dobra decyzja. W sypialniach panele. Łatwo się sprząta i są ładne. Do odgłosu po mału się przyzwyczajam.

 

Jagna a czy pod gresem masz podłogówkę, a jezeli nie to czy nie jest zimno w stopy od gresu?

 

Czy nie robiąc podłogówki można spokojnie położyc gres nie obawiając sie zimna w stopy, jeżeli oczywiście jest odpowiednia izolacja w wylewce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna a czy pod gresem masz podłogówkę, a jezeli nie to czy nie jest zimno w stopy od gresu?

 

Czy nie robiąc podłogówki można spokojnie położyc gres nie obawiając sie zimna w stopy, jeżeli oczywiście jest odpowiednia izolacja w wylewce?

Tak, wszędzie jest podłogówka. Ale wiem też jak by było, gdyby jej nie było, bo mam dwa schodki do salonu i jeden z nich jest nieogrzewany. Jak się na nim stanie bosą stopą, to brrrr! Ale powiem tak: gres ma dla mnie tyle zalet, że na zimę zaopatrzyłabym rodzinę w ciepłe kapcie, położyłabym w newralgicznych punktach jakieś chodniczki i byłoby cacy.

Rocky, a Ty nie planujesz podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...