Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jagna dzięki za odpowiedź, czyli jeśli gres to tylko z podłogówką !

 

Rocky, a Ty nie planujesz podłogówki?

W łazienkach i w kuchni tak, a w salonie sprawa jest jeszcze otwarta :wink:

No to polecam podłogówkę. Ale oczywiście rozumiem, jeżeli podejmiesz inną decyzję. Życzę powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze marzylam o parkiecie w salonie. Juz nawet mielismy wybrany parkiet egzotyczny...

 

No i niestety przez te wszystkie ostanie wydarzenia musielismy zrezygnowac z ogrzewania gaze na rzecz pompy, a co za tym idzie na podlogowke. I wszystko byloby ladnie, pieknie, gdyby nie fakt ze parkiet sie do tego nie nadaje :(.

 

No i co teraz nam pozostaje - kafelki :(

 

Szukam teraz uzytkownikow podlogowki + panele - zawsze to chociaz wizualnie przypomina moj wymarzony parkiet....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky, nie wiem, bo mieszkam od listopada. Ale na pewno będzie chłodny, co latem powinno być przyjemne... :p

Wojty, można naprawdę dostać śliczne kafle. My w salonie mamy taki udający drewno i wygląda bardzo dobrze, mimo, że tylko udaje. Już kilka osób się pomyliło...albo też udawało :wink:

A panele mamy w sypialniach. Podłogówka musiała tam być gęściej położona, bo jednak nie przewodzą ciepła tak dobrze jak ceramika, ale jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze marzylam o parkiecie w salonie. Juz nawet mielismy wybrany parkiet egzotyczny...

 

No i niestety przez te wszystkie ostanie wydarzenia musielismy zrezygnowac z ogrzewania gaze na rzecz pompy, a co za tym idzie na podlogowke. I wszystko byloby ladnie, pieknie, gdyby nie fakt ze parkiet sie do tego nie nadaje :(.

 

No i co teraz nam pozostaje - kafelki :(

 

Szukam teraz uzytkownikow podlogowki + panele - zawsze to chociaz wizualnie przypomina moj wymarzony parkiet....

 

Są specjalne parkiety do ogrzewania podłogowego, to że będziesz miała podłogówkę nie znaczy, że musisz rezygnować z parkietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roky, Jagna:

Byłam w zeszłe lato w domu z gresem i ostatecznie wyleczyłam się z podłogi typu gres, teraktota i takie tam.

Gres śliczny, podłoga zrobiła na mnie duże wrażenie, ale było zimno i nieprzyjemnie. W lato wiadomo człowiek roznegliżowany, a tam najchętniej wskoczyłabym w dres.

Nie wiem jak sprawa wygląda podczas jakiś ekstremalnych upałów, czyli może z 3 tygodnie w roku. Pewnie przez te 3 tygodnie w roku jest to duzą zaletą.

Nie wyobrażam sobie natomiast życia na gresie podczas takich przejściowych okresów: wczesna jesień, wiosna, zimne sierpniowe noce...

Acha i jeszcze raczkujące dziecko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...