Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Ja także, podobnie jak TomekJ nie wyobrażam sobie domu bez drewna. Gdybym mogła, wszędzie położyłabym grube dechy.

 

Ja tak samo .

 

MY również

Jak się budować to tylko z porządnymi dechami w salonie

I tak będziemy tam spędzać większą część życia

To takie nasze "skromne" marzenie

A tak nawiasem mówiąc, sami jesteśmy ciekawi ile nas wyjdzie ok. 32 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Robercie i Ago, kolejna ankieta, którą dublujecie. Wyszukiwarka naprawdę jest przydatna

 

My również jesteśmy nowi na forum

Kilkakrotnie próbowaliśmy korzystać z jej wyszukiwarki

Często trafiały nam się interesujące nas tematy, jednakże to były "stare" wypowiedzi np 2003r.

Realia troszeczkę się zmieniły i dla nas najistotniejsze są nowinki z 2005-2006 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy dom drewniany, w domu mnostwo drewna a na podlodze w salonie i calym parterze cieple plytki - cieple w sensie koloru i cieple z uwagi na ogrzewanie podlogowe (poza kuchnia)

 

gra nam kolorystycznie, nie ma efektow szpitali czy przychodni :wink: i generalnie kazdemu sie podobalo - wiec raczej dopasowalismy.

 

pewnie, ze drewno na podlodze to najprzyjemniejsze chyba podloze - wbrew pozorom plytki rowniez moga wygladac cieplo i ladnie - a ze wzgledow praktycznych (pies, porzadki etc) sa zdecydowanie lepsze od drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Właśnie kończę kładzenie w salonie płytek ceramicznych-imitacja parkietu drewnianego-kolor i struktura drewna.Kazdy kto zobaczył ta podłoge pyta sie gdzie kupiłem taki parkiet.Po co ja tłumaczę że to płytki?

 

Budwa! Koniecznie musisz to pokazać. Wklej, proszę, parę fotek.

 

 

http://images4.fotosik.pl/69/080bc147b0291002m.jpg

 

http://images4.fotosik.pl/69/a636bc83af689bb5m.jpg

 

http://images3.fotosik.pl/106/96a5f50bf3a29c1cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj domek jeszcze nie zaczal sie budowac (czekamy na pozwolenie na budowe) ale wlasnie zmagam sie m.in. z dylematem drewno czy gres w salonie, chcac jednoczesnie ogrzewanie podlogowe.

Oczywiscie jesli chodzi o estetyke to w moim odczuciu wygrywa drewno.

I raczej wybiore to rozwiazanie.

 

PS.

budwa... tam pod kominkiem jest pies? :o

Jesli tak to fajnie sie wpasowal.... :D

 

Pozdrawiam.

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski oczywiście.

 

Nigdy się nie pozbędę wrażenia, że ceramika na podłodze jest chłodna (nawet jak jest podłogówka pod spodem). W sumie to jest zwyczaj przyniesiony z krajów śródziemnomorskich, gdzie rzeczywiście ma uzasadnienie klimatyczne i historyczne. Tam nawet tanie płytki wyglądają dobrze, u nas - tylko drogie. A drewno można potanić kosztem rozmiaru, albo wziąć krajowy gatunek, bez specjalnej szkody dla efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj domek jeszcze nie zaczal sie budowac (czekamy na pozwolenie na budowe) ale wlasnie zmagam sie m.in. z dylematem drewno czy gres w salonie, chcac jednoczesnie ogrzewanie podlogowe.

Oczywiscie jesli chodzi o estetyke to w moim odczuciu wygrywa drewno.

I raczej wybiore to rozwiazanie.

 

PS.

budwa... tam pod kominkiem jest pies? :o

Jesli tak to fajnie sie wpasowal.... :D

 

Pozdrawiam.

Jola

Tak to jest pies.Tam sobie znalazł miejsce na te upalne dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie tam drewno najbardziej podoba, ale jesli planujesz bardzo nowoczesne wnetrze to plytki beda bardziej pasowac. Z doswiadczen mojej siostry (ponad 70m2 w plytkach bialych blyszczacych) wynika, ze biale blyszczace to horror, niezbedne jest ogrzewanie podlogowe, ale za to w lato swietnie chlodzi stopy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zawsze byłem i będe zwolennikiem podłóg drewnianych i z racji wykształcenia jak i wykonywanego zawodu -zajmuję się wykończeniówką,ale nie w salonie -sypialnia TAK,łazienka (egzotyki)TAK.

Cały czas .w większym czy mniejszym stopniu mam kontakt z byłymi inwestorami u których wykonywałem min.podłogi i moge powiedzieć jedno-tam gdzie jest terakota ci ludzie "żyją" normalnie, przy parkiecie zaczyna robić się z domu muzeum(syndrom kapcia).W mieszkaniu, w którym mieszkam obecnie położyłem merbau-podłoga piękna ,ale tylko na początku-wystarczyła 1 impreza i po zawodach.Rysy (lakier chemoutwardzalny LOBA z górnej półki) i drobne wgniecenia pod stołem ,gdzie dziewczyny miały nogi :wink: -u mnie nikt nie ściąga butów na imprezie.

Jeżeli natomiast ktoś ma ochotę na drewno w salonie ,to proponuję użyć go jako wstawek w terakocie .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...