Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

Bedą płytki!Dlaczego?Jak pisali przedmówcy:dom dla mnie a nie ja dla niego-i tak bedzie mnie wystarczająco angazował.Poza tym podłogówka.Przy płytkach nie trzeba martwić się o naniesiony piach z tarasu/ogrodu.Pies nie zniszczy (obecne schody dębowe porysowane).Dzieci nie wydłubią dziurek. Prosta konserwacja, sprzątanie, nic się nie zsycha itp.itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bedą płytki!Dlaczego?Jak pisali przedmówcy:dom dla mnie a nie ja dla niego-i tak bedzie mnie wystarczająco angazował.Poza tym podłogówka.Przy płytkach nie trzeba martwić się o naniesiony piach z tarasu/ogrodu.Pies nie zniszczy (obecne schody dębowe porysowane).Dzieci nie wydłubią dziurek. Prosta konserwacja, sprzątanie, nic się nie zsycha itp.itd

Popieram w 100 procentach. Z małą różnicą: u mnie płytki już są - co przy niewykończonym domu ma swoje zalety - mop woda i podłoga umyta. Maty elektryczne mam w miejschach newralgicznych - przed kanapą w salonie, w łazience i przy blacie kuchennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co lepsze, ale odradzam Ci panele sam mam je w bloku i wygladaj co prawda ladnie tylko ze sa poprzykrywane dywanami i chodnikam i dlatego sie nie rysuja. Jednak jak chodze do znajomych którzy tez maja panele i nie dbaja o nie tak jak my, to widze ze sie strasznie rysuja no i przy niewielkich zadrapaniach zdrapuje sie wierzchnia okleina a to juz ciekawie nie wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deska barlinecka czy panele? co jest lepsze? proszę o pomoc. liczę na odpowiedzi i dobre rady :)

 

sorry ze troche sie podrocze, ale co znaczy berlinek lepszy czy panele :wink: to sa dwa rozne towary... jak ktos chce drewno, to zaden panel tego nie zastapi. Jak ktos chce wytrzymalosc, to jezeli porowna berlinka z panelami w tej samej cenie, to wiadomo ze panel bedzie zywotniejszy... bo panel za naprzyklad 80 zl jest juz super jakosciowy.

 

Jest na forum topik o berlinku, w ktorej ludzie opisuja ze jest bardzo miekki i strasznie sie rysuje.... dlatego uwazam ze jak komus nie zalezy na drewnie, to panele beda dobrym wyborem. Tylko dobre panele, bo nie mozna porownywac berlinka z panelami za 19.90 !

 

I nie zgodze sie z tym co bladyy78 napisal. Mam Pinie Alpejska Classena od lat.... nie mam dywanow, mam psa i kota a panele mam polozone w calym mieszkaniu, lacznie z przedpokojem i kuchnia... wygladaja jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dzisiaj wybrzuszyło barlinka(po 4 miesiacach eksploatacji) makabra, nie wiem dlaczego, wylewki są proste, dylatacje przy scianach do 2 cm . Dlaczego tak sie dzieje ?? możliwe, ze mam za mało dylatacji ?? praktycznie na całej powierzchni domu mam bez rozdziałów na pokoje czyli chyba za duzo ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...