Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam gresy na podlodze w kuchni, jadalni, salonie, holu i korytarzu, razem ok 70m2. Nie mam podlogówki. I co najlepsze, dobrze mi z tym :D

 

 

Witam:-)

 

Przeglądam watek sprzed kilku lat, bo mam te same dylematy co Forumowicze wtedy.

Majka, jeśli zaglądasz jeszcze na to forum, to możesz mi powiedzieć, czy po kilku latach nadal nie żałujesz, że nie masz podłogówki pod ceramiczną podłogą?

 

Ja nie zdecydowałam się na podłogówkę w salonie, bo w momencie robienia centralnego byłam przekonana, że tylko drewno na podłodze. Minęło trochę czasu i analizując wszelkie za i przeciw wyszło mi, że przy podłodze z gresu zaoszczędzę sporo nerwów, bo z założenia zwłaszcza latem komunikacja do ogrodu ma byc przez salon, więc drewniana podłoga mocno by cierpiała...

Zatem gres, ale podłogówki nie ma i czy przez to nie będzie zbyt chłodnow stopy?

Jeśli jacyś inni Forumowicze mają doświadczenia z ceramiką na podłodze w salonie a bez podłogówki, to będę wdzięczna za opinie.

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak optuję za drewnem w salonie. Stawiam na bardzo twardy lakier. Przykro, że mało ekologiczne rozwiązanie, ale trudno. A że może się wgniecie, porysuje... Dom to nie muzeum. U mojej babci są dechy jeszcze sprzed wojny, malowane ileś tam razy, starte, ale mają swój urok :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odpowiednio gładkie płytki. Po dwóch latach użytkowania prawie zapomniałam że mam podłogę do utrzymania, sprzątania. A wygląda super. Twarde wrażenie zmiękczyłam dywanem pod ławą i wypoczynkiem. Zamiast pieścić się z podłogami mam więcej czasu na dopieszczenie ogródka. Co kto lubi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już postanowiłam, że do salonu i na korytarz dam gres, teraz tylko jeszcze ciągle szukanie konkretnych płytek. Wstępnie do pokoju postanowiliśmy dac płytki Monaco z Paradyża a na korytarz Gabes tego samego producenta.

Czy ktoś z Forumowiczów ma w swoim domu albo widział u kogoś czy choćby na jakiejś ekspozycji kawałek podłogi z płytek Gabes?

http://www.paradyz.com.pl/index.php?s=17&a=7&lang=pl&collID=282

 

Na zdjęciach bardzo mi się podobają, ale nigdzie nie mogę dorwac ich 'na żywo' a kupowanie w ciemno to jednak spore ryzyko...

 

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Forumowiczów ma w swoim domu albo widział u kogoś czy choćby na jakiejś ekspozycji kawałek podłogi z płytek Gabes?

http://www.paradyz.com.pl/index.php?s=17&a=7&lang=pl&collID=282

 

Ja też zwróciłam uwagę na te płytki, ale nie udało mi się ich zobaczyć "na żywca". Za to widziałam w sklepie podobne firmy Piemme - Textile, też mają fakturę tkaniny i wyglądają super.

 

http://www.ceramichepiemme.it/imgdb/art_fotogrande_B051004172162863905_BTBVSY.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też zwróciłam uwagę na te płytki, ale nie udało mi się ich zobaczyć "na żywca". Za to widziałam w sklepie podobne firmy Piemme - Textile, też mają fakturę tkaniny i wyglądają super.

 

 

W lokalnym składzie budowlanym obiecali nam sprowadzić po płytce z serii Gabes - do pomacania. 60 metrów kafli bez obejrzenia na żywo jednak nie odważę się nabyć. Cena też atrakcyjna a parametry dobre, więc jeśli tylko będa na żywo tak ładne jak na fotkach, to położę je na parterze.

 

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lokalnym składzie budowlanym obiecali nam sprowadzić po płytce z serii Gabes - do pomacania. 60 metrów kafli bez obejrzenia na żywo jednak nie odważę się nabyć. Cena też atrakcyjna a parametry dobre, więc jeśli tylko będa na żywo tak ładne jak na fotkach, to położę je na parterze.

 

A jaką mają cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jaką mają cenę?

 

 

Powiedziano mi, że 37 zł/mkw netto, więc liczę na to, że jesli się zdecyduję to kupię za ok. 40 zł, bo ponieważ większość materiałów na budowę kupujemy w tym składzie, to dają nam spore upusty - np. ostatnio przy zakupie wełny i płyt k-g do ocieplenia poddasza dali 18 %.

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To wszystko zależy od trybu życia.

Drewno jest bezsprzecznie przepięknym materiałem, ale jeśli rodzina prowadzi intensywne życie, często wychodzi się na ogród, przyjmuje przyjaciół , ceni swobodę zachowania i nie wyobraża sobie wpędzanie gości w bambosze, to drogi parkiet będzie źródłem stresu i konfliktów.

U mnie niestety jedynym wyjściem są kafle - mąż biegający na linii dom-ogród w te i nazad z telefonem, piwem, sokiem, jakimś jedzeniem w ręku - wszystko w międzyczasie koszenia, podlewania, kopania w ogrodzie ("ja tylko na chwilę, nie opłaca się butów zmieniać"), dziecko (juz prawie dorosłe) z gronem kolegów i koleżanek - czipsy, napoje ("posprzatam jak wrócę [grubo po północy!] - no to mogę wogóle nikogo do domu nie przyprowadzać, będziemy spotykać się od razu w pubie!"), babcia z wylewającą sie herbatką ("to mnie kapnęło? - niemożliwe - ja tak zawsze uważam!") i pies biegający za nimi wszystkimi z patyczkiem w pysku...

I co ja mam z nimi zrobić!? :roll: :lol:

Tylko płytki mi zostały... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...