Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Parkiet, jasny - buk, klepka 22 mm gruba. Ułożona w kwadrat/szachownicę, 12 lat w salonie, malowana bondeksem wodnym 5 razy w 1992, do dzisiaj bez śladów zniszczeń. Wprawdzie mieszkanie jest w bloku, ale ........., i małe dziecko (było), i różne imprezy - urodziny - imieniny- święta itpd. W salonie nowego domu też będzie parkiet, też klepka 22 mm , też jasny buk, też w szachownicę, a lakier - jeszcze nie wiem(bo tyle tego na rynku), ale pewnie też bondeks.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam buk, tak samo układany, i u mnie to katastrofa - szczeliny, drewno porozsychane, nigdy więcej taniego parkietu. Lepsze byłyby już chyba panele.

 

Ja też uważam że w salonie parkiet, ale u mnie aż się prosi o podłogówkę w kuchni i połączonej jadalni z salonem:

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/D08r.jpg

 

moja obawa jest taka, że w jadalni szurające krzesła poniszczą parkiet w pół roku, to samo dzieci przybiegające z podwórka i tarasu, a poza tym chyba nie ma sensu robienie podłogówki tylko w kuchni i jadalni, a w drugiej połowie pomieszczenia grzejników (tym bardziej że będzie kominek) - no właśnie pod kominkiem też muszą być płytki

sama nie wiem

poradźcie, wy wszyscy jesteście tacy mądrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko parkiet lub dechy (zaznaczyłem parkiet). Marzyło mi się ogrzewanie podłogowe ale zwyciężyła opcja podłogi drewnianej. Drewno zawsze dobrze wygląda i zawsze prawie do wszystkiego pasuje. Owszem przy intensywnym użytkowaniu niszczy sie jak wszystko czego się używa.

mam położony w bloku jesion wszędzie poza łazienką - wygląda rewelacja, chodzi sie przyjemnie i nigdy nie jest zimny.(chodzę po domu na boso)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz - to spraw indywidualna. Nasze podejscie jest lekko nietypowe - nawet jak na to forum:

- ogrzewanie wodne podłogowe

- w salonie oczywiście drewno ale mozaika przemysłowa z merbau bo daje rózne kolory i jest przez to ciekawe. Grubośc ok 14mm i olejowana.

 

Mam znajomych gdzie w domku na działce odległość z ogrodu do salonu wynosi 2 kroki i bywaja u nich tabuny gości - mozaika przemysłowa po olejowaniu - to jest to - praktycznie nie widac sladów zuzycia a i koszty sa niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być podłogówka w salonie ale zrezygnowaliśmy z kilku powodow

-wolimy parkiet i dywan ( a to dobre izolatory) niż płytki

- płytki są śliskie i zimne a my lubimy biegać na bosaka

-ogrzewanie (przemysłowe grzejniki rurowe) puścimy w podłodze i niskiej scianie pod dużym oknem (parapet - siedzisko na wysok. ok 0,5m). Tak więc w salonie parkiet płytki i podłogówka w holu łazienkach i kuchni :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam buk, tak samo układany, i u mnie to katastrofa - szczeliny, drewno porozsychane, nigdy więcej taniego parkietu. Lepsze byłyby już chyba panele.

...moja obawa jest taka, że w jadalni szurające krzesła poniszczą parkiet w pół roku, to samo dzieci przybiegające z podwórka i tarasu,poradźcie, wy wszyscy jesteście tacy mądrzy

 

Ja też miałem buka i też miałem trochę kłopotów (buk jest podobno najbardziej wrażliwy na ewentualną wilgoć) dlatego teraz będę miał parkiet dębowy... ale zawsze parkier lub inne drewno np Barlinek na który namawia mne żona.

 

Krzesła nigdy nie porysuja parkietu pod warunkiem, że obkleisz je od spodu filcem. Miałem tak 3 lata w poprzednim domu i nie było śladów od krzeseł. Dzieci to juz inna sprawa.... (nie wypowiadam się bo jeszcze ich nie mamy :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypek: a jeżeli kominek z płaszczem wodnym to aż się prosi o kafle i ciepełko pod nimi i bosą nóżką można też po nich biegać-ktos powie że tylko w sezonie grzewczym-ale u nas seon grzewczy trwa często 8mcy: z 2 tyg dobrej zimy(nie zawsze) a reszta to takie 0 do 10 C; cały pic polega na tym, że trzeba grzać po trszeczku ale stale. Zauważyłem,że najgorzej gdy wilgoć na dworze i jakieś 0 do +5. A gdy jest suchy mróz to jakoś nawet wydaje sie cieplej w domu. A propos podłóg to wybieram kafle ale nie rozumiem argumentu,że panele wyglądają sztucznie: nawet w mercedesie S klasy są imitacje drewna-jakos nikomu to nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK mądrze zrobisz, jak zastosujesz kafelki. :D . Wybierz kafelka w ciepłym, przytulnym kolorze. I jeszcze jedno - ja też mam takie duże okna-drzwi przy wyjściu do ogrodu i tam po 3 latach podłoga mi w tych miejscach wyburzała - zjaśniała. Zrobiła się taka żółtawa, słoneczna (mam dąb). Szczególnie Ciebie namawiam, bo wiem, że masz małe dzieci. Od wiosny do jesieni będziesz miała praktycznie cały czas otwarte drzwi do ogrodu, a dzieci będą latały z dworu do domu i z powrotem z piaskiem, czy mokrymi butami. A jak będzie piesek, to psie wilgotne futro świetnie trzyma piasek, który po wysuszeniu szybko spada na podłogę 8) . Wierz mi KOCHAM drewno na podłodze, ale po tych doświadczeniach absolutnie wybrałabym kafelki, albo przynajmniej mocny olejowany parkiet przemysłowy. Nie ma lakieru, który wytrzymałby piasek, dzieci i psy. U siebie mam bardzo twardy lakier szwedzki półmat i nic to nie dało. :( . Praktycznie za rok mój dąb powinien być przecyklinowany, ale ile tych cyklinowań przetrzyma?!

A tak na marginesie: baaaardzo dobrze rozplanowany jest ten projekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...