Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

podobno na dniach mają pojawić się jakieś nowe rodzaje paneli, z góry drewno, od spodu korek. montaż na styk, nie na pióro. 20 lat gwarancji itp...

szczegółów nie znam. słyszałem w oddziale Pary, mają to rozprowadzać.

 

Co to znaczy montaż na styk? Co to jest ten styk?

Są panele drewniane z przeciwciagiem drewnianym i korkiem od spodu. Korek służy tutaj jako element akustyczny. Tłumi dźwięki krokowe. łączone są na zatrzask czyli bezklejowo. Można je też kleic do podłoża. Warstwa drewna to 2-2,5mm.

20 lat gwarancji na co konkretnie. Na przetarcie całej deski. A może tylko tej warstwy wierzchniej. Lub lakieru albo oleju którym pokryte jest drewno warstwy użytkowej. Gdzie można się o tej "nowości" dowiedziec wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, zastanawiam się co lepsze, funkcjonalniejsze itp do pokoju dziennego:

 

droższy panel KRONOPOL PLATINIUM KING SIZE cena 65zł, grubość 12mm

http://www.kronopol.com.pl/platinium/

czy

tansza deska ( bambus, firmy nie znam) cena w Castoramie ok 100-115zł

 

Panele jestem w stanie położyć sam, do desek to już nie wiem, bo były na

pióro wpust i chyba na klej+lakierowanie/olejowanie...

 

Jakie są Wasze opinie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zawsze staram się stawiać na jakość. Ja wolałbym dobre panele od niewiadomej jakości desek, chociaż trudno mi się wypowiedzieć co do jakości tych desek z castoramy.

Panele zawsze będą trochę "stukać", deski lepiej wytłumiają. Ale z drugiej strony panel potrafi naprawdę dobrze imitować drewno. Ja u siebie położyłem Kronooriginal - takie wąskie (12 cm) - panel kosztował też ok. 65 zł, ale jest całkiem niezły (cichszy niż tanie, dość ciepły w dotyku, i doskonale imituje drewno - niektórzy nawet się dali oszukać ;) )

Jeżeli kupisz panele, zwróć uwagę, żeby miały mocne i grube pióra - docenisz to przy układaniu. Takie z cienkimi i delikatnymi piórami łatwo się uszkadzają przy montażu, i dużo dłużej się je montuje.i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za panelami - przerabiałam kiepskiej jakości parkiet i miękkie deski, ningy więcej.

Panele w cenie o jakiej piszesz powinny być OK. Ja w domu mam najtańsze :lol: - ale u dzieci rewelacyjnie się sprawdzają panele Kronopolu z 4 klasą ścieralności, duży, wyraźny, jasny wzór drewna - nie widać śladów kredek, zarysowań (choć naprawdę trudno je zarysować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem bardziej za panelami choć nie do końca.

 

Za panelami przemawia łatwość montażu i stos cena/jakość.

Minusów jest dużo ale coś za coś.

 

Tylko pytanie co do układania.

Czy lepiej dopłacić i układać na macie z korka, czy na tańszej macie z pianki?

Jest jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę każdą inną opcję niż panele, choćby najdroższe 8) .

Wybraliśmy w Leroy deskę dwulamelkową merbau za 110/m2, lakierowaną na gotowo (bardziej mat niż połysk, taka satyna), odpada więc lakierowanie. Możliwy jest montaż za pomocą gwoździ lub na klej - to akurat zależy od podłoża, u nas poszły na klej na płycie OSB. Aboslutnie nie żałujemy tej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem o tej podłodze poniewarz produkuje takie deski ,oprucz debu jest takze jesion ,terez jest zima wiec przerwa technologiczna ,od marca mozna wybierac z 500 m2 jesionu na magazynie i wybrac taki jak sie podoba ,jedni wola jasny ,inni ciemny ,lub w paski jasny i ciemny .Jesion jest w dwuch wersjach ,gładko wyszlifowany lub delikatnie szczotkowany,do lakierowania lub do pokrycia olejowoskiem preferujemy osmo,przed montarzem jedna warstwa podkładowego i po montazu dwie warstwy nawiierzchniowe,sprzedajemy takze olejowosk sprowadzany z niemiec .standardowa grubosc 20 mm w tym 6 mm drewna jesion lub dab ,deski mozna ogladac w zakładzie produkcyjnym (dolnyslask ) zapraszamy na targi budowlane Tarbud wrocław.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele podłogowe z kolekcji King Size to zdecydowanie Mercedes w klasie paneli. Klasa ścieralności AC5, grubość 12 mm, V-fuga na czterech krawędziach paneli i do tego taaa długość desek :D Dlatego Kronopol reklamuje tą kolekcję jako król formatu 8) . Jednak jeśli zdecydujesz się na zakup tej podłogi to poszukaj...ponieważ można ją dostać już za 59,90 zł/m2 :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już paneli nie kupię, mam panele w mieszkaniu 7 lat i najgorsze co może je spotkać to woda. Kiedyś rozlało się coś pod łóżkiem i stało 2 dni, teraz jest widoczne - brzydkie wybrzuszenia na łączeniach - nie można tego naprawić chyba żeby wymienić całość bo panele klejone.

Potem w rodzinie był jeszcze taki przypadek ze zaraz po ułożeniu paneli przypadkowo przykleił się do nich mebel (podklejano nóżkę) no i oderwał się razem z powierzchnią panela :o - fakt że nie były drogie ale jednak wada jest paskudna.

U mnie po 7 latach użytkowania jest masa drobnych uszkodzeń, porysowane nie są ale czasem jak coś ostrego spadało to odpryskuje z powierzchni laminat i paskudnie wygląda odsłaniając wnętrzności (HDF)

 

Deska się wgniecie ale dalej wygląda jak deska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...