Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie.

 

A co skłoniło Cię do terakoty zamiast paneli / parkietów drewnianych ?

:wink:

 

Parkietu nie chciałam bo trzeba o niego dbać, cyklinowac a ja jestem leń :oops:

Poza tym na dole jest podłogówka więc nie bardzo parkiet i panele się nadają.

Na poczatku oburzałam sie na terakote w salonie a teraz nie żałuję. Płytki sa teraz naprawde ładne. Długo szukałam takich udających drewno bo innych nie chciałam ale było warto- podłogę mam ułożoną i jestem zadowolona. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzięłam panele, bo ułożenie mam gratis a panele w cenach hurtowych. Metr dobrego gresu do salonu i pokoju z ułożeniem by mnie wyniósł 4-5 razy drożej więc miałam rachunek prosty. Następna kolejność po panelach to parkiet z drzewa egzotycznego lub deski (jak uzbieram więcej kasy i panele się znudzą ) i nie będzie mi wtedy żal zrywać paneli i jeszcze je odsprzedam :lol: :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie płytek w całym domu... płytki z natury są zimne więc jeśli nie zamierzasz robić ogrzewania podłogowego lub kłaść dywanów to lepiej zrobić panele.

U nas płytki będą kuchnia, salon, garderoba, przedpokój, łazienki, piwnica i balkony, w sypialniach i w gabinecie będą panele.

Jak się je dobrze ułoży to nie ma żadnego pogłosu, mam panele od kilku lat i nie ma żadnych pogłosów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie! Ja mam teraz w holu, wiatrołapie i kuchni terakote , może nie jest zbytnio stara i niemodna, ale wypadają z niej fugi, muszę ją wymienić. Nie jest to proste bo trzeba ją zerwać, rozebrać kuchnie (co wiąże się z naszą czasową wyprowadzką z domu). Plytki są dobre, nie wytarły się i nie popękały, jednak po prostu przez te 10 lat stały się niemodne. Więc powoli dochodzę do wniosku,ze nie ma chyba sensu wydawać niewiadomo jakiej kasy żeby mieć dożywotnio gres, który nam się znudzi po kilku latach. No i mam dylemat, czy narażać się na te wszystkie koszty i znowu zakładać gres czy płytki, czy pójść na łatwiznę i założyć panele, które można w każdej chwili wymienić jeżeli nam się znudzą. W tej chwili jest tle dostępnych wzorów.Myślałam o klasie ac4 lub ac5, bo miałybybyć w holu , kuchni i wiatrołapie czy ktoś ma? Podobają mi się LISTONE BIANCO CLASSENA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas byłam pewna, że ze względu na podłogówkę cały dół będzie w płytkach, ale tegoroczne wakacje mnie wyprowadziły z błędu.

Byliśmy w domku, gdzie lodowate płytki nie pozwalały na swobodne zrobienie kroku bez papci. A na zewnątrz był upał ponad 30 st. Nie wyobrażam sobie "dogrzewania" płytek latem więc będa panele przyklejone do podłoża. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowem wyjaśnienia : u mnie jest przewidziana podłogówka w całym domu.

:wink:

 

Wydaje mi się, że byłoby dużo mniej roboty ( te ciągłe latanie z mopem, brrrr ! :evil: ) przy terakocie.

Byłam z Przyjaciółką na tydzień nad morzem i tam były na parterze same płytki -naprawdę bardzo ładnie to wyglądało, no i totalny luz ze sprzątaniem - odkurzałyśmy odkurzaczem i spokój.

 

A teraz są takie piękne płytki ! Cuda z nich można by wyczarować.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam wczoraj podłogę, która mi się podoba. Jest to dąb szczotkowany barwiony, lakierowany, nazywa się Dąb Coffee. Jest to lita deska dębowa 15 mm, trójlamelowa. Mam w związku z tym pytanie:

 

Czy taką podłogę da się jakoś odnawiać? Cyklinować chyba się jej nie da, więc czyżby to była podłoga jednorazowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam wczoraj podłogę, która mi się podoba. Jest to dąb szczotkowany barwiony, lakierowany, nazywa się Dąb Coffee. Jest to lita deska dębowa 15 mm, trójlamelowa. Mam w związku z tym pytanie:

 

Czy taką podłogę da się jakoś odnawiać? Cyklinować chyba się jej nie da, więc czyżby to była podłoga jednorazowa?

 

niestety tak. Tylko nieliczni potrafią a jeszcze mniej chce a już najmniej jest chętnych zapłacic za tę usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z odpowiedź. Tak podejrzewałam, że nie da się z tym nic zrobić.

Pojechałam dzisiaj do sklepu z podłogami, a tam sprzedawca zaproponował mi panele, bardzo ładne panele laminowane. A cena prawie jak za deski :evil: : http://www.komfort.pl/panele/info/kod/199626/PG/7/POZ/4

 

Mają tę zaletę, że się pewnie nie zniszczą - gwarancja 25 lat. Może te panele są lepsze niż ten dąb szczotkowany, którego odnowić się nie da... Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłam trochę temat wątku.

Skoro dębu szczotkowanego barwionego i tak się nie da odnawiać, to może jednak wybrać panele laminowane, których też nie da się odnawiać... :roll: Dąb szczotkowany ma 10 lat gwarancji, a te panele aż 25 lat. Tak się zastanawiam czy są jakieś wady paneli, oprócz tego, że to nie drewno?

 

Izulek, jakie panele Quick stepa masz u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dębu szczotkowanego barwionego i tak się nie da odnawiać, to może jednak wybrać panele laminowane, których też nie da się odnawiać... :roll: Dąb szczotkowany ma 10 lat gwarancji, a te panele aż 25 lat. Tak się zastanawiam czy są jakieś wady paneli, oprócz tego, że to nie drewno?

 

 

To jest tak jak z biżuteria złotą i tombakową.Ta tombakowa ma, w porównaniu, niemal same zalety. :D

Dąb szczotkowany da się odnawiać, jarekkur nie negował tego, niestety nie można go wycyklinować mechanicznie.

Coś za coś - hand made i oryginały kosztują.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale sa tez lite podłogi debowe szczotkowane ..do szlifierek bebnowych sa juz specjalne nakladki do odnawiania takich podłóg ..tzn do szczotkowania..ale kurcze nie posiadam..tegoz dodatku..gotowe szczotkowane deby sa na rynku olejowane..lite

 

O tym pisałem. problem jednak z końcówkami przy ścianach i innych miejscach.

da się to zrobic ale jak na razie trzeba szukać ze świecą takich, którzy to potrafia i mają sprzęt. Poza tym cena odstrasza właściciela takiej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłam trochę temat wątku.

Skoro dębu szczotkowanego barwionego i tak się nie da odnawiać, to może jednak wybrać panele laminowane, których też nie da się odnawiać... :roll: Dąb szczotkowany ma 10 lat gwarancji, a te panele aż 25 lat. Tak się zastanawiam czy są jakieś wady paneli, oprócz tego, że to nie drewno?

 

Izulek, jakie panele Quick stepa masz u siebie?

 

Dąb szczotkowany ma 10 lat gwarancji na warstwę szczotkowaną. jeżeli jest to lity dąb to ma gwarancję na substancję drewna około 50-175 lat i na tym polega wyższość deski dębowej od marnego acz pięknego i hałaśliwego panela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...