Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

witam ja mam ogrzewanie podłogowe prawie wszędzie prócz sypialni mojej i dzieci .W kuchni i łazience mam płytki, w salonie i holu mam deskę barlinecką Jesion i dąb w pełnym połysku do tego też mam parę grzejników (ogrzewanie musi być mieszane ).I powiem szczerze jest super ,deski są bardzo przyjemne w zimie (polecam ogrzewanie podłogowe pod deski )no i kafelki tez oczywiście .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, ja też jestem za prawdziwym drewnem na podłodze. Mam w domu pompę ciepła i zawsze chciałem mieć prawdziwe drewniane deski na podłodze.

Przez ostatnie 6 miesięcy szukałem informacji na temat podłóg drewnianych i ogrzewania podłogowego. To co spotkałem na naszym rynku to jedna wielka niekompetencja osób doradzających przy wyborze podłogi. Na szczęście spotkałem kilka firm które wiedzą co mówią i mają bardzo duże doświadczenie w tej dziedzinie. Mam kilka rad na które warto zwrócić uwagę.

- szukajmy firm które zajmują się montowaniem podłóg na ogrzewanie podłogowe minimum 10 lat

- wybierajmy producentów z jak największym doświadczeniem w produkowaniu podłóg na ogrzewanie podłogowe minimum 20 LAT - sam pracuję w branży drzewnej - produkcyjnej od 15 lat i widzę jak ważne jest doświadczenie w produkowaniu nawet najmiej skomplikowanych produktów.

- żaden krajowy producent finishparkietu NIE DA WAM GWARANCJI na ogrzewanie podłogowe - czytajcie uważnie warunki gwarancji - [moderowano]

- Jeśli sprzedawca krajowego finishparkietu będzie wam gwarantował to że z tą podłogą się nic nie stanie i że da wam gwarancje na montaż to jest po prostu zwykłym ryzykantem i chce wam to tylko sprzedać.

- Żaden z krajowych producentów Barlinek i Baltic Wood nie produkuje podłóg na ogrzewanie podłogowe dłużej niż 15 LAT.

- Opinie na temat deski Barlineckiej wśród specjalistów są raczej nieprzychylne - polecają BAltic Wood

- Z europejskich gatunków drewna dąb będzie najlepszy na ogrzewanie podłogowe. Jesion jest za jasny i będzie widać na nim szpary.

Taką podłogę mam w domu [moderowano]

- Jeśli chodzi o egzotyki to Merbau, Teak, Iroco, Doussie i to w zasadzie tyle :)

- Zachodni produceni (w katrach technicznych) i specjaliści od ogrzewania podłogowego radzą zastosowanie specjalnych gruntów odcinających wilgoć do 3-5%. Podobno stosuje się je po to, aby wilgoć, któa zbierze się przez całą wiosnę, lato i początek jesieni w posadzce betonowej pod naszą drewnianą podłogą, nie uszkodziła nam parkietu w momencie włączenia ogrzewania podłogowego. Uważam, że to ma sens, ponieważ faktycznie w domy w ciągu ok 5-6 miesięcy może zebrać się pod posadzką na tyle dużo wilgoci, że w momencie odpalenia ogrzewania może ona gwałtownie parować...

- Znalazłem producentów którzy zajmują się produkowaniem podłóg od ponad 150 lat a samym ogrzewaniem podłogowym zajmuję się od lat 40 !

-[moderowano]

Reasumując, tetmat ogrzewania podłogowego jest trudny i z tego co czytałem na różnych forach może być nawet niebezpieczny.

Warto było poświęcić tyle czasu na szukanie informacji i odpowiednich producentów. Mam nadzieję, że tak jak mi obiecali - podłloga nie będzie dla mnie kłopotem :)

Dam znać za parę tygodni jak podłoga na ogrzewaniu się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
zawsze marzyłam o drewnie w salonie...ale przyznaję, że wizja podłogówka pod tymi drewnianymi deskami mnie jakoś przeraża. M niestety nie chce się przekonać do grzejników. a może jednak siła sugestii zadziała:)

Drewno na podłogówce w dobrym wykonaniu na pewno się sprawdzi.

Piszę o tym z pełnym przekonaniem ponieważ wykonałem sporo takich podłóg bez żadnych reklamacji związanych z użytkowaniem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...