Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

Jeżeli salon wychodzi bezpośrednio na taras i ogród to tylko płytki bo są poprostu praktyczniejsze. Mam znajomych którzy położyli sobie piękny parkiet,zapłacili za niego niemało i teraz przed każdym wejściem do salonu z ogrodu niezależnie od pogody zmieniają obuwie bo im szkoda tak ładnej podłogi. Wg mnie to jest nieporozumienie. Parkiet owszem jest bardzo piękny ale w pomieszczeniach innych niż salon. Ja mam płytki na całym parterze i jestem z nich zadowolona, jest nieprawdą,że płytki są wizualnie zimne, ja mam płytki które są w kolorze i fakturze drewna i wyglądają ciepło i pięknie. Ale to moje zdanie, ja w domu preferuję wygodę. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

BK mądrze zrobisz, jak zastosujesz kafelki. :D . Wybierz kafelka w ciepłym, przytulnym kolorze. I jeszcze jedno - ja też mam takie duże okna-drzwi przy wyjściu do ogrodu i tam po 3 latach podłoga mi w tych miejscach wyburzała - zjaśniała. Zrobiła się taka żółtawa, słoneczna (mam dąb). Szczególnie Ciebie namawiam, bo wiem, że masz małe dzieci. Od wiosny do jesieni będziesz miała praktycznie cały czas otwarte drzwi do ogrodu, a dzieci będą latały z dworu do domu i z powrotem z piaskiem, czy mokrymi butami. A jak będzie piesek, to psie wilgotne futro świetnie trzyma piasek, który po wysuszeniu szybko spada na podłogę 8) . Wierz mi KOCHAM drewno na podłodze, ale po tych doświadczeniach absolutnie wybrałabym kafelki, albo przynajmniej mocny olejowany parkiet przemysłowy. Nie ma lakieru, który wytrzymałby piasek, dzieci i psy. U siebie mam bardzo twardy lakier szwedzki półmat i nic to nie dało. :( . Praktycznie za rok mój dąb powinien być przecyklinowany, ale ile tych cyklinowań przetrzyma?!

A tak na marginesie: baaaardzo dobrze rozplanowany jest ten projekt :D

Aleksandryta - dzięki wielkie!

Projekt jest super, namawiam też na niego ciebie serdecznie - weź wersję z poddaszem, wychodzi coś pod 300 metrów chałupy :D

 

dzieci to takie kochane małe psuje - wszystko zniszczą :D

a jeszcze jak zaproszą kolegów to ho, ho

 

a taki parkiet przemysłowy to dobrze wygląda w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafle,kafle i jeszcze raz kafle a pod nimi ciepła woda lub ciepłe druciki.

Proponuję do ankiety dodać jeszcze mozaikę przemysłową, tzw. sztorcówkę, bo ani pod parkiet jej "podciągnąć" nie można, ani pod dechy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafle,kafle i jeszcze raz kafle a pod nimi ciepła woda lub ciepłe druciki.

Proponuję do ankiety dodać jeszcze mozaikę przemysłową, tzw. sztorcówkę, bo ani pod parkiet jej "podciągnąć" nie można, ani pod dechy...

O włśnie, dwa posty wcześniej wspomniany parkiet przemysłowy (tak się też sztorcówkę nazywa). Dziś pod taki mi posadzkę zagruntowali, jutro zaczną układać (jesion). Będzie olejowany. Mam nadzieję, że długo wytrzyma :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu mojego ojca są deski sosonowe z 1932 roku bez lakieru itp. konia z rzędem temu kto znajdzie między nimi szparę wiekszą niż 1 mm a zmywane sa w sposób bardzo ekologiczny - na mokro

ja w swoim salonie mam deskębarlinecką - ma wady i zalety ale śladów po chodzeniu w butach ( wchodzi się z tarasu ) nie ma - gdybym miał więcej czasu na wykończenie dałbym lite drewno

terakota w salonie - dla mnie rozpacz - różnica w chodzeniu bez kapci po drewnie i terakocie jest ooooogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez wybralem parkiet. Wybralem parkiet specjalny do ogrzewania podlogowego ( ogrzewanie jest przeliczone specjalnie na wykorzystanie tego rodzaju nawierzchni ) z 2 mm warstwa litego drewna ktore mozna bedzie w razie czego przecyklinowac. Drewno Merbau nie dosc ze jest bardzo ladne to jest takze bardzo twarde. Firma produkujaca ten parkiet istnieje na rynku od ponad 30 lat i sa jedna z najbardziej znanych i uznanych producentow parkietu na swiecie.

 

nie przewiduje problemow z ta podloga zwlaszcza ze widzalem naocznie kilkuletnie podlogi ich produkcji.

 

Kiedys chcialem miec plytki, ale parkiet bardziej mi sie podoba i w moim odczuciu jest milszy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RolandB

koniecznie daj namiar na firmę i nazwę produktu

instalator mówi że jak jest drewno czy panel to trzeba gęściej kłaść rurki a to z kolei większe koszty

 

dałabym więc panel z merbau (też mi się podoba) w części "salonowej" a w części jadalno-kuchennej płytki

 

architekt mówiła jeszcze o mieszaniu - drewno z płytkami w "kratkę", widziałam coś takiego to też daje bardzo ładny efekt

 

bardzo proszę o nazwę firmy czy produktu i podanie orientacyjnej ceny podłogi

dziękuję

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RolandB

koniecznie daj namiar na firmę i nazwę produktu

instalator mówi że jak jest drewno czy panel to trzeba gęściej kłaść rurki a to z kolei większe koszty

 

dałabym więc panel z merbau (też mi się podoba) w części "salonowej" a w części jadalno-kuchennej płytki

 

architekt mówiła jeszcze o mieszaniu - drewno z płytkami w "kratkę", widziałam coś takiego to też daje bardzo ładny efekt

 

bardzo proszę o nazwę firmy czy produktu i podanie orientacyjnej ceny podłogi

dziękuję

Beata

 

 

Moje rurki w zaleznosci od pomieszczenia oddalone sa od siebie od 10 cm do 25 cm. Kladzione sa w slimak taki sposob ze rurka powrotna jest obok rurki zasilajacej - daje to efekt usredniania temperatury w obrebie plyty grzewczej - bo tem. nie moze przekroczyc 35 stopni .

Parkiet Tarkett-sommer ... na dole strony masz porownanie twardosci pokryc.

kosztuje niestety wiecej niz Barlinek ale juz patrzac na probki widzi sie roznice ... kilka warstw klejonych w "kratke" i wirzchnia warstwa drewna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK buduję też D08 i jeszcze miesiąc temu upierałam sięprzy drewnie.Argumentów miałam duzo,że przytulnie,ciepło ,klimacik odpowiedni.Jednak jeśli kafelki dam w kuchni,jadalni i koło kominka to wychodzi ponad polowa powierzchni salonu ,nawet więcej .Znajomy kafelkarz wyjasnił metody łączenia płytek z drewnem-nie bardzo mi siępodobały.Argumentem ostatecznym były 2 grzejniki- koło okna (prawie 4.5 metra tafli do ziemi),no i te nieszczęsne parapety żeby się nie brudziło.Zupełnie się załamałam.Więc decyzja była tylko jedna płytki na całą powierzchnie.Koło okien zaślepione zostały końcówki CO-tak na wszelki wypadek gdyby podłogówka się zepsuła lub nie spełniła swoich zadań.Teraz juz śpię spokojnie i wiem ,że okna w salonie będa reprezentacyjne-a pies bez stresu będzie mógł wchodzic na salony :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podoba się parkiet w salonie , wyglada pięknie , elegancko , ciepło , przytulnie 8) Kafle w salonie srawiają , że pokój staje się zimny , mało przytulny , bardziej przypomina hol , jakies pomieszczenie przejściowe np. na taras . Jeśli chodzi o kwestię praktyczną zdecydowanie na korzysć wypadaja kafle :wink:

Jesli ktoś stawia na wyglad i estetyke salonu ( napewno zero chodzenia w butach z tarasu ) to wybierze drewno 8)

Jeśli ktos nie przykłada do tego zbytniej uwagi i stawia na praktycznosc to oczywiscie wybierze kafle 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK buduję też D08 i jeszcze miesiąc temu upierałam sięprzy drewnie.Argumentów miałam duzo,że przytulnie,ciepło ,klimacik odpowiedni.Jednak jeśli kafelki dam w kuchni,jadalni i koło kominka to wychodzi ponad polowa powierzchni salonu ,nawet więcej .Znajomy kafelkarz wyjasnił metody łączenia płytek z drewnem-nie bardzo mi siępodobały.Argumentem ostatecznym były 2 grzejniki- koło okna (prawie 4.5 metra tafli do ziemi),no i te nieszczęsne parapety żeby się nie brudziło.Zupełnie się załamałam.Więc decyzja była tylko jedna płytki na całą powierzchnie.Koło okien zaślepione zostały końcówki CO-tak na wszelki wypadek gdyby podłogówka się zepsuła lub nie spełniła swoich zadań.Teraz juz śpię spokojnie i wiem ,że okna w salonie będa reprezentacyjne-a pies bez stresu będzie mógł wchodzic na salony :lol:

z nieba mi spadłaś

a jakie dałaś płytki - podaj firmę i typ albo jakieś zdjęcie, nie wiem czy dać takie zwykłe czy przypominające drewno

w sumie fakt - dom ma być przede wszystkim wygodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...