Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w "salonowych" planach również płytki + nieduży dywan w okolicy kominka: solidne i łatwe do utrzymania w czystości - przy więcej niż jednym dziecku (w przyszłości) i zwierzakach (kot i pies) będą idealne...

widziałam domy z płytkami w salonie - umiejętnie dobrane wcale nie są "nieprzytulne"...

 

koks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się w salonie marzą panele korkowe o wyglądzie parkietu drewnianego np. firmy Wicanders Wood-o-Floor. Tylko ta cena! ok 150 zł za m2.Mam dwójkę dzieci i dużego psa- kanapowca,który na pewno będzie częstym "gościem" w salonie. I nie wiem czy to będzie słuszny wybór za takie pieniądze.Maż nie chce słyszeć o kaflach w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się w salonie marzą panele korkowe o wyglądzie parkietu drewnianego np. firmy Wicanders Wood-o-Floor. Tylko ta cena! ok 150 zł za m2.Mam dwójkę dzieci i dużego psa- kanapowca,który na pewno będzie częstym "gościem" w salonie. I nie wiem czy to będzie słuszny wybór za takie pieniądze.Maż nie chce słyszeć o kaflach w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie będzie dębowy parkiet, jedynie przy wyjściu na taras będą płytki. Jadalnia łączy się z salonem właśnie w miejscu wyjscia na taras, w jadalni ogrzewanie podlogowe tak jak w kuchni, a w salonie pod oknem szerokosci 3.40m, niski 30cm długi grzejnik. Psa nie mogę mieć ze względu na alergie dzieci na sierść, więc nie będzie komu porysować drewnianej podlogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz małych dzieci w domu, ani psa pokojowego to parkiet lub dechy.

Jeśli nie chesz robić muzeum, lub są dzieci bądź pies to pozostaje terakota lub panele dobrej klasy.

Ja mam małe dzieci, nie chcę muzeum, nie lubię terakoty więc układam panele dobrej klasy.

Wymiana ich na nowe to kwestia 1 dnia. Zamiast nich zawsze i bez wielkiego syfu mogę położyć parkiet czy terakote

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Już dosyć dawno nikt nie odpowiadał na ten temat, ale chciałabym go zacząć ponownie.

 

BK

 

Płytki z Cerim kosztują około 120 zł/m2, ale jest też kolekcja ciekawsza - nazywa sie the wood collection.Są piękne, choć zawsze pozostaje pytanie - po co udawać drewno?Ale trzeba przyznać, że udają świetnie.A panele też przecież udają drewno.

Wydaje mi się , że nie można stwierdzić, iż terakota jest zimna.

Wszystko zależy od ogólnego wystroju wnętrza.Można przecież dać płytki w ciepłych kolorach, a do tego meble z litego drewna, a nie okleiny, drzwi - z sosny czy buku a nie płyty,ciepłe oświetlenie z żarówkami soft, zamiast halogenów,kwiaty, świece i mnóstwo innych elementów, które sprawiają, że dom jest ciepły i przytulny, a przy tym elegancki.Jak myślicie, które wnętrze będzie "cieplejsze":

1.salon wyłożony płytkami, ciut postarzonymi, w ciepłym kolorze teracotta,do tego pastelowa ściana z "tynkiem z minionej epoki",drewniane belki przy suficie, parapety i meble też z drewna

podłoga ciepła w sezonie grzewczym

 

2.salon wyłożony deskami bukowymi czy dębowymi, z przeszklonym, szerokim wejściem na taras (tak zwykle mamy),kilkoma oknami - a pod nimi białe grzejniki, dość spore ze względu na powierzchnię

 

Mam w swoich wnętrzarskich zbiorach mnóstwo zdjęć przedstawiających przepiękne, ciepłe i stylowe salony z wykorzystaniem na podłogach ceramiki i klinkierów. Tak że jeszcze raz - wszystko zależy od wystroju.

 

A tak naprawdę to wszystko zależy od ludzi, którzy atmosferę domu tworzą, swobody, jaką sie w danym wnętrzu możemy cieszyć.

Moi przyjaciele mają wszędzie terakotę, niestety bez podłogówki, bo im budowlańcy coś zepsuli i nigdy nikt nie powie na pewno, ze u nich jest zimno i nieprzytulnie w salonie, holu, kuchni.No bo jak może być "chłodno", skoro u nich ciągle mnóstwo gości, dzieci, piesek - 3 miesieczny wilczurek, huśtawka ogrodowa z sosny zamiast ściany,ogród zimowy z wyjściem na taras i do tego nikt nie musi ściagać butów i martwić się, że gospodarze będą mieli kłopot.Jak się skończy impreza -nieraz na 30 osób - zawsze ktoś pomoże, bo zetrzeć terakotę to można raz dwa.

 

uff, ale się rozpisałam.Przepraszam,jeśli kogoś zanudziłam.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi mają piękne włoskie kafle w salonie. Salon wygląda b. nowocześnie.

Jedynym problemam jak dla mnie jest to, że zawsze w lecie tam marznę w nogi i wracam do domu podziębiona. Właściciele są już przyzwyczajeni do tych kafli, ale koleżanka przyznała, że w lecie musi biegać za dziećmi z pantoflami bo też mają częste problemy z gardłem.

Więc ten przyjemny chłodek (od kafli) latem nie jest dla każdego do końca taki przyjemny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że chłodek od kafli czasami nie jest przyjemny, bo te lata nieraz takie deszczowe.Ale i tak nie ma na to sposobu, bo żeby można było chodzić na bosaka, trzeba by mieć wszędzie drewno i wykładziny.

Ja mam obecnie płytki w kuchni, przedpokoju i oczywiście łazience.W pozostałych pokojach grube wykładziny.W kuchni nie wyobrażam sobie niczego innego poza twarda terakotą, czy gresem, bo u mnie często coś ląduje na podłodze za sprawką moich Łobuziaków.A ile razy coś było rozlane, to nie zliczę.My biegamy w skarpetach albo kapciach (trzyletnia córcia zawsze na bosaka, bo kapcie zaraz gdzieś w kącie zrzuca, a i tak nigdy jeszcze nie była chora, bo stosujemy homeopatię).

A na deski, które mi się bardzo podobają, zdecydowała bym się na pewno, gdybym znosiła remonty.Jak na razie remontów i związanego z tym bałaganu po prostu nienawidzę.Więc drewno owszem, ale do sypialni, w dodatku na to dywany, zeby się z dzieciakami bawić na podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się marzy kamień naturalny, polerowany... Niestety, do tej pory nie znalazlam odpowiedzniego koloru. Chciałabym coś kremowego albo delikatnego żółtego bez wyraźnych "żyłek" w innym kolorze....

Całe szczęście mam jeszcze trochę czasu....Może w końcu znajdę to czego szukam, albo zmieni mi się wizja salonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...