Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

A mnie się marzy kamień naturalny, polerowany... Niestety, do tej pory nie znalazlam odpowiedzniego koloru. Chciałabym coś kremowego albo delikatnego żółtego bez wyraźnych "żyłek" w innym kolorze....

Całe szczęście mam jeszcze trochę czasu....Może w końcu znajdę to czego szukam, albo zmieni mi się wizja salonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam terakotę hiszpańską, która wygląda jak deski. Jest piękna, szybciutko się sprząta (ważne przy psie i wyjsciu na taras), a poza tym lubię ten chłodek. Nie muszę też krzyczeć na gości, żeby zdejmowali buty.

Wykładzinę dywanową mam tylko w sypialniach,panele w garderobach przy sypialniach, reszta to terakota.Naprawdę wygodnie się mieszka i nie muszę ciągle sprzątać. W końcu dom jest przede wszystkim do mieszkania, a nie tylko do sptrzątania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się marzy kamień naturalny, polerowany... Niestety, do tej pory nie znalazlam odpowiedzniego koloru. Chciałabym coś kremowego albo delikatnego żółtego bez wyraźnych "żyłek" w innym kolorze....

Całe szczęście mam jeszcze trochę czasu....Może w końcu znajdę to czego szukam, albo zmieni mi się wizja salonu :D

 

 

Nie znalazlas takiego? ja widzialam juz pare razy - nawet raz byla promocja i to spora :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam parkiecik. Dębowy. Spore deseczki, układane równolegle. Przy raczkującym i często będącym "w poziomie" dziecku drewno bardzo się sprawdza.

 

No u mnie sie troche nie sprawdzalo to drewno - a scisle deski - balam sie ze zle zrobione spoiny , ktore sie wykruszaly , wejda synkowi pod paznokiec - bryyyy , az mnie ciarki przechodza na sama mysl.

Ale to kwestia spoin , bo napewno drewno sie lepiej sprawdza dla "raczkusia" niz plytka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam terakotę hiszpańską, która wygląda jak deski. Jest piękna, szybciutko się sprząta (ważne przy psie i wyjsciu na taras), a poza tym lubię ten chłodek. Nie muszę też krzyczeć na gości, żeby zdejmowali buty.

Wykładzinę dywanową mam tylko w sypialniach,panele w garderobach przy sypialniach, reszta to terakota.Naprawdę wygodnie się mieszka i nie muszę ciągle sprzątać. W końcu dom jest przede wszystkim do mieszkania, a nie tylko do sptrzątania.

 

widziałam ostatnio taka piękną terakotę - do złudzenia przypominałą baaardzo stare deski, kolor był właśnie stary, ciemne drewno, momentami zielonkawe i szarawe ze starości, faktura - mocno chropowata, jak w starej desce. Koszt - ok. 400 PLN za m2 :o

Przepiękna.

Pasuje do bardzo stylowych wnętrz, i tylko do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy cały dół domu wyłożony takimi płytkami (oprócz łazienki i garażu)

http://www.cerim.it/Contents/Ambientazioni/woodcollection5.jpg

 

Sprawują się świetnie od 8 lat (wtedy niezwykła nowość; każdy, kto wchodził, nie mógł uwierzyć, że to kafle) i doskonale komponują się zarówno w bardzo tradycyjnie urządzonym salonie z kominkiem, dość nowoczesnej kuchni, jak i w holu itd.

 

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapelusik.Dokładnie o tych płytkach pisałam dla BK.Nie są takie drogie, a gdzieś we Wrocławiu jest ich importer.Znajdziesz pewno Beatko.Szkoda,że u mnie wykończeniówka dopiero za rok, bo mogłybyśmy razem kupić i wywalczyć wiekszy rabat (u mnie będą wszystkie płytki z Cerim, mnóstwo metrów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok mojej mamy zostal zbudowany w latach 60tych. Wszyscy mieli taki sam parkiet. Do tego roku byl cyklinowany tylko raz w 1990 roku. Od tej pory jedynie zmatowial lakier przy drzwiach. Mieszkaly tam 3 osoby plus ok 20 gosci na kazda impreze rodzinna, klasowa, studencka, czyli okolo 1 imprezka na tydzien.

 

Drugi przyklad. Obecnie mieszkam w budynku z 1923 roku. Ostatnio cyklinowano deski w 1970 roku. Oczywiscie sciemnialy, ale zadnych szpar czy dziur nie ma.

 

Ktos napisal, ze parkiet co dwa lata trzeba bedzie cyklinowac. Nie wiem skad takie dane. Przeciez to wszystko zalezy od desek. Moje tesc suszy juz kilka lat i beda na pewno dobre. Co jak co, ale stolarz z niego pierwsza klasa. No i oczywiscie pomaluje jakims lakierem przemyslowym superastym, zeby przez przynajmniej 10 lat nie martwic sie o nic.

 

Aha, i mam dzieci klaczacego kota na tych wiekowych deskach, i corka jezdzi rowerem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Odświeżę nieco wątek bo od tygodnia biję się z myślami.

Przeczytałam wszystkie posty.

Brakuje mi wypowiedzi ludzi którzy dłużej, np.6-7 lat użytkują drewniane podłogi z wyjściem do ogrodu + pies.

Rok lub dwa użytkowania to wg mnie zbyt krótki czas na ujawnienie się ew. wad drewnianych podłóg.

Przytaczane są przykłady parkietów w mieszkaniach naszych rodziców. Ale w blokach nie mieli wyjścia na taras. W dodatku u moich rodziców i tak prawie cała podłoga była przykryta dywanem.

Tez całym sercem jestem za drewnem ale jak się mówi -kto ma miękkie serce musi mieć twardą d.... Nie chcę aby się okazało, że muszę mieć mocne siedzenie i dlatego wybiorę płytki, nie udające wiernie drewna, ale takie podłużne, cieniowane + miły dywanik + ogrzewanie podłogowe by mieć 0 roboty i święty spokój. Wydaje mi się, że nieco mniejszy i wydłużony kształt płytek wpłynie na ich wizualne ocieplenie. Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parkiet dębowy ,wyjście na taras i ogród, psa i już po roku użytkowania mogę powiedzieć że to nie był najlepszy pomysł. Podłogę najchętniej już bym zcyklinowała. Teraz zrobiłabym to tak, aby główny ciąg komunikacyjny był z gresu a reszta to drewniany parkiet, który lubię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest uczucie gdy wchodzi się w buciorach na podłogę salonu. Jeśli mimo woli zerkasz na podłogę, na swoje buty, wahasz się czy je zdjąć, czy nie tym razem, czy dostaniesz burę od żony, jeśli nieprzyjemnie robi ci się na widok wbiegającego do domu brudnego psa - to znaczy że nie masz odpowiedniej dla siebie podłogi.

 

Lubię podczas przydomowych prac wpaść na chwilę do domu na szybką kawę, lub po piwo do lodówki. Lubię odwiedzających mnie znajomych zapraszać ich od razu do środka i nie znoszę przezwyciężać ich trosk o moje podłogi. Nie lubię co chwilę zmieniać obuwia.

 

To jednak nie znaczy że nie mogę mieć drewna.

 

Chodzę czasami do staropolskiej restauracji, która ma drewnianą podłogę. Wydaje się, że deski gdy były nowe bejcowane (lub olejowane) były na biało. Teraz spawiają wrażenie przybrudzonych, powycierane są dość mocno, i... są super przytulne!

 

Nie do końca wiem jeszcze na co się zdecyduję w moim nowym domu, ale jeśli będzie to drewno, to będą to pewnikiem olejowane dechy, które jak najszybciej postaram się zniszczyć i przybrudzić.

A jeśli będzie to ceramika, to coś w rodzaju cotto - by ścieranie się tej podłogi nie psuło pierwotnego efektu - by podłoga nadal wyglądała szlachetnie i ciepło.

Bo ceramika też może wyglądać ciepło. Na przykład: http://www.ceramica-modena.com/cottomex.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy cały dół domu wyłożony takimi płytkami (oprócz łazienki i garażu)

http://www.cerim.it/Contents/Ambientazioni/woodcollection5.jpg

 

Sprawują się świetnie od 8 lat (wtedy niezwykła nowość; każdy, kto wchodził, nie mógł uwierzyć, że to kafle) i doskonale komponują się zarówno w bardzo tradycyjnie urządzonym salonie z kominkiem, dość nowoczesnej kuchni, jak i w holu itd.

 

Polecam!

 

Cuuudo. Właśnie coś takiego mi się marzy!!!

http://www.gify.biz/gify%20rozne/gify%20buzki/sm-b__21_.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...