Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tylko płytki! Sprawdziłam w dotychczasowym miejscu zamieszkania i sprawdziło się w 100%. Przy podłogówce bardzo przyjemne ciepełko w nóżki!

W naszym nowym domku szlak komunikacyjny (ogród-salon-kuchnia-wyjście) będzie przebiegał głównie przez salon i nie wyobrażam sobie, żeby jakakolwiek drewniana podłoga wytrzymała to na dłuższą metę. Odnawianie co jakiś czas nie wchodzi w moim przypadku w grę (za dużo zachodu). A płytki kładziesz, mopem je co jakiś czas przelecisz i masz święty spokój!

Drewniane podłogi mam zaplanowane na poddaszu w sypialniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym deski dębowe, ew.parkiet, moja żona mozaikę lub parkiet przemysłowy z drewna egzotycznego... deski z polskich gatunków trącą jej rustykalnością i ludową estetyką (której nie trawi- uprzedzenia...). Ale zgadzamy się co do drewna, zresztą do szczegółów droga długa. Zresztą egzotyczne dreno podoba mi się i jest naprawdę mocne, tylko te koszta!..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wiem ,ze pewnie temat byl poruszany juz wielokrotnie, ale prosze o pomoc! Wlasnie dostalismy wycene od pana "parkieciarza" i omalo nie dostalismy z mezem zawalu(on byl blizszy...) Razem wyszlo jak za male autko! A tak do rzeczy to chcielismy polozyc parkiet debowy na gorze (jakies 130m),a na dole 50m rowniez dab lub jakis egzotyk.Pan nam odradzil te egzotyki, bo to niby nie tak trwale jak dab. Cena za polozenie wyszla gdzies miedzy 75 a 65 zl za mkw (usluga 28zl reszta to materialy) Do tego dochodzi cena parkietu , ktory jest w cenie okolo 60 zl (klasa III) I tu zaczal sie nasz dylemat , bo to w sumie wychodzi jakies 22 tys zl. Pomozcie i przekonajcie nas,ze jednak warto mimo wszystko polozyc ten parkiet i miec go na lata niz klasc panele. Moze jednak polozyc panele drewniane (czy to faktycznie wychodzi duzo taniej?) na gorze i tylko na dole parkiet? Czekam pilnie na jakies odzewy i z gory dziekuje. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My na górze mamy mozaike brzozową a w przedpokoju brzozowo- dębową aby dobrze harmonizowała z dębowymi schodami wyglada super wszystkim się podoba .

Na dole parkiet dębowy. Koszt usługi / wszystkie materiały nasze / to 30zł /mkw. niezależnie czy to mozaika czy parkiet . Analizując prace wszystkich fachowców na budowie tylko parkieciarze którzy wykonywali również schody wykonali swoje prace wzorowo !!!!

http://www.zwlp.com.pl Podaje adres strony z kształtem mozaiki chociaz musze napisać , że mailem gdy uzgadniałam zakup towaru obiecano mi rabat na podane metry kwadratowe mozaiki a po przyjeżdzie na miejsce nie dostałam obiecanego rabatu - jak to mówią obiecanki cacanki .

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam panele - deskę z barlinka i wołomina - nigdy więcej. Mają wszystkie wady paneli głośność, delikatność i wrażliwość na wodę, wszystko to przy cenie prakietu. Możliwość odnawiania jest czysto teoretyczna - ogranicza się do lakierowania - cyklinowanie przy pływającej podłodze jest niewykonalne... teraz wybrałbym na pewno parkiet...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parkiet czy panele, maluch czy polonez, panda czy vectra ???????

 

Pati, sama zauważyłaś jaki jest rachunek ekonomiczny.

Ja założyłem panele (akurat jestem sprzedawcą paneli) - łatwość montażu, brak lakierowania, klejenia itp. Małe dziecko w domu, teraz ma 4 latka, nie wyobrażam sobie parkietu po którym moje dziecko porusza się hulajnogą a w przypadku paneli jest to możliwe.

W przyszłości mamy zamiar połozyć parkiet (już czeka na strychu) ale muszę poczekać aż dziecko się wyszaleje i podrośnie :D

 

Parkiet 180m2 - 22tys

Panele 180m2 - AC4 - troche ponad 7 tysiecy, dojdą listwy itp czyli około 9tys.

Panele 180m2 - AC3 - jakieś 5.5tysiaca + dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie parkiet jest prawie wszędzie (poza łazienką, kuchnią i sypialnią) Niestety w sypialni mam panele- niestety ponieważ nie moge się ich naczyścić. Co wymyje podłogę za dwa dnie już zaczynają latać koty z kurzu podczas gdy na parkiecie nic takiego się nie dzieje po tygodniu. Katastrofa. Poza tym to panele są bardzo ładne (u mnie biały dąb) wygladają ślicznie ale co z tego jak parkiet też jest piękny a i o wiele lepszy w utrzymaniu czystości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam prawie 100 mkw parkietu (salon + góra oprócz łazienki) jesionowego po 70 zł za metr (I gat.) - kupowany w zeszłym roku - teraz wiem , że trochę podrożał a za położenie płacę 28 zł za mkw razem z listwami. Zatem cena metra to 98 zl + podkład i lakier. Ja mam akurat wersję dla "ubogich" czyli domalux ale co tam - kosztował mnie niecałe 500 zł. Tez Małopolska.

Pozdr. Amber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Wasze opinie! Dzis juz troszke ochlonelam i mysle,ze jednak zostane przy parkiecie, tylko na gore sprobuje poszukac cos tanszego...Dodatkowo przekonala mnie jeszcze moja sasiadka, ktora ma to szczescie ,ze juz mieszka w swoim domku od kilku miesiecy. Mowila o tym wiecznym sprzataniu tych "kotow" , odglosach. Nie wyobrazam sobie natomiast wymiany paneli za pare lat na parkiet, bo ja juz naprawde nie znioslabym kolejnych robot w domu. Chyba jednak bedzie parkiet :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

gregyoda, też przymierzamy się do FinishParkiet i też jesion. Powiedz, gdzie kuppowałeś, bo pewnie kupiłeś tam, gdzie najlepiej i najtaniej. Chciałabym go kupić jeszcze przed końcem roku. Czy jakieś wskazówki co do wyboru, kładzenia? Czy sam kładłeś, czy miałeś kogoś i za ile? Czy wylewka samopoziomująca jest konieczna?

Pozdrawiam i byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...Też bijemy się z myślami co położyć na podłogę w korytarzu i salonie.

Ja chciałabym drewno, koleżanka sobie takie fajne dębowe klejone dechy położyła. Pokazałam kawałek tej dechy gościowi, kóry u nas schody robi.

Wg niego takie dechy można kłaść po ok. dwóch latach zamieszkiwania. Bo teraz to wszystko świeże i mokre (wylewki w czerwcu, ściany gipsowane trochę na wakacjach, trochę w listopadzie), więc będą mocno pracowały.

Toczyłam z mężem boje, żeby nie kłaść paneli - mamy teraz w mieszkaniu i serdecznie ich nienawidzę! :evil:

Ale nie wiem czy ostatecznie nie stanie na tym badziewiu i za dwa, trzy lata położymy sobie "normalną" podłogę.

Ale z drugiej strony wiem, jak trwałe bywaję prowizorki.

Co Wy na tą "wilgoć" w nowych domach? Jak rozwiązaliście ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...