Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

A ja polozylem sobie na parterze panele Classena za 30 zł/mkw. Natomiast na gorze parkiet. Doszlismy z zona do wniosku, ze dopoki nie zagospodarujemy otoczenia wokol domu (na razie bita droga, pelno piasku i zuzla), nie bedziemy klasc parkietu, gdyz po prostu szkoda... A tak jak sie panele juz zjada doszczetnie, to nire bedzie szkoda ich wyrzucic i miec akichkolwiek oporow za 30 zlociszków. Parkiet u gory mamy sosnowy w sypialni, a w pokojach dzieci w komunikacyujnym brzozowy. I jest super.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Radzę panele, bo ładne, trwałe i bez stresów związanych z utrzymaniem, wycieraniem się itp. W domu otwartym na ogród lepiej sprawdzą się panele. A nawet jeśli zniszczą się w takim samym czasie jak drewno to o 2/3 taniej.Koty z kurzu - nie widzę problemu - trzeba odkurzać co 3-4 dni, ale to chyba norma w każdym domu. U mnie w sypialniach też będą panele. W pozostałych pomieszczeniach - kafle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiliśmy i zapłaciliśmy już za parkiet dębowy z okolic Sieniawy(I gatunek cena 50 zł/mkw musiałabym sprawdzić). Mamy też namiary na parkieciarza z tych samych okolic (ułożenie, lakierowanie, polerowanie bez materiałów 20 zł/mkw). Widzieliśmy w paru domach ten parkiet ułożony przez tego parkieciarza, efekt jak na moje oko pozytywny. Parkiet ten będziemy kładli w salonie i pokoju na dole (razem jakieś 50 mkw). Na górze położymy wykładziny. Jeżeli nie chcesz wykłądzin, to na górze można położyć panele, żeby trochę zaoszczędzić.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos wykombinowalismy pieniazki na parkiet i mamy go juz w domu. Parkieciarz przyszedl , sprawdzil podlogi i mimo tego ,ze w domu juz grzejemy od jakiegos miesiaca to kazal jeszcze poczekac do lutego... A dodam,ze dom stanał W 2002 roku,wiec mielismy troche czasu, aby sciana i podloga byla w miare osuszona. Owszem jakims wyjsciem bylyby panele , a po jakims czasie parkiet,ale nie sadze aby chociazby taki parkiet mial atrakcyjna cene np. za 3 lata ( wiec to tez trzeba wziac pod uwage) i druga sprawa to ten powtorzony balagan... juz bym tego raczej nie zniosla.Pozdrawiam

P.S.

Do Damiana: my tez mielismy na oku pewna dzialke w Zabierzowie,ale ta gmina byla dla nas bardzo nie mila i nic sie nie dalo tam zalatwic , trzeba byloby czekac na nowy plan zagospodarowania przestrzennego ...bagatelka 3 lata! Bylibysmy wtedy sasiadami. A Wy gdzie dokladnie jestescie ? My mielismy dzialke niedaleko Gellwe.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie i przekonajcie nas,ze jednak warto mimo wszystko polozyc ten parkiet i miec go na lata niz klasc panele.

 

Moim zdaniem - ani jedno, ani drugie.

 

Mam panele i po pół roku mieszkania w domu mam już serdecznie dość codziennego zamiatania i mycia podłóg. Niestety do domu znosi się na butach wszystko, głównie brud i piasek sprzed budynku i z ogrodu. W miejscach newralgicznych komunikacyjnie (np. w przedpokoju) nawet sprzątanie 2 razy dziennie nie daje satysfakcjonujących efektów. Fakt, że przy moim zwierzyńcu (psach i kotach) tego brudu i piasku nanosi się więcej, niż w "normalnym" domu, ale tak, czy siak - na gładkich powierzchniach widać każdy odcisk, smugę, kłaczek sierści, czy plamę oraz wyczuwa pod stopą każde ziarenko piasku. Docelowo wszędzie planuję wykładziny, pokrywające całą powierzchnię podłóg - tylko po co mi były w takim razie te panele ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ułożyłem panele.Na dole w salonie i jadalni połączyłem łukiem z płytkami w przedpokoju, efekt jest fantastyczny. Na poddaszu również ułożyłem panele. Zrobiłem to sam, z czego jestem dumny.To najtańsza i ładna podłoga. Listwy też założe sam. Jedynie schody na poddasze zrobi mi fachmen z drzewa dębowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u znajomych którzy deski mają tylko w sypialniach, a w całej strefie dziennej płytki (bez podłogówki) - kuchnia, korytarz, jadalnia, salon - REWELACJA. Wygląda bardzo OK, wcale nie daje wrażenia zimna, i bardzo praktyczne - tańczyło 12 osób, kobiety w szpilkach, parę kieliszków się stłukło, troche się nabrudziło - jak to na imprezie. Zero stresu. I o to właśnie chodzi. Wydaję ciężko zarobione pieniądze po to żeby się cieszyć życiem a nie ze szmatą i miotłą w rękach biegać i ścierać, stresując siebie, dzieci i gości. Dom ma być do mieszkania a nie podziwiania.

GOspodarz tego domu żałuje że nie zrobił podłogówki u siebie (na dole u mamy jest podłogówka w całości - salon, sypialnie, wszędzie - pod płytkami, parkietem deskami ...) i jest ciepło, cieplej niż u niego na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym te deski zobaczyć po pięciu latach przy dwójce dziedi,psie i gruntowej drodze...

A ogrzewanie podłogowe mam i nigdy z niego nie zrezygnuję.

Nie przesadzaj, ja mam akację olejowana i wyglada po co prawda1,5 roku dopiero, ale rewelacyjnie,'zajeżdzaja" ja 2 dzieciowe szkodniki i 3 koty :p Kolega ma ogrzewanie podłogowe i parkiet Merbau i tez jest Oki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie zastanawiam ostro co by tu zrobic ......

chce dosc tanio ....

mysle o panelach - tanio, mozna samemu ukladac

w drodze dziecko a wiec jak ma poniszczyc to niech sobie niszczy

 

a cos ekstra zrobie jak bede po 40 ....

na razie lubie co chwile zmieniac wystroj i zal by mi bylo parkiet zrywac albo wyrywac drogie kafle ":-)

 

takie mam (na chwile obecna) przemyslenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor tego tematu przypominam że chodzi o podłogę na ogrzewaniu podłogowym. Gratuluje tym , którzy nie zajarzyli. Już słyszałem od niektórych, że panele na podłogówce sie nie sprawdzają a co dopiero parkiet. Czytajcie pierwszy post-Pozdrawiam

 

to trzeba zmienic temat!!!!!

w ktorym nic nie ma na temat ogrzewania tylko pytanie co w salonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor tego tematu przypominam że chodzi o podłogę na ogrzewaniu podłogowym. Gratuluje tym , którzy nie zajarzyli. Już słyszałem od niektórych, że panele na podłogówce sie nie sprawdzają a co dopiero parkiet. Czytajcie pierwszy post-Pozdrawiam

Moi znajomi maja drewno egzotyczne w saloni i podłogówke, sprawdza sie super .Mysle, ze Twoja wiadomosc zabarwiona ironia jest co najmniej nie na miejscu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...