Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym wykończyć podłogę - dyskusja, co lepsze:: płytki, parkiet, panele, wykładzina?


zibicwikla

Jaka podłoga?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka podłoga?

    • Parkiet
    • Panele drewniane (warstwowe)
    • Panele laminowane
    • Płytki/terakota/gres
    • wykładzina
    • żywica/beton
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 764
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Poczytałam sobie kilka wątków "o wyższości jednego nad drugim" w związku z tym iż rozważam deskę barlinecką i chciałam poznać parę opinii. Przy okazji rzuciło mi się w oczy, że parkiet na forum to jakaś 'elyta' :D - wszystko jest cacy z wyjątkiem ceny. Hm, ciekawe, bo ja mam zgoła odmienne życiowe doświadczenie. Parkiet jest dębowy, sechł 5 lat nim został położony. Kładziony był bardzo ściśle z wyjatkiem odp. szczeliny przy ścianach, następnie jeszcze szpachlowany klejem z wiórami, by wypełnić niektóre niedoskonałości, na to pokost i dwie warstwy lakieru. Wyglądało cudnie! Ale to już czas przeszły. Najpierw zaczęło się zsychać, w tej chwili w niektórych miejscach są kilkumilimetrowe szczeliny! Mówią, że dąb to twarde drzewo - cóż ja nie zauważyłam np. spadła latarka plastikowa i wyrobiła piękne wyżłobienie. Tych wyżłobień jest masa - wystarczy że coś upadnie i to wcale nie musi być popiersie Lenina :D waga do latereczki wzwyż. Zastanawia mnie jak niektórzy na forum się cieszą, że będą mieli dąb, bo dziecko, pies, łazi się w butach...

Podsumowująć- po roku parkiet wyglądał paskudnie a teraz to już lepiej nie mówić! Jak dla mnie NIGDY WIĘCEJ PARKIETU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy plytki o takim samym wzorze w calym domu (oprocz lazienek)

plytki maja za zadanie imitowac parkiet drewniany :D do tego wszystkie drzwi i parapety sa w korespondujacym kolorze (buk), ogrzewania podlogowego nie mamy, bo u nas nie ma odwaznych do chodzenia na boso (mamy krnabrne pieski ktore energie zyciowa poswiecaja na chowaniu po katach swoich przysmakow, a skoro male pieski to i male kosteczki, a jak ktos na to nadepnie.... :o )

 

dywany z poprzedniego mieszkania karnie leza pozwijane, bo ja sobie po prostu nie wyobrazam zebym musiala znowu sie meczyc z naszym okropnym odkurzaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny argument - temperatura rzadko się zmienia z -40 na + 40 więc po co podłogówka ma reagować z prędkością światła na zmiany temperatury :o

Trochę dziwne te argumenty.

 

Mnie to tez zaskoczylo bo nie chcialem miec grzejniczkow, ale "wpadka" znajomych zmienila moje plany.

Pogodowka to tylko temperaturowka, a gdy na zewnatrz jest wilgotno to to Twoj komfort cieplny jest nizszy, a deszcze pojawiaja sie nagle i nagle przestaja padac i przy pewnej temp. szybko wszystko wraca do normy.

Podlogowe wedlug mnie jest OK tylko ta pogodowka to okreslenie na wyrost- ja tez nad tym ubolewam ze za te 1200 zl nie jest to cos wiecej.

 

Dla jasnosci tez montuje podlogowke, "pogodowke" ale i niestety grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parkiet zdecydowanie w salonie

 

Tak też myślałem...ale myślę nadal...i liczę...

A widziałem też podłogi w gresie polerowanym...zależy kto co lubi, wiem. Ale na mnie to też zrobiło wrażenie....a dodatkowo mam mało dobrych miejsc w salonie na grzejnik...więc to (gres) rozwiązał by sprawę...(podłogówka).

 

Ale ciekawi mnie też drugi wątek w tej sprawie...

Sugerujecie, że "pogodówka" dobrze funkcjonuje przy budynku ogrzewanym samą podłogówką a trochę gorzej jeśli są tam też grzejniki??

Na czym polega ten ból??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wspólny mianownik ma drewno i dobrze zrobiona pdłogówka?

Są takie technologie, które to łączą. Dużo racji mają ci, którzy piszą o konieczności częstej renowacji powierzchni drewnianych. Może jednak to wynika z braku znajomości historii budownictwa? A jakby tak cienkie surowe drewno konserwowane dobrze preperatami woskowymi ?(pszczelimi). Trochę kłopotliwe to jest, ale sprawdzało się w pałacach, na salach balowych a to były BALE! Trzeba by jakiego znajomego pasiecznika, albo pojeździć trochę. Wypić jaką flachę mocniejszą mniej i dolać ją do wosku zdobytego. Potrzeć , wyfroterować i zapuścić tę podłogówkę! A jaki specyficzny aromat! Podłogówka nie powinna przekraczać 25-28 stopni na powierzchni podłogi. W czym tu poczciwe drewno przeszkadza?

Pozdrawiam Adam M.

 

Ból jest! Nogi bolą i trochę kieszeń zanim się poprawnie wyreguluje i dopasuje grzejniki do podłogówki. Straty też są większe, bo kaloryfer musi mieć wyższe zasilanie, a to większy gradient. (to o kilka postów w górę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie podejmuję ryzyko i zdecyduję się na drewno w salonie. Nawet kosztem braku ogrzewania podłogowego. Już kiedyś czyściłam jasne fugi przy jasnych kaflach przy wyjściu z tarasu i uwierzcie mi - wątpliwa przyjemność. No bo przecież nie położę sobie ciemnych kafli w salonie. Jakoś nie mam przekonania do kafli w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski z pieknego dębu moja miłość :-) Na trakcie komunikacyjnym dobrze zgrana terakota (w hallu i kuchni to samo. Zamiast terakoty marzy mi się kamień, ale to chyba jeszcze nie w tym domu :evil:

Pod terakotą podłogówka

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jestem w tej mniejszości - zdecydowałam się na terakotę. Jestem więcej niż zadowolona. Mam dwa psy i kota, dom jest parterowy. Psy wchodzą i wychodzą, ja także często bywam w ogrodzie, często pali się także w kominku - terakota przy takim zestawie to idealne rozwiązanie. Łatwo się ją pielęgnuje, nie niszczy się i wygląda naprawdę przyjemnie. Jest w ciepłym brązowym kolorze (taka przecierana, postarzana), nie jest idealnie gładka (żeby nie była śliska) a dzięki płynącym krawędziom i szerokim fugom idealnie pasuje do ogólnego wystroju wnętrza. Korzystam z tego rozwiązania od 6 miesięcy i w porównaniu z drewnem, które miałam wcześniej mieszkajac w bloku, to po prostu niebo a ziemia. IMHO wybór materiału na podłogę powinien być dokonywany w oparciu o styl życia, jaki się prowadzi. Było mi naprawdę trudno podjąć taką decyzję bo kocham drewno na podłodze a obecny rynek wprost kusi ogromną ofertą. Ale cieszcze się, że tym razem postawiłam rozsądek przed sercem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...