Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kanały rekuperacji wewnątrz stropu teriva.


Recommended Posts

Nie wiem czy przemyślałeś to co napisałeś - i czy wiesz jaką budowę ma taki strop - od spodu fakt ścianka jest cienka i mógłby być dostęp do kanału, ale tylko do żebra rozdzielającego, a bardzo często do ściany pomieszczenia tam gdzie kończy się belka takiego stropu.

Po drugie dochodzi jeszcze sama budowa pustaka stropowego - ilości komór i ich pola przekroju - jeśli są dwie lub trzy jeszcze się zmieści , jeśli cztery i więcej -raczej niemożliwe.

Nawet jeśli znasz rozmieszczenie pustaków to musiałbyś mieć wyjątkowe szczęście by tworzyły kanały w kierunku odpowiadającym (pomieszczenia bardzo często mają różny kierunek przebiegu kanałów pustaków.- wynikający z zastosowanych długości belek czyli rozpiętości ścian pomieszczeń)

Przyznam się, że widziałem raz prowadzenie takich przewodów na etapie budowy - układania stropu. W przypadku już istniejącego tej średnicy wprowadzanych elementów bym się nie podjął bo nie byłoby to efektywne, a samo przedsięwzięcie bardzo skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam zaprojektowane 10cm styro na stropie parteru. Kanały 75mm, cienkie styro na to i posadzka z miksokreta. Taka jest u mnie koncepcja. Są jakieś minusy takiego rozwiązania? nad skrzynkami posadzkę mocno zazbroję kratownicą i liczę na to, że to "zagra". Od początku tak projektowałem dom, aby uniknąć podwieszanych sufitów na parterze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...