Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wymiana grzejnika żeberkowego na grzejnik dekoracyjny


luk1977

Recommended Posts

Szanowni Forumowicze

 

Remontuję aktualnie mieszkanie w czteropiętrowej kamienicy. W jednym z pokoi zamontowany jest chyba "od zawsze" grzejnik żeberkowy, 10 żeberek o wysokości 90 cm. Na podstawie znalezionych w necie informacji szacuję moc 230W na jedno żeberko. Grzejnik sam w sobie grzeje dobrze, ale prezentuje się słabo, zawsze był zabudowany i to powodowało kłopot aranżacyjny. Obecnie chciałbym go wymienić na coś innego, w oko wpadły mi grzejniki dekoracyjne, pionowe, o szerokości w zakresie 40-60 cm i wysokości 160-180 cm. Nie będę się wdawać w szczegóły o jaki konkretnie model chodzi, oglądałem te dostępne w popularnych marketach budowlanych, szukałem także w sieci, coś się znajdzie. Mam pytanie o to, czy biorąc pod uwagę, że w mieszkaniu mam już zmienione okna (wcześniej wiuchał momentami wiatr), a dodatkowo montuję klimatyzator z funkcją ogrzewania, powinienem szukać grzejnika o mocy podobnej jak ten obecny żeberkowy (ok. 2,3 kW) czy może być coś słabszego (widziałem ładne modele po ok. 1,7 - 1,9 kW). Kaloryfer nie będzie też zabudowany co dodatkowo powinni wpłynąć na jego wydajność. Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...