Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybór pieca na ekogroszek


dedert

Recommended Posts

Benzyna może kosztować ale nie powiedziane że będzie.

Co do smogu to jestem zdania że samochody więcej go wytwarzają aniżeli kotły na paliwo stałe ale całą złą reputacje im przypisuje się dzięki między innemu nieumiejętnemu paleniu.

 

Brednie piszesz. latem nie ma smogu. Kiedyś mieszkałem na w pewnej dzielnicy gdzie najczystsze powietrze było w okolicy autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalator mówi mi że ogólnie nie ma co przeinwestowywać w nowoczesne źródła - kocioł gazowy i jest po sprawie jeśli chodzi o ciepło no może plus kominek

również na gaz sobie chwali że oba urządzenia są wystarczające -chociaż tak sobie myslę że oba zasilane tym samym paliwem tj gazem

ale on mówił mi że można jakieś butle podpinać jak jest np. awaria sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
a czy brałeś pod uwagę pompę powietrzną ciepła ?

jest to i nowe rozwiązanie ale i dobre

idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie w przyszłosci kotła gazowego

warte przemyślenia

 

jestem laikiem, ale czy ma sens montować i kocioł gazowy i pompę ?

O ile sama pompa może nie dać rady przy niższych temperaturach (wiem tylko ze słyszenia) o tyle kocioł gazowy chyba sobie radzi - po co więc 2 takie źródła ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacalne będzie ale tak trochę na opak bo trzeba wybulić sporo kasy aby potem było tanio , młodemu to może się opłacać a staremu prykowi po 60-już nie za bardzo bo prędzej wykopyrci niż coś zyska , takie to są wybory , tańsze to powinno być i tyle ale spartolili ceny tymi dopłatami , nie byłoby wtedy dopłat to dziś prawdopodobnie o połowę taniej by szło to założyć , e tam sam sobie założę ze 2kw podłączę pod sieć ale bez magazynu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacalne będzie ale tak trochę na opak bo trzeba wybulić sporo kasy aby potem było tanio , młodemu to może się opłacać a staremu prykowi po 60-już nie za bardzo bo prędzej wykopyrci niż coś zyska , takie to są wybory , tańsze to powinno być i tyle ale spartolili ceny tymi dopłatami , nie byłoby wtedy dopłat to dziś prawdopodobnie o połowę taniej by szło to założyć , e tam sam sobie założę ze 2kw podłączę pod sieć ale bez magazynu.

 

W sumie nie można się nie zgodzić...to inwestycja, która wymaga sporych nakładów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...