Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Balkon-zaprawa wyrównująca.


Zig_Zag

Recommended Posts

Zerwałem płytki na balkonie 2.5mx1.7m, zrobiłem nowy okap ze stali nierdzewnej uzupełniłem 1/5 posadzki, która praktycznie odpadła ( zbrojona wylewka 15 cm grubości ) i przymierzałem się do zlecenia położenia płytek. Niestety moje panie ;) zrezygnowały z płytek, które co kilka lat trzeba wymieniać, naprawiać itd. na rzecz deski kompozytowej ale w formie składanych kwadratów 30x30cm. Nie klasyczne długie deski które trzeba montować trwale do podłoża.

padło na kwadraty 30x30, bo będzie możliwość ich uniesienia posprzątania, zamiatania itd.

 

Jak wykończyć posadzkę pod te deski/kwadraty?, planowałem wcześniej, że glazurnik zrobi wylewkę poziomującą lub wyrównującą i na to pójdą płytki. Czy są zaprawy wyrównujące o grubości 1-1,5cm ale takie które mogą stanowić ostatnią warstwę i zabezpieczyć je hydroizolacją zewnętrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą zaprawę wyrównującą byś polecił?, czy nie ma to większego znaczenia?, w hurtowni sprzedawca przestrzegł mnie, że farby do betonu są stosowane do wewnątrz np. garaże a jeżeli na zewnątrz to w momencie przejścia wody do środka nie odparuje ona do góry, bo farba jej "nie przepuści" i potem puchnie/pęcherze. Znajomy budowlaniec twierdzi, że przed położeniem tak cienkiej warstwy wyrównującej jako ostatecznej polecałby przed warstwą wyrównującą przesmarowć całe podłoże 2-krotnie gruntem zewnętrznym/żółtym i na to cienko dobry klej do płytek a na koniec warstwa wyrównująca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baumit preciso, a to co twierdzi budowlaniec to owszem zwiększysz tym czepność powierzchni, tak samo jak gruntem. Po prostu bardziej się przylepi tym bardziej ze będzie to cienka warstwa.

 

Odnośnie farby do zabezpieczenia powierzchni - jest to dobra sprawa bo zabezpiecza samą powierzchnię wylewki przed wnikaniem wilgoci, a jeśli ktoś robi warstwę z "farby olejnej" na betonie to zgodzę się , że potrafi "odparzyć" się od wilgoci.

 

Ażurowość Twoich "kwadratów" sprawi, że wszystko przeschnie gdy wilgoć się tam pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że ma związać , nie wyschnąć więc warto jest przykryć folią by nie narażać na bezpośrednie działanie Słońca i tak wysokiej temperatury.

Wow ..., o tym nie pomyślałem :( do tej pory wylewkę podlewałem codziennie 2 razy wodą, jak uważasz po przykryciu folią i podlewaniu po ilu dniach zwiąże, aby za wcześnie nie malować betondurem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ona zwiąże w 12h...ale warto by ją po pielęgnować i tak jak piszesz woda , pędzel i zwilżyć, a przed gwałtownym parowaniem przykryć folia malarską wtedy wylewka będzie mocna i nie popęka.

Wiem , że "taki mamy klimat" ale schnie w takiej temperaturze błyskawicznie i trzeba temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie stosować. Jak wyschnie odpylić i wg przepisu pomalować i jak pierwsza warstwa nie doschnie pomalować raz jeszcze . Pozostawić do całkowitego wyschnięcia . Ułożyć panele. i cieszyć się z eksploatacji.

Można po pomalowaniu sprawdzić spadek i jak spływa woda. Gdyby były problemy to można, napiszę można wykonać nacięcia co 40-50cm wzdłuż spadku szlifierką kontową na głębokość 2mm odpylić i pomalować - rowki będą ukierunkowywać spływ wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...