Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy trzymacie psy w domu?


kadra

czy trzymacie swoje psiaki w domu?  

248 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy trzymacie swoje psiaki w domu?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 266
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale muszę dodać, że zdjęcia są nieco archiwalne, od jakiegoś miesiąca zabraniam psom wchodzić na łóżko 8) Tylko one udają, że nie wiedzą o co lotto :lol: :lol: :lol:

 

mojej suki ulubioną zabawą jest "złaź z pościeli" :-)

po komendzie złazi aby sekunde potem znów wskoczyć i merdać ogonem do następnej komendy :-)

drugą jej zabawą jest zabawa z dziećmi po powrocie ze szkoły - wykonuje wszystko natychmiast - bo wie, ze dostanie kartonik mleka - mleko zjada razem z kartonikiem (mleko w kartoniku dzieci dostają w szkole, ale moje za nim nie przepadają - wola prosto od krowy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia owczarek podhalański nie jest psem pokojowym. Nasza psica całe dnie spędza na dworze. W nocy ze względu na swoją czujność i szczekliwość śpi na posłaniu w wiatrołapie. Dbamy o dobry sen naszych sympatycznych sąsiadów :lol:

Pamiętam jak chyba 4 lata temu zasypał nas śnieg a mróz dochodził do - 20 stopni wyjrzałam w nocy przez okno a podhalanka zwinęta w kłębek spała na śniegu na tarasie ( mimo że ma do dyspozycji ocieploną duużą budę z całą masą słomy ).

Jestem zdania że pies przystosowany do przebywaniu na podwórku lepiej się tam czuje niż w przegrzanym jak na jego potrzeby domu. Oczywiście nie wystawiłabym na zewnątrz psa o krótkiej sierści. No i pies na łańcuchu to porażka. Jeśli ktoś chce mieć psa i uwiązać go to powinien sobie odpuścić. Jeżeli psa trzeba zamknąć to kojec odpowiedniej wielkości jest OK ale nie łańcuch. Na wsiach często widzi się psy uwiązane przez całe życie do budy na 1,5 m łańcuchu - szkoda zwierzaków.

 

Nie lubię zwierzaków w łóżku to moje miejsce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania że pies przystosowany do przebywaniu na podwórku lepiej się tam czuje niż w przegrzanym jak na jego potrzeby domu.

Moje psy mają sporo futra, ale i tak wolą spać w domu, tym bardziej, że specjalnie dla nich nie przegrzewamy domu, na noc ustawiamy 14 - 15 stopni.

A dla nas to i zdrowiej... i mimo podeszłego wieku mało mam zmarszczek :lol: :lol: :lol: Zimno konserwuje 8)

 

AmberWind, różnie to bywa z tym spaniem, zawsze któreś łaskawie ustąpi miejsca... dodam, że mam jeszcze czwartego psa no i dwa koty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania że pies przystosowany do przebywaniu na podwórku lepiej się tam czuje niż w przegrzanym jak na jego potrzeby domu.

Moje psy mają sporo futra, ale i tak wolą spać w domu, tym bardziej, że specjalnie dla nich nie przegrzewamy domu, na noc ustawiamy 14 - 15 stopni.

A dla nas to i zdrowiej... i mimo podeszłego wieku mało mam zmarszczek :lol: :lol: :lol: Zimno konserwuje 8)

 

Jestem typowym zmarźluchem i lubię ciepło; w nocy mamy 17 stopni ale w dzień 22 - 23 i tego już moja psica nie trawi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,że w domu i to pod kołderką !

Kto mówi,że pies śmierdzi ?

Każdy śmierdzi jak się nie myje. Psa trzeba szczotkować,po spacerze umyć nóżki/jak kto woli łapki/,co jakiś czas szamponem całego wykąpać.Nie ma takiej opcji,żeby pies śmierdział.

Nie wyobrażam sobie,żeby to moje szczęście /tak nazywam moją sunię/ mieszkało gdzieś na dworze.Ona jest ze schroniska,więc już limit brudu,zimna,głodu i kontaktu ze złymi ludźmi wyczerpała raz na zawsze!!!!!!!!

Teraz mieszka jak "księżniczka",bo na to zasługuje.Pies z natury jest czysty,a Ona wyjątkowo ,lubi również ciepełko dlatego śpi pod kołderką lub wygrzewa się przy kominku.Jak pada deszcz to ją wynosimy na rękach pod drzewko,żeby nie zmokła.Zresztą Ona nie znosi deszczu tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, to ja też się przyłaczę do grona "przesadnie rozpieszczających psiory" :lol:

też mam małego szczekacza - ze schroniska zabrałam go jak był szczeniaczkiem i teraz jest ukochanym przyjacielem rodziny... oczywiście będzie mieszkał z nami w domu... zamierzam wziąć jeszcze jednego psioka tylko dużego i kota- i oczywiście również będą mieszkały ze mną w domu :D .... już niebawem :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje "dziewczyny" też upatrzyły sobie do spania sypialnię....no bo gdzie indziej można się tak wychrapać :wink: :wink: :wink: ??

 

http://images34.fotosik.pl/125/cca3dbaeaa4dab6c.jpg

 

 

Ale namiętnie okupują też inne kanapy ... ale kto by im na to nie pozwolił ....

 

 

http://images26.fotosik.pl/149/e64ffb06dc659c94.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeoAureus, jakie cudeńka - piękne psy :D

 

Ja mam dwa - wielorasowiec :wink: (jakieś 45 kg) i bernardyn (jakieś 80, w porywach nawet do 100 kg), w sumie łażą sobie po luzem posesji - są kojce ale jakoś mało używane :wink: . No, ale w stanach zagrożenia czyt. burza, śmieciarka itd. ładują się sunksy do domu nawet oknami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Mój piesek - hovek nie lubi domu - spi na dworzu, tylko w czasie deszczu w budzie, a jak spadnie śnieg, to śpi na śniegu i potrafi go całego przysypać, ale mu to nie przeszkadza. Raz chciał się siłą zapakować do domu - w czasie burzy otworzyłem nieopacznie drzwi i znalazłem się na psie który usiłował wejść razem ze mną (chciał mi się wcisnąć pomiędzy nogami, a że ja jestem niski - to pojechałem jak na koniu :lol: ). Pozdrawiam miłośników hovków. pug.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Psy zawsze były u nas w domu, latem spedzają cały dzień na dworze, zimą przebywają więcej w domu, nocą zawsze śpią w domu najlepiej w pokoju z właścicielami.

Wszystko zależy od rasy i charakteru psa ale większość psów woli być z właścicielami ponieważ są to zwierzęta stadne, my mamy sznaucera, a to jest wyjątkowo towarzyska rasa, odrzucone i nieakceptowane cierpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A ja pochwalę się, jaki mój Fiduś jest mądry :D ... od 2 tygodni (odkąd mieszkamy) spał w naszej sypialni na podłodze (na łóżku nie lubi- za gorąco mu :lol: ) ,a dziś pierwszą noc spała w domu nasza córka 7-latnia (wróciła z wakacji) ... i norrrmalnie całą noc Fiduś spał w jej pokoju i pilnował mi dziecka :o :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...