Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZABUDOW ZAGRODOWA


meserchmit

Recommended Posts

Dzień dobry Państwu!

Pytanie będzie oczywiście o zabudowę zagrodową ponieważ kupiliśmy z żoną działkę rolniczą o pow. 2.65 ha w woj pomorskim. Trochę już na temat zabudowy na danym terenie wiem tzn. czysto teoretycznie i właśnie chciałbym się dowiedzieć gdzie się najpierw skierować w UG po to aby sie dowiedzieć co dalej z moim polem. I czy są z tym związane jakieś koszty? i czy już można np. zajść do ZE i zapytać się czy jest możliwość podłąćzenia prądu (do sasiada mam 150m a do najbliższej lini energetycznej 200-250)? :lol:

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba najpierw z gminy dostać warunki zabudowy (bezpłatnie). Jeśli nie ma planu zagospodarowania przestrzennego to może być kłopot, bo areał jest chyba mniejszy niż średnia w gminie i trzeba się będzie podpierać tym, że sąsiednia działka jest zabudowana. W każdym razie należy udać się najpierw do gminy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Jak powiedział am00 trzeba najpierw do Gminy :o I pytanie - czy jest ważny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla terenu, na którym zlokalizowana jest Twoja działka. Jeżeli jest ważny MPZP, nie musisz występować o warunki zabudowy. Musisz za to sprawdzić co w tym planie zapisano; czy w ogóle można tam budować cokolwiek. :o Warto w tym wypadku (ważnego MPZP) wystąpić o wypis i wyrys z MPZP; to kosztuje. W różnych gminach cena też jest różna; zależna jest od ustaleń podjętych przez Radę Gminy. :o Ten wypis przydaje się przy projektowaniu i zatwierdzaniu projektu :o Nie warto na tym oszczędzać. Koszt w różnych gminach od 25 - 100 zł. :o II - Jeżeli nie ma ważnego MPZP, to gorzej - pod względem czasowym - ponieważ trzeba wystąpić o ustalenie warunków zabudowy - w Twoim przypadku ( działki rolnej) dla zabudowy zagrodowej. :o Powinno być bez większego problemu, skoro niedaleko masz sąsiada. Niestety wydawanie warunków zabudowy trochę trwa - od 2,5 do 12 miesięcy. Gmina może, zgodnie z Ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zawiesić postępowanie w sprawie wydania WZ na 12 miesięcy, jeżeli Rada Gminy podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia MPZP (poczytaj FORUM). :o we WNIOSKU O USTALENIE WARUNKÓW ZABUDOWY (WZ) warto zapisać cały koncert żczeń; :o na wszelki wypadek, :o w tym a) budynek jednorodzinny w zabudowie zagrodowej, b) zabudowania gospodarcze, c) infrastrukturę techniczną, tj. przyłącza, studnię, szambo, przydomową oczyszczalnię ścieków - bo jeszcze nie wiesz co Ci się z tego może przydać - a przy zatwierdzaniu projektu budowlanego nie musisz projektować wszystkiego co masz zapisane w decyzji o warunkach zabudowy. :o Do Zakładów Energetycznych i do Wodociągów trzeba wystąpić o ustalenie technicznych warunków przyłączenia (TWP) - najlepiej już teraz (niektóre Gminy żądają TWP przy wydawaniu WZ). TWP będzie też potrzebne do projektu. :o Przy występowaniu o warunki zabudowy i TWP trzeba mieć, z Powiatowej Geodezji, mapę do celów opiniodawczych - ok. 25 - 60zł (różnie w różnych rejonach). :o Przy wniosku o TWP żądają przeważnie kopii aktu notarialnego - jeżeli nie ma jeszcze decyzji o warunkach zabudowy. :o Wniosek o ustalenie TWP jest płatny - też różnie w zależności od rejonu - od 25 - 160 zł. :o Na razie nie musisz martwić się wielkością areału. Zabudowa zagrodowa może mieć miejsce także w przypadku posiadania areału mniejszego niż średnia powierzchnia gospodarstwa w Gminie. :o To na początek tyle - żeby nie przestraszyć - :o :wink: Pozdrawiam :) [/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...