Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewaniew elektryczne


aleksa77

Recommended Posts

Dzień dobry.

Chciałabym się Was poradzić o wybór ogrzewania elektrycznego w mieszkaniu w kamienicy, obecnie jest tam piec kaflowy. Na początku chciałam podłogówkę, ale strop jest drewniany i muszę zrobić ślepą podłogę z płyt osb, wiec to rozwiązanie raczej odpada :/ Obecnie zastanawiam się nad kotłem elektrycznym firmy Kospel, ale biorę też pod uwagę grzejniki radiacyjne. Może ktoś z Was ma inne propozycje, gdzie koszt eksploatacji nie zrujnuje mnie finansowo? ;)

Mieszkanie jest środkowe na 1 piętrze, 27m2, budynek nieocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Chciałabym się Was poradzić o wybór ogrzewania elektrycznego w mieszkaniu w kamienicy, obecnie jest tam piec kaflowy. Na początku chciałam podłogówkę, ale strop jest drewniany i muszę zrobić ślepą podłogę z płyt osb, wiec to rozwiązanie raczej odpada :/ Obecnie zastanawiam się nad kotłem elektrycznym firmy Kospel, ale biorę też pod uwagę grzejniki radiacyjne. Może ktoś z Was ma inne propozycje, gdzie koszt eksploatacji nie zrujnuje mnie finansowo? ;)

Mieszkanie jest środkowe na 1 piętrze, 27m2, budynek nieocieplony.

 

O ile dostaniesz zgodę na montaż to najtaniej w użytkowaniu wyjdzie klima, 2.5kw starczy,

Jeśli nie pomyśl nad foliami grzewczymi (ciepła podłoga) lub farelkami. Różnica w cenie w stosunku do zestawu piec+grzejniki będzie znaczna, koszty ogrzewania te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry,

 

Sposób dostępnych form ogrzewania elektrycznego warte rozważenia będzie dla takiego mieszkania będzie ogrzewanie powietrzne czyli nic innego tylko klimatyzator, który z pewnością poradzi sobie nawet w największe mrozy.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie kotła elektrycznego z tradycyjnymi grzejnikami.

Rozwiązania te możliwe są do zastosowania z urządzeniami marki Bosch, a szczegóły znajdzie Pani na poniższej stronie:

https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/ocs/budynki-mieszkalne/produkty-1221542-c/

 

Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością rozwieje Pana wątpliwości i pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/autoryzowani-partnerzy/dealersearch/

 

Pozdrawiam

----------------------------------

Konsultant Bosch Termotechnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...