Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

to już schyłek węgla?


Witar41

Recommended Posts

Za kościołem nie jestem ale demonizować zaczynasz i kłamać, bo kościół ma swoje zasługi

 

Ma zasługi... w trzech rozbiorach Polski. Kiedyś Polska byłą potęgą w Europie.... rządzona przez ewangelików! Odtąd, kiedy Watykan przejął władzę, mamy taką, a nie inną Polskę do dziś

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem wielkopolaninem.
Oooo i to jest dobra informacja – tak czułem, że dostęp masz do drewna jak i dobrą informacją jest to też, że mając czas - w słusznej sprawie go poświęcasz a nie wrzeszczysz jaki to nieszczęśliwy jesteś lub jakie to nieszczęście Ci spotkało, że w dobie czyste powietrze między innymi gaz i prąd podrożał.

To PV dużo poszło do góry – tak pod kątem za części jak i za robociznę – ile gwarancji Ci dają i na co - zwrot z jakiej puli masz dostać – 5000 czy 15000 zł i jak sądzisz ile Ci z tego zwrócą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zasługi... w trzech rozbiorach Polski. Kiedyś Polska byłą potęgą w Europie.... rządzona przez ewangelików!

Rozwiniesz to jakoś, bo cholera wie o co Ci w tym chodzi, że co - w tym czasie co do rozbiorów doszło, to ewangelicy u nas rządzili czy że ewangelikami byli ci co rozbiory przeprowadzali.

Aaaa jeśli o rozbiory chodzi, to Ciebie inaczej o tym uczyli niż mnie, bo mnie się to jakoś tak kojarzy, że sami sobie taki los żeśmy stworzyli - prawie tak jak jest teraz z UE - jeszcze trochę to się do nich modlić zaczniemy, bo nam już nic innego nie pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo i to jest dobra informacja – tak czułem, że dostęp masz do drewna jak i dobrą informacją jest to też, że mając czas - w słusznej sprawie go poświęcasz a nie wrzeszczysz jaki to nieszczęśliwy jesteś lub jakie to nieszczęście Ci spotkało, że w dobie czyste powietrze między innymi gaz i prąd podrożał.

To PV dużo poszło do góry – tak pod kątem za części jak i za robociznę – ile gwarancji Ci dają i na co - zwrot z jakiej puli masz dostać – 5000 czy 15000 zł i jak sądzisz ile Ci z tego zwrócą???

 

Koszt całego zestawu 28000 zł, połowę kwoty przelałem jako przedpłata.

Otrzymałem w zeszłym roku 10 paneli po 450 W i falownik FOX z wraz puszkami elektrycznymi i do tego konstrukcję firmy Corab.

Gwarancja - 25 lat.

Dotacja - 3000 zł

Odliczenie 17% z PIT-u: Od 2800 zł x 17 % = 4760 zł.

28000 zł - 3000 zł - 4760 zł = 20240 zł... tyle płacę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt całego zestawu 28000 zł, połowę kwoty przelałem jako przedpłata.

Otrzymałem w zeszłym roku 10 paneli po 450 W i falownik FOX z wraz puszkami elektrycznymi i do tego konstrukcję firmy Corab.

Dzięki!!!

Gwarancja - 25 lat - znaczy się co, że przez ten czas masz gwarancję na serwis jak i na podzespoły???

Dotacja - Odliczenie - to nie jest tak, że albo jedno albo drugie - jakoś nadążyć za tym nie mogę a miałem przekonanie, że jak z dotacji dostaniesz, to już odliczenie odpada.

28000 zł - 3000 zł - 4760 zł = 20240 zł... tyle płacę! - to jest z kosztami montażu tego???czy raczej montaż jest w to już wliczony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trace kontakt z rynkiem, jeszcze miesiąc temu za ponad 8 kwp miałem ofertę na 30000zł, wycena w aplikacji Corab (Longi,Sofar)........strasznie to pędzi albo takie róznice w różnych częsciach kraju.......

Dwa lata temu robiłem pierwszą instalacje, od podstawy opodatkowania mogłem odliczyć tylko kwotę pozostajacą po odliczeniu wtedy 5 tys z mojego prądu. Myślę żę tutaj dalej nic się nie zmieniło. Drugą instalacje jednak rzeźbię sam.

Edytowane przez Beskidziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!!

Gwarancja - 25 lat - znaczy się co, że przez ten czas masz gwarancję na serwis jak i na podzespoły???

Dotacja - Odliczenie - to nie jest tak, że albo jedno albo drugie - jakoś nadążyć za tym nie mogę a miałem przekonanie, że jak z dotacji dostaniesz, to już odliczenie odpada.

28000 zł - 3000 zł - 4760 zł = 20240 zł... tyle płacę! - to jest z kosztami montażu tego???czy raczej montaż jest w to już wliczony???

 

Tak, montaż jest wliczony, wliczona jest też konstrukcja....

 

Gwarancja - 25 lat - znaczy się co, że przez ten czas masz gwarancję na serwis jak i na podzespoły???

- aż tak dokładnie to nie wiem... nie pytałem o podzespołach. Po tym wszystkim napiszę o gwarancjach, dotacjach i odliczeniach

 

Kwota 20240 z kosztami montażu !

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trace kontakt z rynkiem, jeszcze miesiąc temu za ponad 8 kwp miałem ofertę za 30000zł, wycena w aplikacji Corab(Longi,Sofar)........strasznie to pędzi albo takie róznice w różnych częsciach kraju.......

Dwa lata temu robiłem pierwszą instalacje, od podstawy opodatkowania mogłem odliczyć tylko kwotę pozostajacą po odliczeniu wtedy 5 tys z mojego prądu. Myślę żę tutaj dalej nic się nie zmieniło. Drugą instalacje jednak rzeźbię sam.

 

U mnie Corab 1000 zł. Mam tak rozplanowane w ogródku, że w razie co, mogę drugą instalację zamontować, oczywiście jako prosument po 1 kwietnia

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt całego zestawu 28000 zł, połowę kwoty przelałem jako przedpłata.

Otrzymałem w zeszłym roku 10 paneli po 450 W i falownik FOX z wraz puszkami elektrycznymi i do tego konstrukcję firmy Corab.

Gwarancja - 25 lat.

Dotacja - 3000 zł

Odliczenie 17% z PIT-u: Od 2800 zł x 17 % = 4760 zł.

28000 zł - 3000 zł - 4760 zł = 20240 zł... tyle płacę!

 

17% liczysz od 28.000 zł ale wtedy musisz liczyć dotację 3.000 zł jako dochód 3.000 zł bez kosztów uzyskania dochodu.

Zależy od tego czy dotację dostałeś w tym samym roku w którym zamontowałeś instalację i stosujesz te 17%.

Możesz też od razu od 28.000 zł odliczyć dotację 3.000 zł i od 25.000 zł odliczyć 17%.

 

Efektywnie za instalację kosztującą 28.000zł zapłacisz więc

28.000 - 3.000 - (28.000 - 3.000) x 17% = 20.750 zł

Od dotacji 3.000 zł nie odliczasz 17%.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ps. Za kościołem nie jestem ale demonizować zaczynasz i kłamać, bo kościół ma swoje zasługi w tym, że pod biało-czerwoną stoimy i nad głowami mamy białego w koronie."

 

Czytać umiesz?

A myśleć?

-To poczytaj i przemyśl!

https://historiazakazana.wordpress.com/2013/07/23/kosciol-katolicki-a-rozbiory/

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17% liczysz od 28.000 zł ale wtedy musisz liczyć dotację 3.000 zł jako dochód 3.000 zł bez kosztów uzyskania dochodu.

Zależy od tego czy dotację dostałeś w tym samym roku w którym zamontowałeś instalację i stosujesz te 17%.

Możesz też od razu od 28.000 zł odliczyć dotację 3.000 zł i od 25.000 zł odliczyć 17%.

 

Efektywnie za instalację kosztującą 28.000zł zapłacisz więc

28.000 - 3.000 - (28.000 - 3.000) x 17% = 20.750 zł

Od dotacji 3.000 zł nie odliczasz 17%.

 

Masz rację.. dzięki za sprostowanie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ps. Za kościołem nie jestem ale demonizować zaczynasz i kłamać, bo kościół ma swoje zasługi w tym, że pod biało-czerwoną stoimy i nad głowami mamy białego w koronie."

 

Czytać umiesz?

A myśleć?

-To poczytaj i przemyśl!

https://historiazakazana.wordpress.com/2013/07/23/kosciol-katolicki-a-rozbiory/

 

Adam M.

 

Warto też poczytać o kościele ariańskim...

Potomkiem Arian był między innymi znany w świecie podróżnik Paweł Strzelecki... krewniak mojej bratowej. Pochodzi z nieprawego łoża. Ojcem biologicznym Pawła był hrabia Ignacy Szembek i był zarazem ojcem generała Piotra Szembeka. Szembekowie byli Arianami... pomagali biednym. W necie można poczytać o wszelakich pomocach udzielonych przez Pawła Strzeleckiego. Zawsze stał w obronie słabszych.

Arianie sprowadzili pierwszą jabłoń z Holandii. Utworzyli słynną w całej Europie Uniwersytet Rakowiecki w Rakowie, byli wrogami szlachty i autorami zapisów Konstytucji 3 maja. Amerykanie, Holendrzy, Anglicy podchwycili nauki Arian, toteż Amerykanie pierwsi w świecie uchwalili Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Podchwycenie nauki Arian, nastąpiło dzięki wypędzeniu po Potopie Szwedzkim przez Króla Jana Kazimierza. Byli grożnymi konkurentami KK, toteż przy pomocy jezuitów hiszpańskich zostali wygnani z Polski, chyba ze przeszli na wiarę katolicką. Finansowali zdolnych na Uniwersytecie Rakowieckim, a KK co zrobił dla Polaków? nędza i rozpacz!

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać umiesz? A myśleć?
To może do czasów odsieczy wiedeńskiej się wróćmy lub by tak daleko nie sięgać – z nazistami też na moskali mogliśmy ruszyć a jeśli chodzi o „Solidarność” i ks. Popiełuszkę oraz jemu podobnych, których też kościół się wyrzekł – do rozbioru Ukrainy też mogliśmy się przyłożyć, wszak mieliśmy propozycję by ją z proponującym rozebrać. Tak dla wyjaśnienia film pt. „Kler” też oglądałem.

 

Ani Tobie ani nikomu nic na to nie poradzę, że na bezrybiu rak też ryba a jak trwoga, to do Boga.

 

Po co się w tym dalej babrać – czas i nerwy marnować – ważniejsze sprawy mamy na głowie a jak zauważyłeś chyba - coś na przód dało się popchnąć.

 

Zastanawia mnie to : „Tak jest, bufor tylko pogarsza parametry pracy PC.” i odpowiedź na to : „Co za bzdury!!!”

Kto ma tu rację, bo wychodzi mi na to, że tak Ty jak i on - ma rację – tylko wymiarkować nie mogę na czym ta racja polega??? i po co bufor #190 w tym wszystkim.

Nie wiem jak w Wielkopolsce z antysmogową ale jak by nie było, to i tak ten kocioł pójdzie do kasacji a w tedy tylko PV i PC zostanie - jakoś ogarnąć tego nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies ogrodnika!!!

 

Nooo choć byś się wrażeniami swymi z tego powodu podzielił???

Nooo choć byś o uczuciach swych z tego powodu co rzekł???

Nooo co dzięki temu żeś zyskał???

Nooo i co ci z tego przyszło???

Nooo Cooo???

Aaaa tak - Tooo Cooo – zaś świński ryj w pustym korycie obity – czyż nie ???

 

Przecież mu wyświadczyłem przysługę, za którą podziękował.

A ty kolejny bezsensowny post masz na koncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mu wyświadczyłem przysługę, za którą podziękował. A ty kolejny bezsensowny post masz na koncie
Oooo moje posty się nie martw – bez celu tego nie robię i mam na to uzasadnienie swoje – w uzupełnieniu tego co już ci napisałem – teraz jeszcze to ci dokładam - piszesz jak : https://synonim.net/synonim/matacz i masz czelność w taki sposób przypisywać sobie rzecz w której prawdopodobieństwa brak - nie odpowiadając mi przy tym na zadane ci pytania.

To po co się do mnie odzywasz skoro nie chcesz ze mną gadać – zaś zwady na siłę szukasz czy co??? i że bo niby w twoich postach sens jakiś jest!!! - co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#185 – aś odpłacił pięknym za nadobne – na priv nie pisałeś do niego czy na stronie o zamiarze swoim – jeszcze tyle ci z tego zostało :

Nooo choć byś się wrażeniami swymi z tego powodu podzielił???

Nooo choć byś o uczuciach swych z tego powodu co rzekł???

Nooo co dzięki temu żeś zyskał??? - załatwione – co ci po tym - już nie moja rzecz.

Nooo i co ci z tego przyszło??? - załatwione – wszak podziękował ci i ciesz się tym.

 

Co z resztą będzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowany podziękował, za moją reakcję i za to, że ten dziwny i dość ośmieszający link nie wkleja się pod jego wypowiedziami, a @samsu robi z tego problem.

Kabaret...

Zajmij się węglem raczej...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zasługi... w trzech rozbiorach Polski. Kiedyś Polska byłą potęgą w Europie.... rządzona przez ewangelików! Odtąd, kiedy Watykan przejął władzę, mamy taką, a nie inną Polskę do dziś

 

W rozbiorze Polski główny i zasadniczy udział mieli tacy ludzie jak dzisiejsza platforma obywatelska oraz sld , nikt inny to ta sama sprzedajna rasa ludzi . by nie kościół to nikt pewnie by nie słyszał o kraju pod nazwą Polska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...