Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

to już schyłek węgla?


Witar41

Recommended Posts

Bufor dla pompy ciepła jest magazynem natychmiastowej energii, której ubytki pompa ciepła tylko uzupełnia - opis dla laika.

 

Wiem po co butor - pytam się tylko po co bufor dla PC.

A po co ten magazyn ? Jakiej pojemności masz ten bufor i jakie straty generuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiesz ile razy już napisałeś na FM "Większość to Idioci" ?

Jest tobie lżej i lepiej od takich wpisów?

 

A najśmieszniejsze jest to, że nasz "fizyk akademicki" nie zdaje sobie sprawy, że ilość idiotów, geniuszy i ludzi zupełnie przeciętnych w społeczeństwie wypada dokładnie wg rozkładu normalnego (krzywej Gaussa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku czemu wypisujesz takie bzdury. Szanuję Twoje poglądy i Pan Jezus również szanuje i na siłę nie będzie Cię do siebie przyciągał. Pamiętaj tylko że tą "lukę" którą chcesz nam wmówić zajmie kto inny bo dla tego Świata człowiek jest największym złem.

 

Dziwne stwierdzenie !

Kto stworzył człowieka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaka jest poprawna odpowiedź tylko coś nie pasuje do twojej poprzedniej wypowiedzi.

To nie jest ani na moją głowę a tym bardziej na twoją. Ciesz się że się urodziłeś i masz jeszcze szansę na wieczność.

 

Pomyśl zanim coś napiszesz.

Sam ten temat podałeś....

 

PS węgiel też...

Coś nie tak z twoją elektryką. Ja coś zapodałem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ani na moją głowę a tym bardziej na twoją. Ciesz się że się urodziłeś i masz jeszcze szansę na wieczność.

 

 

Coś nie tak z twoją elektryką. Ja coś zapodałem?.

 

To nie ty napisałeś?

Szanuję Twoje poglądy i Pan Jezus również szanuje i na siłę nie będzie Cię do siebie przyciągał. Pamiętaj tylko że tą "lukę" którą chcesz nam wmówić zajmie kto inny bo dla tego Świata człowiek jest największym złem.

Włamał się ktoś na twoje konto?

Coś nie tak z zabezpieczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile razy już napisałeś na FM "Większość to Idioci" ?

Jest tobie lżej i lepiej od takich wpisów?

Dzięki temu czujesz się bardziej dowartościowany?

To samo mówisz swoim klientom serwisu AGD lub PC?

 

PS

Idiota to osoba zarozumiała, nie mająca ku temu podstaw, mało inteligentna i niewygodna w swoich słowach lub czynach . Słowo idiota jest pochodzenia greckiego ” ἰδιώτης ” lub ” idiōtēs ” co oznacza ” prywatny, własny” . Termin idiota był używany w starożytnej Grecji dla oznaczenia osoby, która nie przejmowała się sprawami politycznymi. Z kolei po łacinie słowo idiota oznacza „osobę niewykształconą lub ignoranta”.

 

Słowo idiota jest przymiotnikiem w znaczeniu pejoratywnym lub uwłaczającym, ponieważ odnosi się do osoby o niskiej inteligencji, która nie rozumie, co się jej tłumaczy lub co się wokół niej dzieje, chociaż jest oczywiste, co się wokół niej dzieje, również osoba uważana za idiotę cierpi na odrzucenie przez społeczeństwo, ponieważ jest brana za głupca, imbecyla, ignoranta, a więc niewykształconego.

 

Termin idiota może być używany jako synonim między innymi dla: imbecyl, głupiec, opóźniony w rozwoju, niedorozwinięty. Niektóre antonimy słowa idiota to: inteligentny, mądry.

https://znaczenia.com.pl/znaczenie-idiota-co-to-jest-pojecie-i-definicja-znaczenia/

 

Wiem.

Sporo razy.

Ta prawda cię drażni? Czemu?

 

Rozejrzyj sie wokół siebie.

Po wyczynach, szczególnie ostatnich, tego rządu po ulicach pętają się bardzo niezadowoleni ludzie.

Zwłaszcza jak z jakiego sklepu wyjdą.

Albo jak dostaną fakturę za prad czy gaz.

A mimo wszystko i tak głosowaliby na PIS.

W znakomitej części nawet nie wiedzą, że płacą jakiekolwiek podatki...

Poziom wykształcenia, takiego realnego, potrzebnego w codziennym życiu - jest żenujacy.

O znajomosci historii już nie wspomnę.

Bezrefleksyjnie dali się zaszmacić i wyszczepić jak bydło - wbrew prawu, jakie mamy.

Myślenie nie boli, ale po co się wysilać, jak mają TV, które im POWIE jak mają uważać.

Wiec uwazają, że MUSZĄ BYĆ W UNII

No i słupki poparcia dla PIS nie maleją pomimo wszystkiego tego, co się dzieje i dziać będzie.

A będzie się działo!

Do tego - są w większości.

Twierdzenie, ze wiekszość to idioci jest w pełni uprawnione!

Wiem...

To niepoprawne polityczne, ale ja to mam w dupie!

Chłop to chłop, a baba to baba!

Ślimak nie jest rybą a marchewka owocem!

Nawet jak się to komu nie podoba...

Bieda z tym, ze mamy demokrację.

Demokracja to wiekszość a wiekszość to idioci!

Czarno widzę nadchodzącą przyszłość.

Idioci wezmą po dupie i zmądrzeją, ale to potrwa.

Tym krócej im bardziej po dupie dostaną.

 

Wyjaśniłem?

 

I - nie! Nie jest mi lepiej, ale mam nadzieję, ze się trochę ogarną.

Zaczną WIDZIEĆ to, na co ciągle patrzą.

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś w stopce reklamę sklepu z viagrą, która zgłosiłem jako spam, a Redakcja wykasowała adres wstawiając słowa "Regulamin forum", które od tego czasu widnieją w Twojej stopce
Pies ogrodnika!!!

 

Nooo choć byś się wrażeniami swymi z tego powodu podzielił???

Nooo choć byś o uczuciach swych z tego powodu co rzekł???

Nooo co dzięki temu żeś zyskał???

Nooo i co ci z tego przyszło???

Nooo Cooo???

Aaaa tak - Tooo Cooo – zaś świński ryj w pustym korycie obity – czyż nie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem inflacji zazwyczaj jest zwiększona ilość pieniędzy na rynku. Kościół watykański pobiera ogromne pieniądze i nie płaci podatku, a tymczasem pusta kasa w rządzie. Popatrz na Czechy... kraj nie katolicki, na 1 mieszkańca PKB - 35 512 $, a w Polsce na 1 mieszkańca PKB - 17 318 $

Jednym słowem, tam gdzie rządzi kościól jest BIEDA. Popatrz na przykładzie Irlandii... po zerwaniu z kościołem, państwo się wzbogaciło.

 

A to teraz okazuje się że za te słynne etsy czyli opłata za co2 to kościół wprowadził ? a myślałem że Niemcy zakulisowo plus Putin z Niemcami NS2 , a tu człowiek zawsze coś nowego się dowie no no . kościół wykupił węgiel z całego świata nie Chiny , no popatrz .:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciekawy dałeś post że należy go zachować dla potomnych.

"My zostajemy w UE" - zgodnie z polskim prawem i zgodnie z wyborem większości Polaków jesteśmy w UE i zostajemy w UE.

TY masz ciągoty w przeciwnym kierunku. Twój wybór.

Oooo jakim, że to prawie prawisz, bo wedle mego rozeznania – stanęło na tym, iż – jedni debile podpisali w naszym imieniu coś o czym pojęcia nie maja a drudzy debile – co akt prawny im do podpisania dali – nie wiedzą o tym co ci debile podpisali.

No chyba, że może jesteś w posiadaniu aktu tego – okażesz go – bo mnie to strasznie ciekawi – jakim, że to sposobem ich prawo jest nad naszym i względem tego prawa mamy im tak tańczyć jak nam do tego tańca grać będą.

 

Za przyzwolenie na prawo do wyboru swego – dzięki serdeczne – ale tego skąd ta większością też nie mogę pojąć, bo że co – jak to się ma teraz do tego co było – to wina peselka, że nie pamiętasz czy lub może nie wiesz o tym, bo jeszcze nie byłeś w śród narodzonych - jak z tym było – dla przykładu na ZSRR i PZPR zasadę propagandy wskazuję.

 

Nooo i co żeście się na apel stawili temu co ryj od koryta mu został odcięty i teraz nowego koryta se szuka. Względem tego też będziesz utrzymywał, że większością byliście i jesteście a skoro większością jesteście, to dlaczego referendum nie rozpisaliście sobie – Cooo.

Dlaczego patrząc na polityczną mapę świata jednym kolorem nie są zaznaczone granice UE - Cooo.

Twój wybór ja też szanuję ale po co chcesz tu zostawać skoro UE się zaczyna od Odry na zachód – Cooo.

Jak manifestacja była związana z protestem w sprawie ACT 477 – też się stawiłeś czy może się stawiliście – Cooo.

Nooo i na zakończenie tego – mocą jakiego grzyba ja mam łożyć na to byś w UE se był czy został - Cooo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo i na zakończenie tego – mocą jakiego grzyba ja mam łożyć na to byś w UE se był czy został - Cooo.

 

Od 1957 r. Unia Europejska osiągnęła wiele sukcesów, które przyniosły korzyści mieszkańcom Europy i całego świata. Te osiągnięcia to:

* pokój na kontynencie

* swoboda wyboru miejsca zamieszkania, nauki lub pracy w całej UE dla wszystkich Europejczyków

* największy na świecie jednolity rynek

* wsparcie i pomoc rozwojowa dla milionów ludzi na całym świecie.

 

Za osiągnięcia w tym zakresie w 2012 r. UE otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla.

 

Oj tam.... rosyjskie myślenie! Zabory rosyjskie zrobiły swoje /bez urazu/

 

Jestem za Unią... z Kościoła co mamy? Przez 2000 lat nic dobrego nie uczynił.... zawsze był siedliskiem zbrodni, pychy i rozpusty, zawsze niewolił, zawsze niszczył, gnębił i dyskryminwał. Jest wzorem wszelkiego totalitaryzmu aż po dzień dzisiejszy.

 

Bawi mnie, jak niektórzy wykorzystują Kościół jako trampolinę polityczną. Irytuje mnie też postawa polityków, szczególnie z prawej strony sceny politycznej, którzy w życiu w żaden sposób nie kierują się dekalogiem, ale próbują się do Kościoła umizgiwać, bo wiedzą, że im się to kalkuluje i zdobywają w ten sposób głosy czy uznanie jednego lub drugiego biskupa.

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fakt! Sukcesy mają!!!

Szlag trafił NASZ przemysł.

Nasze rolnictwo uzależniono od dopłat i jest na rynku banowane.

Drogi SOBIE u nas zbudowali, aby łatwiej DOWIEŹĆ SWOJE towary do SWOICH galerii.

No i też łatwiej wywieźć SWÓJ towar z montowni na naszym podwórku.

Dyktują nam prawa i ciągle dorzucają jakieś dyrektywy.

A co do pokoju...

NATO u nas jest i ćwiczy.

Zwykle - szybką ewakuację na granicę z Niemcami!!!

Co do tej swobody przemieszczania to...

Żart jakiś w dobie koronozidiocenia!

Sukcesów od ściany do ściany. Cholera...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam.... rosyjskie myślenie! Zabory rosyjskie zrobiły swoje /bez urazu/
A Ty to po której stronie Wisły mieszkasz, że na drewno się przerzuciłeś, czy może, że raczej w północnym rejonie i od kiedy UE nastała w 1957 r. oraz dlaczego Ty też zaś tak piszesz, że unia a nie, że my – bo co – w brew temu co utrzymujesz dla Ciebie też UE się zaczyna od Odry na zachód???

 

Nie uważasz, że by wpadało kopciuchowi podziękować za jego radę cenną którą po brzytwie chciał Cię spuścić???

Tak jest, bufor tylko pogarsza parametry pracy PC. Czasem stosuję się mały bufor rzędu 60l, żeby zwiększyć zład wody w instalacji, ale to instalator decyduje.

Ps. Za kościołem nie jestem ale demonizować zaczynasz i kłamać, bo kościół ma swoje zasługi w tym, że pod biało-czerwoną stoimy i nad głowami mamy białego w koronie.

Nic za darmo niema, więc może i w tym ta racja o której piszesz ale Ci szczerze gadam - jeszcze kilka takich wpisów i pójdę rzucić pawia, więc odpuść - już nazbyt dobrze swą opinię wyraziłeś i zdanie - umiar zachowaj - proszę!!!

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkopolaninem. Wielkopolska znana z gospodarności, prowadzę oszczędny tryb życia... z ołówkiem w ręku. W życiu nie pobierałem kredytu z banku.

A to, że przestawiłem na drewno... nie codziennie palę. Na noc zawsze ogrzewam w trybie pogodowym pelletem. Taka kombinacja pozwoliła mi zaoszczędzić na dziś 2,1 t pelletu. Więc nie odczuję inflacji. W przyszłym tygodniu montują u mnie fotowoltaikę 4,5 kW, więc.... zastosuję do porad @fotohobby (PC) zobaczymy jak się będzie miało do rzeczywistości :D

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...