Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak d?ugo sprzedawa?em/am mieszkanie aby finansowa? budow??


Swoje mieszkanie sprzedałem:  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Swoje mieszkanie sprzedałem:

    • w kilka dni po og


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zależy to od lokalizacji i metrażu

jedno mieszkanie sprzedaliśmy w ciągu trzech tygodni - listopad zeszłego roku - i cenę podbiliśmy o 20 tysięcy, chętnych - oglądających było około 40. Mieszkanie malutkie, w samym centrum miasta.

 

Duże mieszkanie w dobrej lokalizacji też szybko znajdzie kupca - tylko musi być atrakcyjne pod tym właśnie względem. Najlepiej skorzystać z usług pośredników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sprzedaje od 3mc w Wawie i nic srednio jeden ogladacz na mc :evil:

straszne , przeciez mnie nerwy zjedza

jak to zrobiliscie ze tak szybko poszlo

czy wiekszosc z was to sprzedawala przez agencje??????

 

my sie staramy bez posrednikow , myslelismy ze tak lepiej ale coscik nieciekawie to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią 2004 r. daliśmy ofertę do biura ponieważ bank tego wymagał , z zaznaczeniem, że mieszkanie będzie wolne od lipca 2005.

Byli dwaj zainteresowani. W domu stres, sprzatanie, spięte rozmowy z obcymi ludźmi. Pomyślałam, że fajny okres przed nami :(

W grudniu 2004 - dostaliśmy ofertę nie do odrzucenia od trzeciego zainteresowanego - cała należność w ciagu 3 tyg. wyprowadzka do sierpnia 2005. Cena zadawalająca.

Wrażenie trochę dziwne, nie jesteśmy już u siebie - nowi nabywcy mierzą ściany, mówią co gdzie zburzą... Jakiś etap sie kończy, klamka zapadła. Bierzemy się ostro za wykończeniówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła maszyna po szynach ospale (na razie - I hope so):) Przed Wigilją ukazało sie moje ogłoszenie ( tak, wiem okres nie najlepszy, ale chcielismy zacząć z pewnym wyprzedeniem) i oczywiście przykryły mnie telefony z agencji nieruchomosci w sumie ponad 20 ofert współpracy i kilka prywatnych (2-3) . Z agencjami współpracuje nie na wyłaczność i doliczają sobie prowizję do mojej ceny. Jak na razie umówiły sie 4 osoby a dwie dotarły na ogladanie, z tego jedna z pożal sie Boże agentka :roll: :-? :( Baba była tak denerwująca i niesympatyczna, ze obiecałem sobie iz przez nią sprzedam w ostatniej kolejności jesli tylko będe miał w czym wybierać :lol: . Na razie sprzedeaje dopiero drugi tydzień i to w bardzo szczególnym okresie, wiec o wnioski jeszcze trudno - ale obiecuję relacjie z linii frontu :lol: 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p witam 99% sprzedałam już mieszkanie przed świętami dałam ogłoszenie przychodzili oglądali i małżeństwo starsze w sylwestra przysłało sms że chcą sie spotkać po nowym roku wczoraj byli i dali zaliczkę :lol: teraz do notariusza o ile sie nie rozmyślą bo to różnie z ludźmi bywa .życzę szczęścia innym sprzedającym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś podpisałam umowę przedwstępną! :D

Ogłoszenie dałam do gazet przed świętami a 30.12 podpisałam umowę z agencją. Agencja przyprowadziła klientów 3.01 a dziś umowa :D

Co do ceny - w lecie liczyliśmy 75 tys, teraz postanowiłam "zaszaleć" i spróbowac wyrwać 80 tys (a może się uda?), w rezultacie mamy po odjęciu prowizji mamy 81 tys. Sukces :D Acha, w agencji podałam cenę 87 tys. U nas ceny mieszkań poszły makabrycznie w górę. Też się zastanawiam jak tutaj niektórzy czy nie za mało. Ale wiem że nie za mało.

A co do mieszkania - centrum (ale w takiej bocznej uliczce, niezbyt ładnie wyglądającej), poddasze, pow użytkowa 58m2, po remoncie kapitalnym.

Acha, akt notarialny 31.01 a termin wyprowadzki mamy na 21.02. Kasa przed aktem. :D Notarialnym oczywiście :D Sorrki, ale mam dziś super humor. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak długo wam to zajęlo? Napiszcie w jakim rejonie Polski sprzedawaliście, czy musieliście schodzić z ceny, jak szybko musieliście opuścić mieszkanie etc. i inne wrażenia.

 

W moim przypadku będzie to przedział środkowy (ok. 3 m-cy). Oczywiście, że dla zachęty w fazie negocjacji doszło do obniżenia ceny. Od zawarcia umowy kupna/sprzedaży do przekazania mieszkania upłynęło ok. 3 m-ce. Tak się złożyło, że na 1 miesiąc przed przeprowadzką otrzymaliśmy umowną kwotę, która warunkowała sfinansowanie prac wykończeniowych. Wrażenia - różne. Zadowolenie z dokonanej transakcji sprzedaży mieszkania i upragnionej przeprowadzki do wybudowanego domu połączone z wewntrznym niepokojem wynikającym z niepewności jak ułoży nam się życie w nowym miejscu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Oldswan, nie denerwuj sie w końcu sprzedasz

Dzięki Lidka za dobre słowo :) To nie nerwy ino niecierpliwość, żeby dnia nie uronić i jak najszybciej móc zamieszkać w swoim nowym domu. A do tego kaska ze sprzedaży bardzo potrzebna. Ale zdaje sie, że na tym forum to dośc czesta przypadłość by nie rzec norma :p :lol: 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komus sie jeszcze przyda: Rzepa dodatek nieruchomości z24 01 2005:

 

NIERUCHOMOŚCI: MIESZKANIOWE

ROZMOWA Mieszkania używane

Jeśli parter, to z ogródkiem

 

- Czas sprzedaży mieszkania na rynku wtórnym w 2004 roku wynosił średnio 57 dni i był dłuższy o siedem dni niż w 2003 roku. Najlepszym miesiącem na sprzedaż okazał się kwiecień - wtedy zawarto 14 proc. wszystkich transakcji. Jeśli chodzi o ceny, średnia wartość ceny transakcyjnej za 1 mkw. była wyższa o 11 proc. w porównaniu z 2003 r. - podsumowuje miniony rok Marcin Jańczuk z agencji pośrednictwa Polanowscy Nieruchomości.

 

 

Rz: Czy można sporządzić portret statystycznego kupującego? Kto kupował mieszkania używane - osoby, dla których było to pierwsze własne lokum czy te, które traktowały je jako inwestycję?

 

Marcin Jańczuk: Najczęściej kupującymi byli młodzi ludzie, którzy, korzystając z atrakcyjnej oferty kredytowej banków, postanowili usamodzielnić się, nabywając swoje pierwsze M. Coraz częściej osoby wynajmujące dotąd mieszkania podejmują decyzję o zakupie własnego lokum. Miesięczny koszt wynajmu często równa się jednej racie kredytu.

 

Wielu nabywców mieszkań używanych to osoby spoza stolicy, które z różnych względów - np. pracy czy studiów - postanowiły zamieszkać w Warszawie. Klienci traktujący zakup mieszkania na rynku wtórnym jako długotrwałą inwestycję nie stanowią jeszcze, moim zdaniem, znaczącej grupy na rynku.

Jak szybko może się zwrócić mieszkanie, które kupowane było na wynajem w ub.r., w porównaniu z sytuacją na rynku sprzed kilku lat? Czy czynsze rzeczywiście bardzo spadły?

 

Kilka czynników sprawiło, że czynsze uległy obniżeniu. Nie są to jednak tak znaczące kwoty, aby wywołały panikę u wynajmujących. Na rynku najmu jest coraz więcej mieszkań i do rzadkości należy, gdy klient wynajmuje pierwszy obejrzany lokal. Obecnie wynajmujący musi się uzbroić w cierpliwość, by wynająć swój lokal na satysfakcjonujących go warunkach.

 

Rentowność wynajmu mieszkań ulega stopniowemu zmniejszeniu i w porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat, kiedy nieruchomości były znacznie tańsze, czas zwrotu inwestycji wydłuża się średnio o 2 - 3 lata.

Jakiego typu mieszkań poszukiwali nabywcy dla siebie, a jakich na wynajem?

 

Klienci najczęściej poszukiwali mieszkań dwu-, trzypokojowych. Najchętniej w niskim budynku, nie z wielkiej płyty, wybudowanym w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Coraz częściej zwracali też uwagę na standard wykończenia, czy jest miejsce postojowe na parkingu strzeżonym lub w garażu podziemnym oraz jak dobrze rozwinięta jest infrastruktura w okolicy. Generalnie zauważamy wzrost oczekiwań klientów wobec nabywanych mieszkań. Tradycyjnie na wynajem poszukiwano mieszkań o atrakcyjnej lokalizacji, w miarę blisko centrum i ważniejszych miejskich szlaków komunikacyjnych oraz w pobliżu wyższych uczelni.

 

Mniejszym powodzeniem cieszą się kawalerki, a większym mieszkania dwu-, a nawet trzypokojowe. Wynika to z faktu, że coraz popularniejszy staje się wynajem przez grupy studentów lub po prostu zaprzyjaźnionych młodych ludzi. W trzypokojowym mieszkaniu mogą mieszkać nawet trzy pary.

Co zatem najszybciej się sprzedawało?

 

Przebojem były mieszkania dwupokojowe - aż 44 proc. transakcji dotyczyło tego typu nieruchomości, w niskich budynkach do czterech kondygnacji, bez zsypów wewnątrz. Najpopularniejsze były lokalizacje w lewobrzeżnej Warszawie - np. Mokotów, Śródmieście lub prawobrzeżnej - Praga Południe. Preferowany metraż to 45 - 55 mkw. Wzięciem cieszyły się też kawalerki w dobrych punktach komunikacyjnych, a jeżeli chodzi o większe lokale, to tylko te w najnowszych budynkach.

Na jakie mieszkania najtrudniej było znaleźć chętnych?

 

Stosunkowo najsłabiej sprzedawały się duże mieszkania w budynkach z płyty. Specyfika projektów architektonicznych sprzed trzydziestu lat pozwalała bowiem na rozplanowanie czterech pokoi na powierzchni 65 mkw. Niezbyt popularne są w dalszym ciągu lokale na parterze, a dziś stanowią one znaczny procent mieszkań na rynku. Atrakcyjność tak nisko położonego mieszkania może poprawić okoliczny ogródek, dodatkowe zabezpieczenia bądź dobra opinia o okolicy.

Czy był popyt na domy, a jeśli tak, to na jakie?

 

Zainteresowanie domami utrzymywało się na wyższym poziomie niż w latach poprzednich. Powodem jest niewielka różnica pomiędzy cenami domów a mieszkań. Decyzja o zakupie określonego rodzaju nieruchomości zależy od samego kupującego, od jego preferencji, stylu życia, pozycji zawodowej i sytuacji rodzinnej. Klienci poszukiwali zazwyczaj domów w cenie 200 - 300 tys. zł, w miarę blisko Warszawy, coraz częściej w jej północnych okolicach. Za taką sumę można kupić dom do remontu i takie właśnie obiekty są z racji ceny poszukiwane.

GB

http://www.rzeczpospolita.pl/teksty/nieruchomosci_050124/nieruchomosci_a_15-2.F.jpg

http://www.rzeczpospolita.pl/teksty/nieruchomosci_050124/nieruchomosci_a_15-1.F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...