Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile kosztuje ogrzewanie mieszkania elektrycznym piecem centralnego ogrzewania ?


newyork

Recommended Posts

Kilka lat temu zainstalowałem centralne ogrzewanie. Pieco-kuchnia grzeje wodę w grzejnikach. Pieco-kuchnia z płaszczem wodnym.

 

Koszt opału, a zamawiam w workach, to w ciągu sezonu niecałe 2000zł.

Mieszkanie 35m2, standardowe komunistyczne, z plastikowymi oknami dla luksusu.

 

Ze względu na dziurawe kominy, nieszczelne, chciałem przejść nie na gaz, a na elektrykę.

 

Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania.

 

Pytanie ile mnie będzie kosztować zużyta energia elektryczna ? Nie zainstaluję fotowoltaiki, dlatego większość materiałów informacyjnych na Youtube nie jest mi współmierna. W dodatku odnosi się do DOMów, a nie mieszkań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu zainstalowałem centralne ogrzewanie. Pieco-kuchnia grzeje wodę w grzejnikach. Pieco-kuchnia z płaszczem wodnym.

 

Koszt opału, a zamawiam w workach, to w ciągu sezonu niecałe 2000zł.

Mieszkanie 35m2, standardowe komunistyczne, z plastikowymi oknami dla luksusu.

 

Ze względu na dziurawe kominy, nieszczelne, chciałem przejść nie na gaz, a na elektrykę.

 

Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania.

 

Pytanie ile mnie będzie kosztować zużyta energia elektryczna ? Nie zainstaluję fotowoltaiki, dlatego większość materiałów informacyjnych na Youtube nie jest mi współmierna. W dodatku odnosi się do DOMów, a nie mieszkań.

 

Jaki opał? i ile worków o jakiej wadze.

 

Ogrzewanie elektryczne proponuję klimatyzaje, to pompa ciepła zużycie będzie ok 3 razy mniejsze kocioł elektryczny + farelka w łazience i olejak w szafie w razie W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej ...

Jest tu ktoś kto podzieli się informacjami o jego rachunkach za prąd w ciągu miesiąca i używa elektrycznego kotła C.O w mieszkaniu typu standardowe m3 ?

 

Powiesz ile i czego spaliłeś to będzie można to z dość dużym błędem przeliczyć na prąd. . A odpowiedz worki za 2000zł nic z tego się nie da wywnioskować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...