Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy karton-gips przed wylewk? czy te? koniecznie po ?


Recommended Posts

Zdecydowanie - najpierw wylewki.

Nawet jak będziesz planował ciagłe wietrzenie, to i tak nie wiesz jaka będzie pogoda na zewnątrz. Może Ci się uda wyprowadzić wilgoć na zewnątrz, ale gdy będzie mróz - możesz przymrozić świezo zalany beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie - najpierw wylewki.

Nawet jak będziesz planował ciagłe wietrzenie, to i tak nie wiesz jaka będzie pogoda na zewnątrz. Może Ci się uda wyprowadzić wilgoć na zewnątrz, ale gdy będzie mróz - możesz przymrozić świezo zalany beton.

 

Pytanie do Pana poza konkursem, dlaczego w Pana projekcie wymiar wysokości wewnętrznych otworów drzwiowych wynosi 2050 a standardowy wymiar otworu wynosi 2110? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więcej szczegółów?

Jaki projekt? Co rozumiesz pod pojęciem "standardowy wymiar"? Skąd wziąłeś 2110 mm?

 

D09 - wymiar 2110 - wymiar otworu drzwiowego przy standardowej ościeżnicy, której wymiar zewnętrzny wynosi 2100.

 

Przy wymiarze otworu wg projektu drzwi musiałem ciąć tak, że linia cięcia np. przy drzwiach łazienkowych wypadła 2 cm poniżej otworów wentylacyjnych.

Niestety nie wpadłem na ten "drobny" szczegół przed wykonawstwem a mój szanowny wykonwca również nie raczył mi zwrócić na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem najpierw karton-gips a potem wylewki. Wokół kartonu była izolacja, ale jak się okazało nie wszędzie szczelna. W kilku miejscach karton pobrał wilgoć i wyszedł grzyb na kartonie (zaczerniły się miejsca) Co prawda po kilku tygodniach to wszystko wyschło, a grzyba starłem wiglotną szmatką. Płyta nie uległa deformacji. Po malowaniu nie ma śladu po byłem problemie. Generlanie w oparciu o moje doświadczenia to nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem najpierw karton-gips a potem wylewki. Wokół kartonu była izolacja, ale jak się okazało nie wszędzie szczelna. W kilku miejscach karton pobrał wilgoć i wyszedł grzyb na kartonie (zaczerniły się miejsca) Co prawda po kilku tygodniach to wszystko wyschło, a grzyba starłem wiglotną szmatką. Płyta nie uległa deformacji. Po malowaniu nie ma śladu po byłem problemie. Generlanie w oparciu o moje doświadczenia to nie polecam.

 

Opinia praktyka mówi najwięcej.

Więc będąc mało oryginalnym również mówię, że nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...